The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Jaký plán mají Habs pro uzávěrku s obchodováním?

By on February 22, 2016 in Czech List with 0 Comments

Autor článku: Corey Desormeaux , Managing Editor, All Habs Hockey Magazine (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

869140-dale-weise

Dale Weise (Photo by Andre Pichette, La Presse)

MONTREAL, QC. — do 29. Února zbývá pouze šest zápasů, co je trade uzávěrka (konečný termín pro výměny hráčů, pozn. překladatelky) a Canadiens se nacházejí v docela rozpačité situaci. Od postupové příčky do playoffs je dělí pouze několik bodů (ačkoli týmy umístěné před Habs mají zápasy k dobru) a s „potencionálním“ návratem Careyho Price pro playoffs, je bezpečné říct, že Habs prostě sezónu 2015-16 ještě nevzdávají.

To samé však nemůžu říct o fanoušcích Habs, kteří jak se zdá mají v této chvíli malou víru v tým. Přišel jsem do kontaktu s každým typem argumentu, názoru, včetně takových, které navrhují, že pokud se Habs dostanou do playoffs, Marc Bergevin bude mít další důvod pro ponechání Michela Therriena a jeho trenérskou lavici u „moci“ o něco déle. Ale moje teorie je taková, že jakmile Habs půjdou dál, může se stát cokoliv. Playoffs je speciální; zde se děje „magie“ a Habs si nemůžou dovolit promarnit sezónu P.K.Subbana, Maxe Paciorettyho a Price (držme palce).

Myslím si, že Habs se budou snažit někoho koupit před uzávěrkou a můžou se snažit prodat hráče s brzo končícím kontraktem nebo můžou nastat obě situace společně. Musím říct, je zde určitá nejistota ohledem šance Habs dostat se do playoffs a jejich schopnosti pokusit se získat Stanley Cup (pokud se Price nevrátí). To mi dává právo věřit, že Bergevin se bude zaměřovat na hráče, kterým se kontrakt blíží ke konci nebo relativně si je jist, že některé může znova dostat pod kontrakt, podobně jak tomu bylo v minulé sezóně v případě Jeffa Petryho.

Canadiens potřebují top 6 útočníka. Tomáš Plekanec, Alex Galchenyuk a Brendan Gallagher – jejich lajně se v poslední době daří, avšak pravidelný střelec gólů Max Pacioretty hraje s Davidem Desharnaisem a některým s křidelníků, kterého tam prostě Michel Therrien „práskne“. Pacioretty-Desharnais – tato útočná dvojička měla chemii loni. V této sezóně to prostě nejde. Měli by Habs získat centra, který by hrál s Paciorettym?

Ne, myslím, že ho mají. Plekanec má svojí pozici v skupině top 6 centrů zajištěnou a Galchenyuk by jí měl mít (hmmm) taky. Získaní centra s „term“ nemusí být tím nejlepším řešením. Co Habs potřebují je univerzální top 6 útočník.

A kterým tým se nesnaží získat takového útočníka? A tady leží celý kámen úrazu. Top 6 útočníci nerostou jenom tak na stromech. Těžce se získávají a můžete se vsadit, že pokud by nějaký byl k dispozici, Habs by museli převýšit nabídky jiných týmů.

Tak co to bude Habs stát, aby takového hráče získali?

Tedy, pokud se nebude opakovat podobný obchod jako v případě Thomase Vaneka za Sebastiena Collberga a možnost výběru ve druhém kole draftu, nemyslím si, že Habs si můžou dovolit vzdát se svých menších „kousků“ , doufám, že se probudí a pokusí se získat top hráče. To platí zejména, pokud všechno co Bergevin může získat, bude na „půjčku“.

Mimo nedotknutelných (Price, Subban, Pacioretty), Nathan Beaulieu je pro jiné týmy tým nejzajímavějším kouskem. Ve svých 23letech, vydělá v příští sezoně $1 milion dolarů předtím, než se stane omezeným volným hráčem. Beaulieu se tak formuje jako kompletní obránce. A v této chvíli, je velmi pravděpodobné, že nahradí Andreie Markova v top obranné dvojičce, v pozici, kterou si Markov držel téměř 20 let. Výměna Beaulieua by byla chybou vzhledem na minimální plat, který má pro příští sezónu, vzhledem na výkonnostní pokles Markova a samotného herního potencionálu Beaulieua. Vůbec zde nenavrhuju, že Beaulieu se stane hráčem kalibru Andreie Markova, ale v dohledné budoucnosti může být zcela určitě solidním top 4 obráncem.

