The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Češi nakonec stříbrní, zlato obhájila Kanada

By on August 17, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Atmosféra byla opět skvělá, břeclavská hala téměř vyprodaná a očekávání velké. Češi chtěli vyhrát. Pro fanoušky, pro svou vlast, pro Ivana Hlinku. Jenže narazili na perfektně fungující mašinu v podobě kanadského národního týmu. Vždy beroucí Memoriál Ivana Hlinky jako největší událost své kategorie, kolébka hokeje si s sebou přivezla to nejlepší, co měla, a žádnému z týmů nedala šanci.

Tři tisíce fanoušků přišlo na břeclavský zimák, ale už od čtvrté minuty prvního dějství se jim nemohlo líbit, co vidí. Dylan Strome jako mazák překonal z bezprostřední blízkosti Daniela Vladaře a bylo vidět, že Kanaďané jsou útočně na jiné úrovni. Podobně dosáhli gólů i Lawson Crouse, Mitch Marner a Travis Konecny a právě posledně jmenovaný už vyhnal tři minuty před koncem třetiny Vladaře z branky. Kladenského gólmana nahradil Aleš Stezka.

Změna gólmana možná pomohla nabudit Čechy k lepšímu výkonu a domácí celek nakonec dokonce vyhrál druhou dvacetiminutovku, ve které sice dostal jeden gól, ale stáhl kanadské vedení na tříbrankové. O to se postarali Radek Koblížek a Lukáš Jašek. Jenže žádný comeback se nekonal. Obhájci titulu začali hrát opatrněji, ale zároveň stále útočili, takže vstřelili i šestou branku.

Češi sice prohráli a Kanada získala sedmé zlato v řadě, i tak si ale nikdo proti Kanaďanům nevedl lépe než naši. Na stříbrnou medaili navíc Češi dosáhli poprvé po devíti letech.

Branky a nahrávky: 24. Koblížek (Krenželok), 39. Jašek (Doudera) – 4. Strome (Marner), 10. Crouse (N. Roy, J. Roy), 14. Marner (Spencer), 17. Konecny (J. Roy, Barzal), 30. N. Roy (Spencer), 52. Crouse (Marner).

Soupiska Česka: Vladař (od 17. Stezka) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Koblížek, F. Chlapík (A), Jašek – Dufek, D. Kaše (C), Suchý (A) – Anděl, Šoustal, Dymáček – Stránský, Dvořák, Gago – Ďurač.

Soupiska Kanady: Sawchenko (Booth) – J. Roy (A), Spencer, Briseboys, Meloche, Hobbs, Bear, Sompel – Knott, Strome, Marner – Crouse, N. Roy, Merkley (A) – Harkins, Barzal, Konecny (C) – Stephens, Soy, Musil – Beauvillier.

Diváci: 3 000.

Mezitím se v Piešťanech utkali Američané se Švédy o třetí místo a zápas muselo rozhodnout až prodloužení. Tre Kronor nejprve o dvě branky vedli, ale loňští finalisté se vrátili do zápasu a otočili skóre. Až Rasmusi Asplundovi se minutu před koncem třetí třetiny povedlo vyrovnat, ale nakonec se mohli díky trefě Dennise Yana v přidaném čase radovat reprezentanti Spojených států, celkové skóre 5:4.

Tags: , , , , , , , , ,