The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

FEATURE | Na kterých šest hráčů se zaměřit během nováčkovského kempu Canadiens

By on September 15, 2016 in Czech List with 0 Comments

27 hráčů se zúčastní 2016 nováčkovského kempu Canadiens

autor článku” Matt Smith, Staff Writer/Social Media Specialist, All Habs Hockey Magazine

Artturi Lehkonen (Photo by TVA Sports)

Artturi Lehkonen (Photo by TVA Sports)

Klub Montreal Canadiens oznámil, že 27 hráčů se zúčastní týmového „rookie“ (nováčkovského) kempu, který začne ve čtvrtek 15. září v Bell Sports Complex v Brossardu, v provinci Quebec. V dané skupině bude 15 útočníků, 9 obránců a 3 brankáři složených se 17 draftovaných hráčů týmem Canadiens, dále 4, kteří podepsali jako volní hráči a 6 hráčů, kteří byli pozváni na try-out (na zkoušku; podobně jako v loňském roce T. Fleischmann, poznámka překladatelky).

Po lékařských prohlídkách a krátkém tréninku 15. září, účastníci kempu odcestují do města London, province Ontario na 3-denní turnaj, kde odehrají zápasy proti nováčkům z Ottawa Senators, Toronto Maple Leafs a Pittsburgh Penguins. Každý tým odehraje 3 zápasy během třech dnů. Hrát se bude v Budweiser Gardens aréně, která je domovem šampiónů Memorial Cup z r. 2016, týmu London Knights.

Vstupenky na tento „rookie“ turnaj se dají zakoupit zde (je dostupný i tzv. habs balíček). Chci touto cestou vyzvat co nejvíce fanoušků, aby se turnaje zúčastnili a přišli tak podpořit budoucí hvězdy Montreal Canadiens.
All Habs Hockey Magazine obdržel akreditaci pro daný turnaj a budeme u toho. Budeme vám poskytovat vždy čerstvé informace a rozhovory s hráči.
Níže naleznete celý program turnaje:

Pátek, 16. Září, 2016

3:35 p.m. Zápas#1 – Pittsburgh (černý) vs. Montreal (rudý)

7:00 p.m. Zápas#2 – Ottawa (bílý) vs. Toronto (modrý)

Sobota, 17. Září, 2016

3:35 p.m. Zápas#3 – Pittsburgh (černý) vs. Ottawa (bílý)

7:00 p.m. Zápas#4 – Toronto (bílý) vs. Montreal (rudý)

Neděle, 18. Září, 2016

1:00 p.m. Zápas#5 – Montreal (rudý) vs. Ottawa (bílý)

4:35 p.m. Zápas#6 – Toronto (bílý) vs. Pittsburgh (černý)

Účastníci nováčkovského kempu se vrátí do Montrealu ve večerných hodinách 18. Září, kde až do 21. Září budou pokračovat v kempu.

Sestava týmu Canadiens nováčků níže:

http://czechlist.allhabs.net/wp-content/uploads/sites/7/2016/09/Canadiens-2016-Rookie-Camp-Roster.pdf

Na koho hru se zaměřit ?

Každý hráč účastnící se nováčkovského kempu Habs se bude snažit ukázat to nejlepší, jen aby na sebe upoutal pozornost manažmentu Candadiens. Zde ale uvádíme 6 hráčů, o kterých se domníváme, že právě na ně by fanoušci měli zaměřit svou pozornost.

6. Hayden McCool
Víc než jeho „cool“ znějící příjmení, Hayden McCool je týmovým spoluhráčem Mikhaila Sergacheva, kterého Canadiens draftovalo v tomto roce v prvním kole (9. v celkovém poradí). Tento ne-draftovaný útočník zlepšil v minulé sezóně svojí hru bez puku; zlepšil se z mínus 32 (2014-15) na plus 23 v sezóně 2015-16. McCool hraje silového útočníka, skvěle bruslí a hodně útočí na branku a vytváří tak příležitosti pro skórování. Je také agresivním, ale efektivním ve forčekingu, který vytváří prostor pro své spoluhráče.
McCool bude těžit z účasti na 2017 turnaji Memorial Cup, který se bude konat ve Windsoru, Ontario. Již se účastnil v nováčkovském kempu Habs a vůbec nebyl „nudný“; střelil také několik branek. Teď přijede, aby v kempu zapůsobil a získal tak try out kontrakt (zkušební kontrakt).

5. William Bitten
Draftován Montreal Canadiens v 3. kole (celkově 70. v poradí) během NHL Draftu 2016; Bitten strávil minulou sezónu ve Flintu, kde hrál za tým Firebirds, trochu tak cirkusní tým až do doby než konečně zasáhlo OHL. Začalo to vyhozením trenéra, následně začali protestovat hráči – nebyla to dobrá situace pro žádného z hráčů, takže nejsem vůbec překvapen, že jejich top hráč chce odsud pryč. Teď když byl draftován do NHL, Bitten by mohl mít víc vlivu na svůj přesun z Firebirds. Bitten se rozhodl nezúčastnit Firebirds tréninkového kempu a místo toho bude čekat na svoji výměnu, možná do týmu Ottawa 67’, kde se tréninkového kempu účastní jeho mladší bratr.
Bitten, který zaznamenal 30 gólů a nasbíral 65 bodů v minulé sezóně v dysfunkčním týmu by tak ve fungující organizaci a novém prostředí mohl vzkvétat. Doufám, že zazáří v nováčkovském kempu a nějaký OHL tým dá Flintu takovou nabídku, která se neodmítá. Bitten je komplexní hráč se skvělou pracovní morálkou ve všech třech zónách. Trochu tak připomíná Brendana Gallaghera. Jeho další rozvoj však může utrpět, pokud se mu nepodaří dostat z Flintu co nejdříve.

