The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Češi zdolali Švédy a postupují do finále!

By on August 15, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Před zaplněnou halou v jihomoravské Břeclavi vybojovali čeští junioři, konkrétně kategorie do 18 let, jeden z největších úspěchů za poslední roky. V semifinále si totiž poradili obětavým výkonem se švédskými Tre Kronor, a tak budou už v sobotu bojovat s Kanadou o historicky první zlato na Memoriálu Ivana Hlinky.

Ačkoli můžeme být zvyklí na velké přestřelky z posledních dnů, druhý semifinálový zápas pátečního odpoledne se odehrával s daleko větší opatrností. Skóre otevřel až po deseti minutách hry brněnský Jan Dufek povedeným bekhendem. Ve zbytku dějství však už žádný gól nepadl a stav se měnil až v tom druhém, když se dělovkou od modré prosadil Daniel Krenželok. Švédové ale nehodlali jen sledovat, jak jsou poráženi, a tak skóre rychle vyrovnali.

Timeout v podání kouče Jakuba Petra však zdánlivě vše vyřešil a Češi byli zpět na koni. Roman Dymáček a Lukáš Anděl vzápětí opět dostali svoje mužstvo do dvoubrankového vedení, které se nyní už zdálo i hezčí. Jenže pak Daniela Vladaře překonal Jonathan Dahlén a seveřané ne a ne polevit. Domácím nezbývalo než vycházet z pevné defenzivy a taženi k prasknutí narvanou Alcaplast Arenou se jim povedlo vyválčit jednobrankové vítězství, které je posouvá do boje o zlato.

Branky a nahrávky: 10. Dufek (D. Kaše), 23. Krenželok (Weinhold), 34. Dymáček (Gago), 36. Anděl (Šoustal) – 25. L. Carlsson (Dahlén), 28. Erixon (Léman), 38. Dahlén (Ölund).

Sestava Česka: Vladař (Stezka) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Koblížek, F. Chlapík (A), Jašek – Dufek, D. Kaše (C), Suchý (A) – Anděl, Šoustal, Dymáček – Stránský, Dvořák, Gago – Ďurač.

Sestava Švédska: Sandström (Werner) – Kylington, G. Carlsson, Larsson, Emanuelsson, Alftberg, Léman, Younan, L. Carlsson – Davidsson, Asplund (C), Dahlström – Lööke, Ölund, Dahlén – Magnusson, Ek Eriksson, Ahl – Grundström, Kalte, Erixon.

Diváci: 2 967.


 

V sobotním finále se Češi utkají s reprezentací Kanady, která bude hodně nepříjemná. Už před turnajem je porazila 7:5 a nyní to bude chtít zopakovat. Navíc si v semifinále připsala cenný skalp Američanů, a to výsledkem 11:5. Skvělým výkonem napodobila českou porážku Ruska, a tak nás nejspíš čeká seznační finálové klání.

V souboji o páté místo se na břeclavském stadionu střetli Finové a Švýcaři. Zápas bolel obě strany, celkem bylo uděleno 176 trestných minut. Suomi z něj vyšli vítězně, 9:3. Ze sedmého místa se mohou vrátit domů Rusové, kteří si na závěr připsali výhru nad Slovenskem, 5:2.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top