The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Hráčem týdne se stává olomoucký obránce Alex Rašner!

By on August 25, 2014 in Czech List with 0 Comments

HRÁČ TÝDNE

10527471_897662856915319_7615241767287793890_n

Rašner v dresu olomoucké juniorky. Zdroj: facebook

Vůbec prvním hráčem týdne Czech Listu se stává obránce olomoucké juniorky Alex Rašner. Ten se v úvodních čtyřech zápasech NOEN extraligy do 20 let blýskl třemi brankami, z nichž dvě vstřelil v přesilovce a jedna byla vítězná, k nimž přidal stejný počet asistencí. V celkovém bodování soutěže se zatím nachází na pátém místě, mezi obránci je pak suverénně první. Navíc má i kladné hodnocení +/-, s šesti plusovými body.

Osmnáctiletý rodák z Jeseníka je dalším zástupcem silného ročníku 1996, má za sebou už 16 duelů v áčku Hanáků a navíc zazářil i na MS do 18 let se 4 body v 7 kláních. Na draftu do NHL nikoho z celků elitní ligy nezaujal, ale pokud bude v této sezoně pokračovat v dosavadních výkonech celou dobu, může se tak stát příští červen.

Povedený týden má za sebou také Rašnerův spoluhráč, útočník Aleš Jergl, který se už čtyřikrát trefil a navíc nahrál na sedm dalších branek. To dává celkem 11 bodů ve 4 duelech, což je úctyhodný výkon. Nejlepšími gólmany týdne se stali René Svoboda z Vítkovic a Karel Vejmelka z Pardubic.

Foto: http://hockey-on.blogspot.cz

Tags: , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top