The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

AHL ALL-STAR – Rozhovor s brankárom Petrom Budajom

By on February 3, 2016 in Czech List with 0 Comments

SYRACUSE, NY — tí najlepší z najlepších sa stretli v aréne Syracuse’s War Memorial v nedeľu večer, aby tak „vykopli“ 2016 AHL All-Starl Classic a to Skills súťažou (teda exhibíciou hokejových zručností). Päťdesiatdva najlepších ligových útočníkov, obrancov a brankárov sa pri tejto príležitosti stretlo, aby divákom ukázalo v zaujímavej exhibícii svoj talent a schopnosti.

ellis

Morgan Ellis, Michael McCarron (Fotografia: Amy Johnson | Rocket Sports Media)

Michael McCarron a Morgan Ellis boli vybraní ako zástupcovia St. John’s IceCaps (farma týmu Montreal Canadiens, pozn. prekladateľky), reprezentovali tak Severnú divíziu. Mali sme možnosť sa v rýchlosti s nimi porozprávať pred Skills súťažou, aby sme mohli spolu s nimi cítiť ten pocit vzrušenia s celého All star víkendu.

Môžete si pozrieť video s rozhovormi nižšie (je v anglickom jazyku). Úplne dole nájdete ešte rozhovory (iba audio) po samotnej Skills súťaži s McCarronom a Ellisom.

Mali sme taktiež možnosť „pokecať“ si s bývalým brankárom Montreal Canadiens Petrom Budajom (PB), predtým než Skills súťaž vôbec začala. Budaj v tejto chvíli hrá za tým Ontario Reign a má za sebou skvelú sezónu. Môžete si vypočuť krátky rozhovor, ktorý urobila moja kolegyňa Amy Johnson (AJ) z Ice Caps Hockey Report.

Pre-event interview with Peter Budaj

Post-event interview with Morgan Ellis

Post-event interview with Michael McCarron

Tu je však prepis rozhovoru do slovenského jazyka:

AJ: Aký je to pocit byť vybraný do All-Star game?

PB: Je to veľká pocta pre hráča. Som veľmi vzrušený a nadšený. Je to pocta a česť nielen pre mňa, ale aj pre moju rodinu. Pre tým. Je to vlastne vizitka výkonu celého týmu a ako kvalitne hráme. Očividne tu nemôže byť celý tým, a ja som strašne vďačný za to, že tu môžem byť práve ja. Bude to zábavný víkend.

AJ: Aká bola zatiaľ Vaša sezóna?

PB: No zatiaľ fakt dobrá. Hral som celkom dobre. Dobre sa mi darilo sledovať puk. Ako som už niekoľkokrát povedal, brankár nedokáže sám hrať dobre, pokiaľ nemá skvelý tým pred sebou. A títo chlapci hrajúci predo mnou hrali skutočne vynikajúco. Zatiaľ máme dobrú sezónu, naši tréneri sú skvelí i zvolený systém hry je skutočne dobrý. A chalani „makajú“ fakt tvrdo. A toto sú tie správne ingrediencie, ktoré pomáhajú našej hre, všetko potom zapadá na správne miesto. Takže je to dobré.

AJ: Vyzeráte, že sa cítite „pohodlne“ v bráne týmu Reign. Je tomu tak?

PB: Áno, áno. Sme skvelá skupinka. Títo chalani sa mi snažia pomáhať, to je fakt skvelé. Vidím, ako moc sa snažia. V šatni sme fakt skvelá rodinka, a to je fakt „veľká vec“ – je to fakt veľmi dôležité. A príjemné.

AJ: Je u Vás v týme tá správna chémia?

PB: Zatiaľ určite áno! Všetko sú to mladí chalani, je s nimi sranda. Je nás tu zopár „starešinov“, ale nie moc.

AJ: Aké je to byť v týme s tak mladými hráčmi? Ste pre nich akýmsi mentorom? Ako Vás vôbec berú?

PB: Tak mentorom sa snažím byť. Mám 33 rokov, ale niekedy si pripadám, ako keby mi bolo dvadsať. Ale je to zábava. Snažím sa ich mentorovať, ale nie nejakými slovnými pokynmi, ale skôr svojim prístupom k hre a samotným tréningom, v podstate všetkým. Všetko čo robíte ako starší hráč, ostatní chlapci dosť vnímajú, to je to čo si odnesú do ďalšej hokejovej kariéry. Robiť i niečo navyše, nech to vidia, to je to o čo sa snažím.

AJ: Máte naplánované niečo špeciálne na dnešný večer?

PB: Ani nie. Musím ešte zistiť čo sa plánuje. Netuším ani čo sa vlastne ide robiť 🙂 , a netuším čo sa práve deje. Viem iba, že hráči mali vyplniť tuším nejaký zoznam, čo chcú robiť. Ale podstatné je, že teraz sme tu a uvidíme ako bude puk lietať 🙂 .

Tags: , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top