The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Česká sedmnáctka po zásluze ovládla turnaj pěti zemí v německém Crimmitschau

By on August 19, 2014 in Reprezentace with 0 Comments

REPREZENTACE DO 17 LET

Napsal David Motloch

Česká reprezentační sedmnáctka vedená trenéry Josefem Augustou s Robertem Reichelem odehrála turnaj pěti zemí v Crimmitschau. Čeští mladíci si na tomto turnaji připsali čtyři úspěšně odehraná utkání a nepřipustili ani jedno zaváhání. Rozjezd českého týmu patřil sice mezi pomalejší, o to lepší byl však závěr turnaje. V prvním zápase výběr U17 narazil na Němce, ovšem více než se soupeřem bojoval s vlastní koncovkou. Herní i střeleckou převahu dokázali hráči zlomit až ve třetím dějství a třemi brankami překlopili vítězství na svou stranu.

Hned o den později se tentýž výběr střetl s týmem Švýcarska, kde si ovšem již s chutí zastřílel. Družina trenérského dua Reichel-Augusta kontrolovala utkání již od samotného začátku, a tak si Češi připsali pohodové vítězství v poměru 6:2. Ta pravá střelecká přehlídka se však konala až v duelu s našimi sousedy ze Slovenska, kterým po šedesáti minutách hry náš výběr nasázel devět branek. V závěrečném utkání čekal na Čechy nejtěžší soupeř – Amerika. Rozjetý český vagón se však ani v tomto duelu nenechal zastavit a po vyrovnané partii si připsal cenné vítězství v poměru 2:0.

Český mládežnický výběr se, jak už je v posledních letech zvykem, prezentoval především kolektivním výkonem, a to jak v útoku, tak i v obraně. Přestože však týmu opět chyběl rozený střelec, objevili se na turnaji hráči, kteří se právem zasloužili o přední post týmové produktivity. Jmenovitě se jedná o Jiřího Karafiáta, Václava Zídka a Tomáše Šmerhu, kteří si připsali shodně po třech brankách. Ačkoliv tak pohledávka po ryzích kanonýrech bude pokračovat i nadále, Češi předvedli v Crimmitschau týmový výkon a po zásluze tento turnaj ovládli.

13.8.2014 – Česko – Německo 3:0 (0:0, 0:0, 3:0).

Branky a nahrávky: 43. Bělohorský (Novák, Šmerha), 52. Haman (Reichel, Smetana), 60. Zachar.

14.8.2014 – Česko – Švýcarsko 6:2 (3:1, 0:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 7. Karafiát (Novák), 19. Kachyňa (Kofroň), 19. Zídek (Havelka), 42. Kačírek (Hrdinka), 43. Pavlík (Najman), 59. Kodýtek (Najman) – 17. Stadler (Volejnicek, Oehen), 28. Muller (Jaquet).

15.8.2014 – Česko – Slovensko 9:1 (2:1, 4:0, 3:0).

Branky a nahrávky: 11. Zídek (Havelka), 15. Vala (Kačíírek), 28. Pavlík (Kodýtek), 35. Zachar (Kačírek), 39. Šmerha (Zídek), 40. Hrdinka (Zídek), 42. Šmerha (Karafiát), 48. Šmerha (Karafiát), 54. Kousal (Zídek) – 14. Roman (Buček).

16.8.2014 – Česko – USA 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 23. Karafiát (Havelka), 60. Zídek.

Zdroj: cslh.cz

Soupiska

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top