The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

DRAFT PROFIL | Brady Tkachuk – nadaný a húževnatý mladík

By on February 14, 2018 in Czech List, Feature with 0 Comments

Autor článku: Blain Potvin, Staff Writer, All Habs Hockey Magazine

Brady Tkachuk (Photo by Amy Johnson | © Rocket Sports Media) Mandatory Credit Required

Brady Tkachuk zosobňuje docela jedinečnú kombináciu fyzickosti, tvrdosti a útočnej schopnosti a nad týmito parametrami už dve sezóny skauti doslova „slintajú“. Pomáha v tom i rodokmeň. Je synom veľmi výkonného útočníka Keitha Tkachuka, ktorý je uvedený v Hokejovej Sieni Slávy USA a je mladším bratrom útočníka Calgary Flames Matthewa Tkachuka.

 

Brady Tkachuk, Center/Ľavé krídlo, Boston University (NCAA)
September 16, 1999 | St-Louis, MO, USA
1.88m, 88 kg | Ľavák | @BradyTkachuk71
2017-’18: 26 odohraných zápasov, 7 gólov, 14 asistencií, 21 bodov (za Boston University Terriers)

 

Juniorské Majstrovstvá Sveta 2018 boli medzinárodným pódiom na predstavenie Bradyho hry. Z prospektov (skupina mladých hokejistov pripravených na draft do NHL, pozn. prekladateľky), ktorá sa účastnili Majstrovstiev, sa Tkachuk umiestňoval na špici čo sa týka nazbieraných bodov – zaznamenal 3 góly a 6 asistencií v 7 odohraných zápasoch a pomohol tak týmu USA získať bronzovú medailu.

Tkachuk taktiež preukazuje tak veľmi vyhľadávaný charakterový rys – a to vodcovské schopnosti. V Apríly 2017 bol menovaný na pozíciu kapitána týmu USA pre turnaj U18. Počas turnaja zaznamenal 1 gól a 6 asistencií v 7 odohraných zápasoch a dopomohol tak týmu USA získať zlato.

V tejto sezóne sme mohli vidieť Tkachuka v NCAA lige, kde v súčastnej dobe hrá za Bostonskú univerzitu. Mal pomalý štart do sezóny, svoj prvý gól nezaznamenal až do 1. decembra. Avšak po krátkej adaptácii a hre proti starším súperom, Brady nakoniec našiel to svoje tempo.

Tkachuk si pripísal 7 gólov a 14 asistencií vo svojich prvých 26 zápasoch. Počas tejto doby sa snažil čo najviac zeliminovať svoje trestné minúty. To je veľmi pôsobivé pokiaľ berieme do úvahy fakt, že hrá za tým Terriers, ktorý sa pasuje s problémami, nepodáva očakávaný výkon a tým, ktorý stratil niekoľko skvelých hráčov v mimo-sezóne z titulu ich odchodu k profesionálnemu hokeju.
Tkachuk bol na radare redakcie Rocket Sport už nejakú tú dobu – tým, že sme pokrývali americký hokej – All-American Prospect zápas, Juniorské Majstrovstvá Sveta a Juniorskú Letnú Prehliadku mladých talentov (World Junior Summer Showcase).

Brady hrá na pozícii silového útočníka. Jeho hra je podobná tej, ktorú hral jeho otec a stále hrá jeho brat. Efektívne využíva svoju veľkosť a silu, hrá fyzickú hru a prejavuje vynikajúci prehľad nad hrou a má skvelý hokejový cit.

 

 

Tkachuk je veľmi obratný a má dobrý odraz na korčuliach. Vie sa obratne otočiť a zmeniť smer v okamihu a to pri najvyšších hokejových rýchlostiach. To ho robí neskutočne mobilným a nebezpečným pre súperovú obranu. Toto všetko v kombinácii  s jeho zručnosťou a silou predstavuje pre súpera skutočne ťažký oriešok, hlavne ak sa bavíme o pripravení Bradyho o puk.

Brady je taktiež húževnato vytrvalý. Chcem mať vždy kontrolu nad pukom a keď ju má, tak ukazuje klamlivým spôsobom iba akýsi slabý dotyk s pukom. Obrancovia vedia, kedy ide forčekovať, pretože neustále využíva svoju robustnú postavu a trestá ich hlavne v rohoch klziska a získava tak puk. Tento aspekt jeho hry z neho robí ideálneho tvorcu herného cyklu.

Jeho tvorba hry, schopnosť manévrovať a hokejové zručnosti z neho robia taký typ hráča, akého Canadiens nemali už mnoho rokov. Tým, že hrá agresívne, tak takto dokáže „otvoriť“ ľad pre svojich spoluhráčov a tí tak môžu benefitovať z jeho exceletných hráčskych schopností a tak im dať možnosť skórovať. Ale i sám Brady dokáže vystreliť veľmi silne a presne. Táto jeho schopnosť niekedy nie je úplne čitateľná pre obranu súpera a majú to docela ťažké čeliť mu v útočnej zóne.

Tak ako jeho otec, i Brady je častým agitátorom s tvrdými zákrokmi. Veľmi tvrdo pracoval v tejto sezóne na svojej disciplíne a snažil sa do svojej hry aplikovať prístup zeliminovania trestných minút. Odsedel si iba 34 trestných minút v 26 odohraných zápasoch. To je v porovnaní s minulou sezónou dramatický pokles: mal 129 trestných minút v 61 odohraných zápasoch v US National program.

Pokiaľ by ho Canadiens draftovali, mal by poskytnút podobné hráčske kvality aké má Brendan Gallagher. S tým rozdielom, že Tkachuk je mohutnejším a podstatne nadanejším hráčom.

Tkachuk poskytuje tzv. Všetko v jednom balíčku. Hrá a „vrčí“ na súpera, ale taktiež dokáže poskytnút high-end útočnú hru. Brady je i spoľahlivý za každých okolností. Je smrteľne nebezpečný v presilovkách, dokáže vytvoriť rozruch pred bránkou, avšak i jeho veľmi vyvinuté obranné zručnosti z neho robia solídneho hráča v oslabeniach.

V tabuľkách je vedený ako center, v tejto sezóne hral prevažne na pozícii krídelníka. Predpokladá sa tiež, že tento krídelník v top lajne bude realisticky vybraný medzi top 5 v 2018 NHL vstupnom drafte. Jeho veľkosť a vyvinutá hra podľa môjho názoru z neho môže urobiť NHL materiál už v budúcej sezóne.A to môže zvýšiť jeho draftovú cenu a atraktívnosť.

U Canadiens to vyzerá tak, že budú mať možnosť vyberať v drafte v rámci top5, takže je docela isté, že Marc Bergevin po Bradym skutočne pôjde v drafte, ktorý sa bude konať v lete tohoto roku.

 

Tags: , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top