Habs budou mít dvě možnosti výběru ve 2. kole draftu v tomto roce (dodateční „pick“ z Minnesoty přes Buffalo), mají prospekty a nějakou tu hloubku (zálohu) v týmu – to je to na co se můžou podívat komplexně pro „výměny“.

Uvidíme, jak se ukáže nadcházející draft pro Habs a šance nebýt v playoffs. Je pravděpodobné, že tým vyjedná pouze jeden pick ze dvou ve druhém kole draftu. Objevením hráčů jako Daniel Carr (teď zrovna zraněn, já vím) a Sven Andrighetto, Marc Bergevin by se mohl cítit komfortně a dokázat se zbavit „kousků“, které by mohli pomoct týmu s „hloubkou“ (depth, v anglickém originálu). Hráči jako Devante Smith-Pelly, Brian Flynn (zraněn) a nadcházející neomezený volní hráči Dále Weise, Tomáš Fleischmann a Paul Byron – tito hráči dokážou hrát různé role v lajnách a dokážou zažehnout jiskry pro týmy v playoffs. V minulosti jsme to již viděli v případě Dalea Weise, Torreyho Mitchella a Briana Flynna.

V obraně, Canadiens budou brzo mít neomezeného volného hráče Toma Gilberta. Pokud se Bergevinovi podaří získat možnost výběru v draftu za Toma Gilberta, doufám, že tu spoušť Bergevin zmáčkne. Habs mají dostatečnou hloubku (zálohu) v obraně a tým musí také najít způsob jak zařadit do hry Grega Pateryna. I když se jedná věkem o staršího prospekta, klub si nemůže dovolit udělat podobnou chybu, jakou udělal s Tinordim. Bergevin musí přijít na to, co má v Gregovi Paterynovi, aby mohl pořádně zhodnotit sílu týmového obranného jádra, které bude mířit do příští sezóny.

Habs mají hodně peněz vázaných ve svém backendu a myslím si, že se vzdají Gilberta. Celou sezónu hrál nic moc hokej, a pokud se najde zoufalý tým hledající pro sebe zálohu pro obranu, doufám, že Bergevin udělá maximum pro to, aby nechal Gilberta jít a udal ho.

Na Twittru jsem zaznamenal nějaké tweety ohledem výměny Plekance a / nebo Markova. Oba tito hráči mají statné smlouvy vzhledem na svůj věk. Oběma zbývá ještě nějaký čas do konce smlouvy a mají platový strop přes $5.5 milionu dolarů. Plekanec bude stát 6 milion dolarů oproti stropu až do 2018-19 sezóny a Markov bude stát 5.75 milionu dolarů do 20117-18 sezóny. Nemyslím, že Bergevin přesune dané hráče a vidím zde dva různé důvody. Plekanec je i nadále konzistentním „sběračem“ bodů a top 6 hráčem a myslím si, že se ho tým nevzdá, protože potřebuje jeho góly. Markov na druhé straně, nemyslím si, že ho Bergevin v této chvíli přesune vzhledem na jeho plat, dobu smlouvy versus jeho schopnosti.

Vzhledem na výše uvedené, jsou zde zajímaví hráči, pod exspirujícími kontrakty nebo kontrakty, které se neustále řeší (fámy). Realistické cíle nebo ne, zde jsou někteří top 6 útočníci, kteří by mohli být k dispozici…

Pending (běžící) UFA’s (neomezení volní hráči)

C – center, W-křídlo

Eric Stall – Věk: 31 / Pozice: C/W

Andrew Ladd – Věk: 30 / Pozice: W

Jiri Hudler – Věk: 32 / Pozice: C

Steven Stamkos – Věk: 26 / Pozice: C/W

Mikkel Boedker – Věk: 26 / Pozice: W

Kris Versteeg –Věk 29 / Pozice: W

Kyle Okposo – Věk: 27 / Pozice: W

Under-Contract (pod kontraktem)

Ryan Nugent-Hopkins – Věk: 22 / Pozice: C

Jordan Eberle – Věk: 25 / Pozice: W

Scott Hartnell – Věk: 33 / Pozice: W

Cam Atkinson –Věk: 26 / Pozice: W

Jonathan Drouin – Věk: 20 / Pozice: W

Nečekám nějaké zásadné zvíření hladiny od Bergevina v den uzavírky obchodů, ledaže se podělí o Beaulieua a vynikající prospekty jako Mike McCarron, Nikita Scherbak, Noah Juulsen a jiných. Očekávám, že spíše můžeme od Bergevina očekávat malé metodické přesuny, které nezatíží budoucnost prostřednictvím „rozebrání“ skupiny prospektů nebo „brzdění“ jejich platového stropu.

Co si myslíte, jaký by měl být Habs plán pro den uzavírky pro obchodování s hráči?

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top