The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

FEATURE | Blocker Sleeve, Předefinování brankářského tréninku

By on May 24, 2016 in Feature with 0 Comments

autorka článku Amy Johnson, Hlavní korespondentka, IceCaps Hockey Report

FleuryMarcianoBernier-600x400

From L-R: Marc-Andre Fleury, Marco Marciano, Jonathan Bernier (Photo courtesy of Blocker Sleeve)

MONTREAL, QC – Někdy vynález průkopnického nového produktu nepramení pouze z nápadu inovátora, ale spíše z objevu potřeby samotné a nalezení daného způsobu/řešení, které uspokojí danou potřebu.

To je i příběh montrealské společnosti Blocker Sleeve a produktu, který „založil“ Marco Marciano, video a asistent trenéra brankářů u St.John’s IceCaps. “Před zápasy hrajete pro rozehřátí, (angl.warmup). Zcela určitě však nemáte potřebnou kvalitu střel během daných warmapů. Obzvláště ne v nižší lize, tam mají hráči možná 2 až 3 minuty na warmup, takže brankáři nemají dostatek času pro warmup.

Podívejte se na jakýkoli hokejový trénink a uvidíte, že brankáři dělají typické cvičení jako: přijímaní střel, přebrušování, pozice těla, postoj a sledování puku. Co ale trénink mimo ledu? Kromě fyzického tréninku, brankáři tráví mnoho času trénováním koordinace zručnosti sledováním pohybu rukou a to prostřednictvím žonglování s tenisovými míčky nebo jejich odrážením o stěnu. „Můžete chytit míček do rukavice, ale tohle není ten správný pohyb na straně vyrážečky,“, říká Marciano. „Hlavním faktorem je rychlost a sledování pohybu a realizace správného pohybu.“

Přibližně před osmi lety, Marco začal přemýšlet o způsobu jako pomoct atletům, které trénuje, zlepšit jejich prostorovou vnímavost, koordinaci a rychlost na straně blokování střel. Vyvinul Blocker Sleeve, co byl vlastně nástroj pro trénování jejich techniky, který můžou brankáři užívat samy nebo s partnerem.

Název popisuje vlastně všechno: jedná se o „rukáv“ který je umístěn na vrchní straně brankářské vyrážečky a který můžou používat k odchýlení speciálně navržených míčků, které se přilepí na rukáv místo toho, aby je kluci museli honit po hřišti po tom, co se odrazí. Podívejte se na ukázku produktu ve videu níže, v hlavní roli s Marcem-Andrem Fleurym a Jonathanem Bernierem.

Vývojem produktu v juniorské a seniorské velikosti a napasováním na jakoukoliv velikost průmyslně vyráběné brankářské vyrážečky, Marciano tak našel skulinku na trhu a poskytnul tak brankářům „real-life“ způsob, jak zlepšit své dovednosti již ve věku kolem deseti. „Způsob jak to sledují, tak pak sledují i poté pohyb puku, jeho chování a kontrolují puk při jeho odražení.“

Marciano trénoval Fleuryho a Berniera během mimo sezóny a použil jejich zpětnou vazbu pro zlepšení Blocker sleevu až do té doby, než byl připraven pro výrobu. Událo se tak před dvěma lety.

„ Sám za sebe: jsem moc šťastný. Pracoval jsem těžko, ale to víte, pracovat se skvělými brankáři, pracovat se skvělými trenéři, to je to co mě nutí se zlepšovat každý den,“ řekl Marco.

FleuryBlockerSleeve1-300x200

Photo courtesy of Blocker Sleeve

Začínal jako hokejový útočník, když byl ještě kluk. Později se snažil hrát v obraně, než se rozhodnul, že právě být brankářem je jeho vášeň. Marcovi rodiče ho poslali to brankářské školy Vladislava Tretiaka v Montrealu, která mu podle něho pomohla vytvarovat jeho charakter a pracovní morálku jako atleta. „Tretiak byl osobou, která mě naučila trénovat mimo ledu, s tenisovými míčky a reagováním pohybem svých rukou a mých nohou.

Marciano se ale brzo rozhodl vzdát hokejové kariéry, avšak začal svou trenérskou kariéru týmu Midget AAA v Lavale, QC ve věku 17ti let. Působil také jako brankářský a/nebo video trenér pro množství QMJHL týmů než skončil na pozici v kanadské reprezentaci. Tam trénoval s několika různými týmy, včetně olympijského ženského týmu, který vyhrál zlato na olympiádě ve Vancouveru v roce 2010. Jeho poslední kariérní přesun se udál v roce 2013, když se dostal do přidruženého týmu Montreal Canadiens, Hamilton Bulldogs, který se přejmenoval na St.John’s IceCaps.

“Být brankářem, to musíte být na tom hodně dobře po mentální stránce a jste na to sám. Ó ano, jste v týmu, jedná se o týmový sport, máte hráče před sebou – ale když máte špatný zápas nebo špatný den, jste na to sám a musíte být ve vlastní zóně a najít každý den způsob, jak být nad věcí,“ uvedl Marciano.

FleuryBernier-300x200

Photo courtesy of Blocker Sleeve

I navzdory faktu, že se stará o pořád větší počet NHL a AHL brankářů, kteří užívají jeho produktu, Marco věří, že ona pomoc dětem se zlepšit, je to co ho nejvíce naplňuje jako podnikatele a trenéra. „Vidět děti zlepšovat se ze dne na den, to je skutečně pro mě ta největší odměna,“ říká. „Sledujete jejich pokroky a zlepšení a jste skutečně moc šťastný vidět je uspět.“

Jeho těžká práce se vyplatila, a Marciano se může pochlubit, že jeho produkt je dostupný nejen online na stránce Blocker Sleeve, ale také v síti obchodů Canadian Tire po celé zemi, a ve vybraných kanadských obchodech se sportovními potřebami. Dodatečně, Marco vyzývá své zákazníky, aby mu poslali email s dotazy nebo návrhy a také nabízí na prodej tréninková videa, aby jste se naučili správné techniky. „Oni to koupí, dáme jim tipy a rady a tak se ujistíme, že to dělají správně,“ řekl.

Jeho myšlenka se zrodila ze samotné potřeby lepších tréninkových technik, ale s Blocker Sleeve Marco našel způsob jako pomoci brankářům po celém světě vylepšovat jejich hru, bez ohledu či začínají anebo již hrají profesionálně. Marciano je na to právem pyšný, že mu to dodává kopec inspirace pro další úspěchy. „Vidět děti používat náš produkt a vidět je usmívat se – někdy mi samotné děti nebo rodiče posílají videa nebo fotky emailem – a říkají: ¨Hej, moje dítě používá vás Blocker Sleeve a miluje ho¨ . Tohle dokáže „vykouzlit“ úsměv na mé tváři a nutí mně to zkoušet lepší metody, lepší nástroje nebo dokonce vylepšit Blocker Sleeve.

~~~

Poslechněte si celý rozhovor s Marcem Marcianem, klikněte na odkaz níže (rozhovor je v angličtině).


Navštívte stránku BlockerSleeve.com pro více informací a následujte Blocker Sleeve na Twittru.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top