The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Canadiens by Fleischmannem získali všestrannost

By on September 30, 2015 in Czech List with 0 Comments

Autor článku: Corey Desormeaux , Managing Editor, All Habs Hockey Magazine (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

 

0

Tomas Fleischmann (Photo by: Radio-Canada)

OTTAWA, ON. – Věřím tomu, že útočník Tomáš Fleischmann (již volný hráč) při vstupe do NHL sezóny 2015-2016 neočekával, že se bude muset poprát o „job“ potom, co byl pozván do tréninkového kempu. A teď jsme tady, na půlcestě plánovaných zápasů před-sezóny a Tomáš Fleischmann a ostatní veteráni v lize se snaží zúročit a využít omezených možností, které hokej  před začátkem sezóny poskytuje.

Během několika zápasů před-sezóny, Fleischmann odevzává na ledě maximum. Chce tak dokázat, že pořád může být pro NHL užitečným hráčem. Hraje docela dobře, hlavně primárně s Davidem Desharnaisem a Dalem Weisem a přispěl tak několika body.

Fleischmann se vyjádřil zcela jasně: chce hrát v této sezóně v NHL pro Canadiens nebo jinde. Pokud bude úspěšný a získá místo v týmu Habs, pro rodáka z České republiky to bude jeho již pátý NHL tým.

Tak jaká je šance, že Fleischmann podepíše kontrakt s týmem Habs na novou 2015-2016 sezónu?

Skutečnost je taková, že Canadiens mají již hodně „naplněnou“ spodní šestku a jsou tady mladíci, kteří chtějí již naskočit do NHL. Tady bude Bergevin čelit různým těžkým rozhodnutím. No prostě, je tady docela přetlak schopných hráčů. Bez ohledu na to, je to zas příjemný problém. A po posledním „odstřihnutí“ mladičkých křídelníků jako Daniel Carr a Christian Thomas narostla šance pro Tomáše.

Fleischmann mně jako hráč vždy zaujme svou všestranností (univerzálností). Jeho role se měnila jak šel z týmu do týmu, někdy i mezi sezónami.

Pokud si přehlédněte jeho HERO graf ukazatelů z 3-letého období (link zde.), uvidíte, že může nabídnout zajímavou možnost, která by mohla zabezpečit sekundární skórování v sestavě.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Během posledních troch sezón, Fleischmann hrál ve druhé lajně a také tak skóroval. Jeho statistiky v držení puku jsou fakt slušné, odrážejí se v sekci grafu „Účinek na line spoluhráče Corsi“ (Impact on Linemates Corsi). Abychom jsme ho mohli zhodnotit co se týče držení puku oproti jiným hráčům spodní šestky, podívejte se na čísla Devanteho Smith-Pellyho, Zacka Kassiana, Briana Flynna, Torreyho Mitchella a Dalea Weise v grafu Držení puku. Zjistíte, že Fleischmann může skutečně rozjiskřit skórování v spodní šestce. A to by mu mohlo zajistit místo v týmu.

S 310 kariérními body, které nasbíral v 581 NHL zápasech, by fanoušci ale neměli očekávat nějaké plodné skórování. Dvakrát ve své hokejové kariéře nastřílel více než 20 gólů a dosáhl 60 bodů v jedné sezóně (2011-2012) s týmem Florida Panthers. Nicméně, během posledních dvou sezón nasbíral pouze 55 bodů.

Jak je na tom Fleischmann v ukazateli „body za 60 min hry“ (points per 60) v porovnáni s ostatními útočníky spodní šestky? Níže uvedený graf, který jsme použili s dovolením SportingCharts.com, poskytuje vizuální zobrazení daného dotazu okamžitě.

 

 

 

 

Takže ještě jednou: pokud Fleischmann najde tu správnou chemii s Habs a vrátí se do své minulé střelecké formy, tak v tom případě může poskytnout posledním lajnám ofenzivní sílu.

Kde ale bude moct Tomáš poskytnout dodatečnou pomocnou ruku je oblast přesilovek. A to je v této chvíli slabost Canadiens. A tým tuto oblast nutně potřebuje vylepšit. Podívejme se teď na jeho poslední 4 sezóny v oblasti přesilovek.

TOI per 60 Points per 60
2011-12 3.18 5.06
2012-13 2.48 6.69
2013-14 2.60 2.02
2014-15 1.13 0.82

Předtím než začneme analyzovat výše uvedené čísla, podívejme se na některé top Canadiens útočníky za minulou sezónu.

TOI per 60 Points per 60
Max Pacioretty 2.59 3.23
Brendan Gallagher 2.40 2.46
David Desharnais 2.41 3.38
Alex Galchenyuk 2.18 3.82
Tomas Plekanec 2.13 5.21

V sezónách 2011-2012 a 2012-2013, Fleischmann vykazoval dobrá přesilovková čísla, lepší než všichni hráči Canadiens za minulou sezónu kromě Plekance. Nicméně tyto čísla se dramaticky propadli v posledních dvou sezónách poté co se jeho role v týmu „zredukovala“. Pokud Fleischamann opětovně najde svou bývalou formu z minulých let v přesilovkách, může tak poskytnout Therrienovi dodatečnou alternativu pro druhou přesilovkovou formaci.

Bergevin a Therrien si cení zkušenost a všestrannost. Nemusíme zajít moc daleko. Podívejme se na Dalea Weise. Je to hráč Canadiens, který zaručeně dokáže hrát kdekoliv v sestavě. Fleischmann je dalším hráčem podobného razení a může tak získat místo v týmu z důvodu použitelnosti pro Therriena na jakékoliv pozici dle libosti.

Jelikož sezóna začne již 7. Října, dozvíme se již brzo, jestli Fleischmann se u Canadiens pozdrží. Myslíte si, že se dostane do týmu?

 

 

Tags: , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top