The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Hráčem týdne se stává vítkovický útočník Filip Kuťák!

By on September 4, 2014 in Czech List with 0 Comments

HRÁČ TÝDNE

1958199_681328648641584_8178897082842433569_nV týdnu, ve kterém reprezentační devatenáctka zaznamenala skvělý úspěch trojitou porážkou Švýcarů, je celkem jasné, že nejlepší hráč bude pocházet právě z tohoto úspěšného národního týmu. Nakonec se jím stává Filip Kuťák, který ze všech účastníků akce nasbíral nejvíce kanadských bodů – k jednomu gólu přidal čtyři asistence.

Osmnáctiletý centr původem z Hradce Králové je odchovancem pardubického hokeje, kde působil až do léta 2013, kdy odešel za lepšími podmínkami do Vítkovic. Během sezony se vypracoval v důležitého člena kádru národního týmu do 18 let, se kterým nejprve vyhrál bronz na Memoriálu Ivana Hlinky a poté také stříbro na MS osmnáctiletých. Sezonu pak zakončil dalším úspěchem, a to bronzovou medailí z červencového MS juniorů v inline hokeji.

Kromě Kuťáka proti Švýcarsku zářila brankářská dvojice, kterou tvořili liberečtí Vítek Vaněček s Alešem Stezkou. Dále se dařilo Samuelu Ollenderovi (4+0), Tomáši Gřešovi (2+2), Janu Ordošovi (3+1) nebo obránci Davidu Skleničkovi (0+1). Příští akce doposud úspěšnou devatenáctku čeká v listopadu ve Finsku.

Fotografie: Juniorský hokej SK/CZ

Tags: , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top