The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Junioři Energie mají za sebou vydařený vstup do nové sezony MHL

By on September 13, 2014 in Češi v zahraničí with 0 Comments

MOLODĚŽNAJA CHOKEJNAJA LIGA

Před 10 dny začala nová sezona nejvyšší ruské juniorské ligy MHL, ve které kromě celků z východoevropské velmoci soutěží také týmy z Běloruska, Ukrajiny, Kazachstánu, Lotyšska, Rakouska a České republiky. Jediným českým týmem je pak karlovarská Energie, často přezdívaná “Vlčí smečka”. Západočeši sice do nové sezony vstoupili prohrou, tu ale následovala trojice vítězství na domácím ledě.

V úvodním utkání ročníku vyzvala Vlčí smečka v KV Areně moskevskooblastský Atlant, se kterým sehrála pohledné vyrovnané utkání plné branek. Nakonec jich padlo devět, větší počet však do sítě Západočechů, kteří prohráli 4:5. Dvakrát tolik branek však vsítili do klece dalšího soupeře, Chimiku Voskresensk, který rozdrtili 8:3. Hattrickem se blýskl Tomáš Harkabus.

Následoval duel s HC MVD, které dokonce na karlovarském ledě šest minut vedlo. Nakonec to vypadalo, že se půjde do prodloužení, než však v šedesáté minutě poslal Energii do vedení 3:2 Matěj Zadražil a skóre vydrželo do konce klání. Další úspěšný zářez si Vlčí smečka připsala ve vypjatém souboji s Krasnodarem, který roznesla na kopytech, 6:1.

Karlovy Vary jsou nyní díky třem výhrám a jedné porážce v tabulce MHL na šestém místě, přičemž na zatím bezchybné celky SKA Petrohrad a Loko Jaroslavl ztrácí trojici bodů. Nyní odcestují na road trip do Ruska, kde se nejprve setkají s moskevskými mužstvy Rudou armádou a Spartakem, než přeletí na úplný východ země, kde se střetnou se Sachalinem a Chabarovskem.

Výsledky:

Karlovy Vary – Atlant 4:5 (1:1, 2:4, 1:0) … Branky a nahrávky: 8. Harkabus (Zadražil), 27. Zadražil (Gríger, Harkabus), 30. Gríger (Hroch), 53. Hroch (Táborský) – 4. Mironov (Zorko), 24. Zacepilin, 25. Ševčenko (Gusev), 31. Gurin (Zacepilin), 32. Kacedym (Šiafotdinov) … Reportáž

Karlovy Vary – Voskresenk 8:3 (3:1, 3:1, 2:1) … Branky a nahrávky: 3. Gríger (Zadražil, Harkabus), 3. Zadražil, 14. Vrána (Běhal, Hroch), 21. Dvořák (Zadražil), 25. Harkabus (Gríger, Dvořák), 34. Harkabus (Dvořák, Gríger), 43. Zadražil (Dvořák), 46. Harkabus (Zadražil, Gríger) – 17. Nikonov (Zimin, Stěpanov), 30. Mozgaljov (Lavreckij), 48. Lovjagin (Leonov, Sysoljatin) … Reportáž

Karlovy Vary – HK MVD 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) … Branky a nahrávky: 18. Molnár (Vrána), 31. Běhal (Táborský), 60. Zadražil – 12. Igumnov (Alexejev, Orlov), 45. Markovin (Jefremov) … Reportáž

Karlovy Vary – Krasnodar 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) … Branky a nahrávky: 7. Kohout (Běhal, Táborský), 11. Harkabus (Zadražil, Šimek), 25. Gríger (Zadražil, Harkabus), 29. Gríger (Táborský, Šimek), 36. Zadražil (Dvořák), 39. Osmík (Gríger) – 30. Sakov … Reportáž