The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Finové si jedou do Břeclavi napravit reputaci

By on August 7, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

Loňský Memoriál Ivana Hlinky nevyšel reprezentantům země tisíc jezer zrovna podle představ. Povedlo se jim ho sice odstartovat skvělou výhrou na nájezdy proti Američanům, ale v klíčovém zápase skupiny s Ruskem selhali, a tak nakonec pouze bojovali o páté místo se Švýcary a nutno dodat, že úspěšně.

Letos budou místo Piešťan nazývat svým dočasným domovem moravskou Břeclav, kde je ve skupinové fázi čekají domácí Češi, ale také Rusové s Američany, takže je určitě na co se těšit. S sebou si vezou poměrně povedený výběr hráčů, ale soudit budeme moci až podle toho, co nám na memoriálu předvedou.

Brankářskou jedničkou Suomi by se měl stát rodák z Jyväskylä Veini Vehviläinen, který už loni odchytal téměř celou sezonu za juniorku JYP a k tomu podával doslova senzační výkony v dresu finské reprezentace do 17 let. V kategorii osmnáctiletých oblékl dres národního týmu zatím jednou. Dvojku by mu měl dělat Christian Heljanko, nepříliš urostlý gólman z Helsinek. Toho teprve stálý přesun mezi juniory čeká a stát by se tak mělo letos v klubu HIFK.

Obrana Finů je pokaždé silná, jen letos nemá ve svých řadách tak velká jména, jak bývá zvykem. Tahounem by se měl stát Jarkko Parikka, který si zahrál v dubnu na domácím MS do 18 let a dokonce i na loňském memoriálu. Mezitím hrál ve Spojených státech za Des Moines v USHL, odkud nyní přestupuje do kanadského Kingstonu. Sekundovat by mu měl Vili Saarijärvi z laponského Rovaniemi, jehož přestup do americké USHL, konkrétně do Green Bay, čeká nyní.

V útoku budou Finové mít několik velmi schopných hráčů, nejvíce pozornosti však přitahuje Petrus Palmu, kterého scouti kanadského Owen Soundu ocenili skvělou pozicí na import draftu do CHL. Zkušenosti s dospělým hokejem už má Sebastian Aho, šikovný forvard Kärpätu Oulu, kterého nejspíš čeká trvalý přesun do finské Liigy. Urostlý Patrik Laine z Tappary zase mezi juniory prokazoval svůj střelecký instinkt 26 góly ve 40 duelech a podobně dobře se vedlo i ve Švédsku narozenému Jessemu Puljujärvimu.

Letošní memoriál pro Finy začne v pondělí v 15:30, kdy na led břeclavského stadionu vyjedou k duelu proti Rusům. V úterý je čekají Češi a ve středu Suomi uzavřou skupinovou fázi kláním s Američany, které budou chtít opět překvapit.

Soupiska

Brankáři

Veini Vehviläinen (JYP)

Christian Heljanko (HIFK)

Obránci

Ville Järvinen (Ilves)

Jesper Mattila (Ilves)

Juuso Välimäki (Ilves)

Olli Juolevi (Jokerit)

Vili Saarijärvi (Green Bay)

Jarkko Parikka (Kingston)

Veeti Vainio (Blues)

Útočníci

Sebastian Aho (Kärpät)

Kasper Björkqvist (Blues)

Joonas Niemelä (Blues)

Petrus Palmu (Owen Sound)

Arttu Ruotsalainen (Kärpät)

Jonne Tammela (KalPa)

Sami Tavernier (HIFK)

Jesse Puljujärvi (Kärpät)

Otto Mäkinen (Tappara)

Julius Nättinen (JYP)

Patrik Laine (Tappara)

Julius Mattila (Ilves)

Topi Piipponen (KalPa)

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top