The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Češi budou chtít v Břeclavi navázat na loňský úspěch

By on August 6, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

Pro českou reprezentaci do 18 let je každý rok Memoriál Ivana Hlinky jedním z vrcholů sezony, a to nejen co se důležitosti týče, ale také hokejové krásy a skvělých momentů. Loni právě na něm nastartovali čeští mladíci svou senzační cestu ročníkem, kdy nejprve právě na jihu Moravy získali bronz a později ve Finsku na MS do 18 let dokonce stříbro.

Češi jsou také, už tradičně, jednou ze dvou pořadatelských zemí turnaje, společně se Slovenskem. Všechny zápasy odehrají na břeclavském stadionu Alcaplast Arena, stejně jako v předchozích letech. Ve skupinové fázi tentokrát narazí na Finy, Rusy a Američany, tedy účastníky loňské piešťanské skupiny.

Při pohledu na soupisku naší reprezentace lze vidět, že se dá očekávat podobný úspěch jako loni. Branku by měl tentokrát strážit další velmi nadaný gólman, kladenský Daniel Vladař. Už loni chytal pravidelně za juniory Rytířů a letos by se dokonce měl objevit v áčku hokejového města v 1. lize. V reprezentaci má nahradit Vítka Vaněčka a čeká se od něj i případný úspěch na draftu. Krýt mu záda budou liberecký Aleš Stezka a Jan Růžička z Mladé Boleslavi.

Svou největší hvězdu má česká reprezentace osmnáctiletých uschovanou mezi obránci. Jedná se o brněnského odchovance Jakuba Zbořila, jehož si scouti pochvalovali už i na loňském memoriálu. Mladší z bratří Zbořilů je solidním defenzivním bekem, který nejenže umí zastavit útoky soupeře, ale také dokáže správně podpořit ofenzivu. Ostře sledovaní budou také Daniel Krenželok, jenž právě přestupuje do zámořského Val-d’Or a dva zástupci ročníku 1998, Lukáš Doudera s Liborem Hájkem.

Zbořil je možná nejlepším obráncem této kategorie, kterého v Česku máme, ale všichni vědí, že nejvíce ceněným talentem je jeho velký kamarád Pavel Zacha. Jenže ten o největší letní akci hokejového světa přijde, až nedávno se rozhodl o přestupu do kanadské Sarnie. Navíc bude chybět i další z lídrů ofenzivy, pardubický Michael Špaček. Ten bude muset akci vynechat kvůli zranění a následné operaci.

Vůdci útoku českého nároďáku by se tedy měli stát David Kaše s Filipem Chlapíkem. Oba už řádili v NOEN extralize v minulé sezoně, Kaše za Chomutov a Chlapík za Spartu. Prvně jmenovaný si pak také přenesl svou skvělou formu na MS do 18 let ve Finsku, což se druhému úplně nepovedlo. Letňanského odchovance Chlapíka nyní možná čeká odchod do zámořského Charlottetownu. Soupeři Čechů by si také měli dávat pozor na mladoboleslavského Ivana Ďurače, jenž také prorazil mezi dvacetileté a bude se chtít nyní více ukázat světu.

Ještě před turnajem Češi v sobotu narazí na výběr Kanady, která pak zbytek akce stráví na Slovensku. Samotnou skupinovou fázi naši reprezentanti odstartují v pondělí večer s Američany, v úterý je čeká Finsko a ve středu Rusko. Zápasy play-off se konají v pátek a v sobotu.

Brankáři

Aleš Stezka (Liberec)

Jan Růžička (Mladá Boleslav)

Daniel Vladař (Kladno)

Obránci

Martin Weinhold (Karlovy Vary)

Jakub Zbořil (Kometa Brno)

Libor Hájek (Kometa Brno)

Lukáš Doudera (Třinec)

Lukáš Kaňák (Plzeň)

Petr Kalina (Sparta)

Daniel Krenželok (Vítkovice)

Josef Zajíc (Kladno)

Útočníci

Ivan Ďurač (Mladá Boleslav)

Lukáš Anděl (Jihlava)

Roman Dymáček (Kometa Brno)

Jan Dufek (Kometa Brno)

Filip Dvořák (Kometa Brno)

Lukáš Jašek (Třinec)

Tomáš Šoustal (Olomouc)

Filip Suchý (Plzeň)

Filip Chlapík (Sparta)

Šimon Stránský (Vítkovice)

David Kaše (Chomutov)

František Wágner (Chomutov)

Michal Gago (Zlín)

Radek Koblížek (Oulu)

Náhradníci

Michael Klinger (O, Liberec)

Denis Kusý (Ú, Pardubice)

Petr Procházka (O, Zlín)

Foto: Eva Solaříková

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top