The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Habs P.K. je víc než dobrý

By on March 17, 2016 in Czech List with 0 Comments

Autor článku Caitlyn Golem, Staff Writer, All Habs Hockey Magazine (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

subbbbban

(Ryan Remiorz – Canadian Press)

Owen Sound, ON. —Hlasování, které jsem nedávno sama iniciovala na Twittru ukázalo, že P.K.Subban je druhým nejoblíbenějším hráčem v týmu, po jasné jedničce, Carey Price. Proč je P.K. pro fanoušky tak důležitý? Podívejme se na to.

26-letý rodák z Toronta správně střílí……a pro některé kritiky je to u něho jediná věc, kterou dělá správně. A tam se mýlí. Lidé buď P.K. milují, nebo nenávidí. Neexistuje nic mezi tím.

Nicméně, pokud jste jedním z těch, kteří ho nenávidí, zde je několik faktů, které by jste mohl zvážit.

Subban vyhrál zlato na Mistrovství Juniorů v roce 2008 a 2009, získal zlatou medaili na zimní olympiádě v Sochi v roce 2014 a v roce 2013 získal James Norris Memorial Trophy, jako nejlepší obránce NHL. V roce 2011 se stal prvním Canadiens nováčkem (rookie) obráncem, který zaznamenal hattrick v zápase a od té doby to prostě válí (Subbanging). Bezpochyby vždy na ledě odvede maximum.

Během All-Star víkendu v roce 2016 se kromě povyku kolem Johna Scotta fakt vyplatilo koukat na soutěž dovedností (skills competition) kvůli Subbanovi. Když si P.K. nasadil paruku na hlavu (aby si tak vystřelil z Jardy Jágra) před samotnou soutěží v samostatných nájezdech na brankáře, i sám Jágr se chichotal.

Není to pouze vystoupení na fóru All-Star, které lidi zaujme. Vždy je naprostým potěšením sledovat jeho hru. Když je Subban na ledu a odvrátíte zrak co i len na chvíli, tak vám zcela určitě hrozí, že něco zmeškáte.

Subban žije pro velké momenty a tlak mu prospívá. Playoff serie s Boston Bruins nebyla žádnou výjimkou. A jako vždy byl Subban pod září reflektorů. V prvním zápase série P.K. skóroval v prodloužení a v té chvíli předvedl, jak je důležitým v kritických momentech zápasu.

Na opačné straně, někteří naštvaní fanoušky Bruins předvedli, jak dokážou být zoufalí v momentě porážky. Na sociálních sítích vyjádřili svůj extrémně neomalený názor prostřednictvím rasistických tweetů na obránce týmu Canadiens. Subban reagoval obhajobou Bruins a jejich fanoušky. Řekl: „ Je absolutně nespravedlivé ukazovat prstem na organizaci nebo fanoušky. Mají zde vášnivé fandy, skvělou fanouškovskou základnu a od mých začátků v lize to bylo vždy skvělé. V Bostnu jsem bylo několikrát, moje rodina sem jezdí a je to vždy skvělé.“

Dokázal v té době kontrolovat své emoce co se týče těch rasistických tweetů, ale také dokázal skvěle reagovat/komentovat zápas, když Habs kompletně zkazili svůj náskok ve třetí třetině a následně prohráli i zápas. Jeho emoce museli být v té době zcela určitě na maximu, avšak Subban zůstal klidným a držel „dekórum“, i když k tomu neměl žádný důvod; vyrovnanost a rozvaha skutečné superstar.

Subban není přínosem pro Canadiens pouze z důvodu své velké osobnosti, ale je významným také pro Montreal jako město. Jeho srdce je obrovské. V létě 2011 odcestoval společně s bývalým hráčem NHL Georgesem Laraquem na Haiti, aby tak podpořili projekt „Hokej pro Haiti“. Oba navštívili dětskou nemocnici v Port-au-Prince, kde si zahráli hokejový zápas s některými pacienty. P.K. poskytnul následně rozhovor, kde řekl: „ Dává mi to jiný náhled na život. Nikdy jsem neviděl zemi jako je tahle. Nikdy jsem neviděl město v takovém stavu. Vidět lidi jak trpí, to prostě ve vás zanechá stopu. Mělo to na mně obrovský vliv.“ A to zcela určitě. V září 2015 P.K. oznámil, že přispívá 10 miliony kanadských dolarů na Dětskou nemocnici v Montrealu. Nemocnice to nazvala jako „největší filantropický závazek udělaný sportovcem v celé kanadské historii.“ Jedno celé nemocniční křídlo bylo po něm pojmenováno: „ Atrium Subban.“

P.K.Subban – Vidět své jméno v Atriu, prostě jsem měl husí kůži. Je to pocta, že můžu být partnerem #MontrealChildrensHospital.

U té příležitosti Subban promluvil a řekl: „ Obyvatelé Montrealu mě přijali do svých srdcí během posledních pěti let, které jsem zde strávil. A doufám, že zde budu ještě dlouho. Je mým upřímným slibem oplatit to zpátky těm, kteří mi toho tak mnoho dali. Věřím, že v našem životě nás formuje to, co uděláme pro jiné, ne co sám dovršíte. Tak žiju svůj život.“ Myslím, že každý z nás by se měl od P.K. něco málo přiučit.

Je teď zcela zjevné, proč fanoušci z něho šílí. Pokud mi nevěříte, zde jsou některé reakce několika z nich. Zeptala jsem se je, co si myslí o Subbanovi:

„P.K. je prostě nabitý energií, jak ve hře, tak i osobnostně. Když je na ledě, tak vaše oči sledují právě jeho, když je mimo ledu, vypadá, že přináší energii a pocit štěstí kamkoli vkročí. Je skvělý hráč a ještě skvělejší člověk.“ – Tommy Bell

subb-768x432

(Maddie Meyer – Getty Images)

„V zápasech to nikdy nevzdává a to na něm miluju. Jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, vždy vím, že peníze, které utratím za lístek stojí za to, protože uvidím Subbana v přímém přenosu.“ – Peter Alper

„P.K. je originální! V celé lize jsem neviděl nikoho jako on. Energie z něho neustále číší prostřednictvím jeho afektovanosti a ten excentrický způsob jak věci dělá a jak vyjádřuje, co v skutečnosti cítí! Mnozí ho považují za příliš extrovertního, co vede k domněnce, že se jednoduše předvádí. Ale já to tak nevidím. Kdo je lepší než P.K. aby probudil tým! Není takových hráčů mnoho, kteří dokážou přinést do hry tolik energie co on! Je skvělým „velvyslancem“ klubu! Jeho štědrost čeká na překonání! Udělá cokoli pro dobrou věc, pokud to pomůže! Mohli by jste namítat, že to neudělá s nadšením, ne on to udělá s vervou! Moc ho obdivuju!“ – Adélard Bérubé

Celkem vzato, můžeme s klidem říct, že Subbanův status jako „oblíbence fanoušků“ zde ještě zůstane. Pořád mi nevěříte?

Zeptejte se Dona Cherryho…….. (D.Cherry – je legendární kanadský komentátor, pozn. překladatelky).

Nebo Pierra McGuira…

Nebo se prostě podívejte na některou z jeho mnoha skvělých akcí a přesvědčte se tak.

Tags: , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top