The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Češi odstartovali Memoriál Ivana Hlinky senzační porážkou Američanů!

By on August 11, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Největší v Česku konaná akce juniorského hokeje opět vypukla a domácí tým se toho zhostil báječně. Před skvělým publikem na břeclavském zimním stadionu zabojoval s velmi silnými Američany a vyhrál, 4:2! Pod vedením trenéra Jakuba Petra se Češi blýskli parádním týmovým výkonem, který podtrhli skvěle hrající individuality jako Daniel Vladař, Lukáš Jašek či Jakub Zbořil.

Utkání začalo poněkud poklidně a přesně tak vypadala celá první dvacetiminutovka, ve které se jako jediný prosadil Brock Boeser, dorážkou z bezprostřední blízkosti. Jenže ve druhém dějství se začaly dít divy.

Vedoucí Američané v ní totiž nasbírali hned 37 trestných minut! Češi díky tomu několikrát hráli přesilovku 5 na 3 a hned třikrát se jim početní výhodu podařilo využít. Nejprve skóre srovnal dělovkou Jakub Zbořil, pak domácí tým poslal do vedení Filip Chlapík. Tři minuty před koncem periody podtrhl skvělé představení dalším gólem Lukáš Jašek, ale ačkoli Češi vedli 3:1 před třetí dvacetiminutovkou, zdaleka nebylo dohráno.

Spojené státy se totiž snažili ztrátu způsobenou nedisciplinovaností dotáhnout, ale nešlo jim to moc dobře. A to přesto, že už po dvou minutách skóroval z trestného střílení Robert Jackson. Jenže následně si hosté pouze vylamávali zuby buď na fungující obraně nebo na skvělém Vladařovi v brance. Pojistku v podobě trefy do prázdné brány pár sekund před koncem přidal Jašek, jenž se tak prosadil už podruhé v zápase.

Branky a nahrávky: 25. Zbořil (Weinhold, Jašek), 33. Chlapík (Zbořil, Jašek), 37. Jašek (Weinhold, F. Chlapík), 60. Jašek – 9. Boeser (Yan), 42. Jackson (TS).

Sestava Česka: Vladař (Stezka) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Jašek, F. Chlapík (A), Koblížek Dufek, D. Kaše (C), Suchý (A) – Anděl, Šoustal, Dymáček – Gago, F. Dvořák, Stránský – Ďurač.

Sestava USA: Sarthou (Jurusik) – Wilkie, Dello (C), Blaisdell, Cecconi, Olson, Gabriele, Young – Yan, Novak, Boeser (A) – Jackson, Filipe, Terry – Laczynski, Moore, Swaney – Bachman, Foley, Smith.

Diváci: 1 200.

Zdroj: onlajny.com


V prvním utkání břeclavské části turnaje se střetli Rusové s Finy, kteří chtěli svým sokům oplatit de facto vyřazení z loňského ročníku memoriálu. To se také díky pěti brankám a parádním výkonu brankáře Veiniho Vehviläinena podařilo. Vítězný gól vstřelil původem Francouz Sami Travenier a hráči utkání byli zvoleni Kasper Björkqvist z týmu Suomi a Igor Rykov ze sborné.

Mezitím na Slovensku…

…odstartovala i druhá skupina memoriálu, ve které se odehrály dva jednoznačné zápasy. Kanada nejprve přejela Švýcary poměrem 5:1, podobně si vedli i Švédové se Slovenskem, 6:1. Oliver Kylington podle předpokladů na ledě dominoval a vypadá to, že Tre Kronor budou silnější než loni. Momentálně jsou každopádně v celkovém vedení celého turnaje.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top