The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Filip Chlapík hráčem měsíce září

By on September 30, 2014 in Czech List with 0 Comments

HRÁČ MĚSÍCE

Září je za námi a byla to příjemná podívaná na naše největší talenty. Sezona se rozběhla jak v domácí nejvyšší soutěži, tak v kanadské juniorce, a na obou stranách Atlantiku zářilo hned několik nadaných mladíků. Vynikalo jich hned několik, nejvíce však jen jeden, ačkoli se dříve v letošním roce bodově trápil.

Ve východokanadském Charlottetownu, kde hraje za ostrovní Islanders, však pražský rodák Filip Chlapík nabral nový dech a stal se vůdcem svého celku. Urostlý centr už quebecké lize ukazuje svůj střelecký instinkt i ostatní schopnosti, na kontě má po 7 utkáních tamní soutěže 5 gólů a stejný počet asistencí. To je tedy úctyhodných 10 bodů, ke kterým přidává ještě výhru při těsné většině vhazování. Na trestnou lavici navíc putoval zatím jen jednou.

Chlapík na sebe upozorňuje za mořem skvěle, v podobný úvod své kariéry v CHL, konkrétně v dresu ontarijské Sarnie, doufá také Pavel Zacha. Ten za Sting v prvních dvou duelech získal však jen jednu asistenci. U nás se v extralize daří nejvíc z prospectů pro draft 2015 Michaelovi Špačkovi, jenž za Pardubice zaznamenal už jednu branku a tři gólové nahrávky. To David Kaše se za Piráty v 1. lize gólově prosadil již dvakrát, k čemuž přidal dvě asistence. A Daniel Vladař už má za sebou debut mezi profíky a nejen to. Dokonce má po 2 zápasech za Rytíře vskutku senzační statistiky.

Foto: charlottetownsislanders.com

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top