The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Co naučila tato sezóna Habs fanoušky ohledem loajality a oddanosti?

By on March 14, 2016 in Czech List with 0 Comments

Autor článku: Taylor McIlwaine , Digital Media Producer, All Habs Hockey Magazine (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

loajalita

(Photo by Francois Lacasse/NHLI via Getty Images)

TORONTO, ON. — Může bezvýhradná loajalita mít za následky špatný úsudek?

Není žádným tajemstvím, že posledních pár měsíců bylo pro fanoušky Habs náročných a těžkých. Je nemožné uniknout temnému mračnu, které se v této chvíli vznáší nad týmem, a to žiju v Torontu. Můžu si pouze představit, jak se asi cítí lidé v ulicích Montrealu.

Myšlenky, názory, kritiky, zmínky ze strany opozice – je to všude kolem nás.Twitter se stál centrem/jádrem veškerých odrazujících připomínek, různé Habs memorabilia pouze zkazí den a potkávám chlapy v posilovně, kteří když vidí mé triko se Subbanem , tak poznamenají: „No chlape, těžký časy pro Montreal fanoušky, hm?“. Já na to:

 

mikescott

 

Loajalita, velmi jasně definována, je silný pocit podpory a věrnosti. Ale když před to přidáte slovo „bezvýhradná“, definice loajality se hned strašlivě změní na hodně konkrétní. Sám se považuju za horlivě oddanou lidskou bytost, jsem na tuto svou kvalitu docela hrdý. Tohle řečeno, s pořád horšícím výkonem týmu v této sezóně, jsem začal o sobě pochybovat. Je frustrace znakem mé neloajality? Byli tweety s vyjádřením mého názoru znázorněním skoku z potápějící se lodi? Bylo ode mě špatné, když jsem vůbec přemýšlel, jestli si Habs „výbavu“ na sebe vezmu, když budu na veřejnosti? Tolik otázek.

Když jste fanouškem týmu s takovou velkou historii, s tak velkým charakterem a tak velkým dopadem na ekonomiku jednoho města, nabízí se zde otázka, komu a čemu jsme vlastně věrní/loajální. Sme loajální hráčům? Organizaci? Manažmentu? Nebo prostě tomu týmu samotnému a konečném důsledku tomu „emblému“ na dresu? A zase další otázky.

Jako každý normální zvídavý člověk, který potřebuje radu a obrovskou sebe-reflexi, obrátil jsem se na internet. Zeptal jsem se lidí, co pro ně znamená být „loajálním fanouškem“ Montreal Canadiens a jestli se to u některých během této sezóny změnilo?

Dostal jsem kopec zajímavých postřehů od mých followerů, tady je několik z nich:

tweet1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc Ne, ne – zde neexistuje správná nebo špatná odpověď. Jsem zvědavá,jestli ano a kdy se loajalita naštrbí/otřese.

alana!Jsem velkou podporovatelkou, mám pohled: v “dobrém i zlém”. Ale také nežiju v Montrealu, takže je pro mně snadnější nasadit růžové brýle.

tweet2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc Řeknete mi prosim (pracuju na článku): Co pro vás znamená být „loajálním fanouškem“ #Habs a změnilo sa něco u vás v této sezóně? #GoHabsGo @AllHabs #AllHabs

Tim Bryant Myslím si, že loajalita znamená chtít to nejlepší od svého týmu a vidět ho uspět. Ne slepá loajalita pro lidi, kteří tým představují. @TaylorOliviaMc @AllHabs

tweet3

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc Řeknete mi prosim (pracuju na článku): Co pro vás znamená být „loajálním fanouškem“ #Habs a změnilo sa něco u vás v této sezóně? #GoHabsGo @AllHabs #AllHabs

#7 Gord Ogilvey @TaylorOliviaMc Všichni mí oblíbení hráčí jsou již v důchodu nebo mrtví. “Loajální fanoušek” pro mě znamená milovat Habs dres a historii. @AllHabs

tweet4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc Řeknete mi prosim (pracuju na článku): Co pro vás znamená být „loajálním fanouškem“ #Habs a změnilo sa něco u vás v této sezóně? #GoHabsGo @AllHabs #AllHabs

Ryan Hollet @TaylorOliviaMc @AllHabs být vždy věrný emblému, týmu samotnému. Nosím čepici, trika nebo dresy každý den v týdnu. Koukám na zápasy bez ohledu na nepořádek v týmu.

tweet5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc Řeknete mi prosim (pracuju na článku): Co pro vás znamená být „loajálním fanouškem“ #Habs a změnilo sa něco u vás v této sezóně? #GoHabsGo @AllHabs #AllHabs

Corey Desormeaux V dobrém i zlém. Ne vždy mám důvěru v rozhodnutí nebo v hráče, ale vždy budu ale věřiz v CH.

Společná myšlenka u většiny – zůstáváme oddaní, protože nám záleží na CH, které tak s láskou nosíme den za dnem na mikinách, čepicích a dresech. Také chápeme jak je pro nás těžké prohrávat a nedovedeme si snad ani představit, jak těžké to musí být pro kluky na ledě každou noc, když hrají a prohrávají.

Zůstat slepě loajální k něčemu může být nebezpečné – např. když váš partner nakopne štěně, tak určitě s ním už nikdy nepromluvíte, avšak jak zmínil @TreVoJen, je to pouze hra a na konci dne, nikdo neumírá kvůli hokeji. Není zde žádné nebezpečí zůstat věrným něčemu, co nám dalo tak moc, včetně množství internetových přátel, se kterými společně pláčeme v tandemu po každé prohře.

tweet6

 

 

 

 

 

 

 

 

TaylorOliviaMc To dává smysl. Myslíš si, že je typ slepej loajality nebezpečný?

Red Tag @TaylorOliviaMc @AllHabs V politice ano. Ve sportu – fanouškovství……ukažte mi jedno nebezpečné úskalí.

Dejte mi vědět co si myslíte o loajalitě v rámci komunity fanoušků Montreal Canadiens na můj Twitter: @TaylorOliviaMc

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top