The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Druhý den čekají Čechy houževnatí Finové

By on August 12, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

BŘECLAV – Po skvělém vítězství nad americkou reprezentací v prvním dni letošního Memoriálu Ivana Hlinky čekají český národní tým do 18 let reprezentanti Suomi. Už v 15:30 bude ale puk vhozen mezi týmy Spojenými státy a Ruskem v klasickém boji mezi historickými rivaly. Duel domácího celku pak jako tradičně bude následovat v 19:00.

Pokud se vám první den líbil, ten druhý bude teprve stát za to. Finové možná mají proti Rusům historickou averzi, ale podobně na tom je i rivalita mezi sbornou a Američany. Poslední dobou je v juniorských kategoriích jasné, kdo z těchto národů má na vrch a rudá mašina bude nyní chtít ukázat, že časy se mění a brzy bude opět patřit mezi elitu. Prohra se Suomi jí to sice trochu zkomplikovala, stejný pocit však mohou mít po porážce od Čechů reprezentanti Spojených států. Jde o vše. Kdo prohraje, s největší pravděpodobností končí.

Povede se oběma celkům vyřešit svou nedisciplinovanost a zasloužit si tři body? Sledujte zápas na onlajnech od 15:30.

Země tisíce jezer podává na memoriálu i jinde mezi juniorskými reprezentacemi kolísavé výkony. Za poslední dva roky v memoriálu spadla ze stříbrného na páté místo, MS do 20 let loňské sezony však dokonce vyhrála. Po porážce Rusů se bude snažit zapomenout na loňský nepovedený memoriál a vrátit se na medailové příčky. To Češi budou chtít stavět na pondělním vítězství a právě to by jim mělo pomoci ke zopakování skvělého loňského výkonu.

Dá se očekávat podobný zápas jako s Američany. Finové proti Rusům hodně hráli do těla a nebáli se dělat přesně to, čím se často vyznačují severoamerické výběry. Navíc dokážou i skvěle zabojovat, takže pokud se ani jednomu z týmů nepovede brzy odskočit do velkého vedení, mělo by to být drama do posledních vteřin, stejně jako včera. Super výkony se čekají i od gólmanů Veiniho Vehviläinena a Daniela Vladaře, kteří v prvních zápasech podrželi své týmy a značnou mírou se podíleli na jejich triumfech.

Sledujte utkání mezi Čechy a Finy na onlajnech od 19:00.

Mezitím na Slovensku…

…se mohou fanoušci čekat na šlágr skupiny mezi Švédy a Kanaďany, který začne ve 14:00 a vy ho budete moci sledovat zde. To Slováci pak večer v klíčovém utkání vyzvou Švýcarsko, onlajn je k dispozici zde od 17:30.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top