4. Charlie Lindgren
Canadiens oznámili velký obchod z fondu volných hráčů NCAA 30. března 2016, kdy podepsali smlouvu s brankářem Charliem Lindgrenom. Tento 22-letý hráč byl finalistem pro 2016 Mike Richter Award (ocenění); prostřednictvím této ceny se oceňují vynikající brankáři v NCAA mužském hokeji. Lindgren ukončil sezónu s rekordem 30-9-1; zaznamenal 2.13 gólů v průměru na zápas; 0.925 úspěšnost zásahů a pět zápasů nepustil ani jeden gól. Teď se dívá na budoucnost a doufá, že se stane „startujícím“ brankářem pro IceCaps.
Podepsal smlouvu na dva roky; je to dvoucestní smlouva (2015-16 a 2016-17). Lindgren odehrál svůj první NHL zápas 7. dubna proti Carolina Hurricanes; zaznamenal 26 zásahů a pustil dvě branky. Canadiens vyhráli zápas 4:2. Přítomnost Lindgrena v brance vytváří více konkurence-schopné prostředí, co snad donutí Zacha Fucaleho k zlepšení svého výkonu během kempu poté, co má za sebou nekonzistentní nováčkovskou sezónu u IceCaps. Fanoušci Canadiens teď budou mít šanci sledovat boj dvou brankářů o post v této mimo-sezóně, Fucale vs. Lindgren a Montoya vs. Condon.

3. Mike McCarron
Mike McCarron je hráč, který se zaslouží pozornost v Habs nováčkovském kempu. A ne jenom proto, že ho na ledě nejde přehlídnout (198 cm, 108 kg). Během 58 zápasů, které odehrál za St. John’s IceCaps, McCarron, který byl draftován Canadiens v prvním kole NHL draftu v roce 2013 (jako 25. v celkovém poradí), zaznamenal 17 branek, přidal k tomu 21 asistencí a nasbíral tak 38 bodů během své nováčkovské sezóny. Byl také nominován do AHL All-Star zápasu.
I navzdory nováčkovské nálepky, jeho fyzičnost byla citelná a zjevná jak v AHL, tak i v NHL zápasech. Podařilo se mu získat si respekt mnohých hráčů, poté co zahodil své rukavice na led při bitce s Kevinem Bieksa. Bieksa v žádném případě nepohrdne rvačkou a v tomto případě byl Lars Eller obětí hrubého zákroku. McCarrona můžeme brát jako veterána co se týče účasti na nováčkovském kempu, poté, co má na kontě již 20 zápasů z NHL. Bude se v rámci kempu snažit nejen „zazářit“, ale také silně bojovat o místo v sestavě Canadiens.

2. Mikhail Sergachev
Mikhail Sergachev vstoupil do rozvojového kempu jako draftovaný hráč Canadiens z prvního kola (9. v celkovém poradí) a vybojoval si dominantní pozornost jako nejmladší hráč ze všech 45 účastníků. Někteří tvrdí, že to bylo tím jeho hettrickem, jiní tvrdí, že soupeřením s Mikem McCarronem. Na konci kempu se Sergachev vyjádřil jasně: chce zůstat a udělá všechno proto, aby si jako první 18ti letý obránce zasloužil místo v sestavě Habs od doby Mathieua Schneidera v roce 1987.
Sergachev již teď dosahuje parametry hráče hodného NHL: měří 1.88 m, váží 100 kg. Po vyhlášení nejlepším OHL obráncem se střelenými 17 brankami, 40 asistencemi v nováčkovské sezóně, se zdá býti tým nejvhodnějším kandidátem pro nahrazení Andreie Markova v sezóně 2017-18. Na druhé straně, někteří by rádí viděli hrát top obranné dvojičce se Shea Weberom, co by přidalo na mobilitě obrany poté, co z ní odešel P.K. Subban. V roce 2017 bude Windsor Spitfires organizovat Memorial Cup, takže jeho návrat do OHL je pravděpodobný, avšak úplně by sem ho nevyřazoval z bojů o post v týmu Habs.

Artturi Lehkonen

Artturi Lehkonen

1. Artturi Lehkonen
Střelec branek s neskutečně šikovnými rukama a rychlostí. Je to hráč, který se nebojí jít do boje o puk v rozích kluziště. Artturi Lehkonen je hráč, na kterého Habs fanoušci čekali již dlouho. Konečně fanoušci dostanou možnost ho vidět v Severní Americe a uvidí ho v nováčkovském kempu. Mnozí ho vidí jako levé křídlo v druhém útoku, bez ohledu na fakt, že Artturi neodehrál za Canadiens ještě ani jeden zápas.
Jeho „skřínka zručností“ byla k nahlédnutí během playoffs ve Švédské hokejové lize, kdy 21-letý zlomil rekord Frolundy (držel do té doby Daniel Alfredsson), kdy zaznamenal 19 playoff bodů, včetně 11 branek v 16 zápasech (Alfredsson měl 18 bodů v 14 zápasech). Lehkonen by měl mít výrazní výhodu oproti mnohým hráčům účastnících se turnaje a neměl by mít problém dostat se do hlavního tréninkového kempu Habs, aby tak mohl zabojovat o místo v sestavě Canadiens. Otázkou zůstává, na jaké pozici by měl hrát. Útok Lehkonen-Plekanec-Radulov by zcela určitě mohl pomoct v skórovaní a doplňovat tak první lajnu Pacioretty-Galchenyuk-Gallagher.

Tags: , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top