The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Kde bude následující “stace” pro Patricka Roye?

By on August 17, 2016 in Czech List with 0 Comments

Patrick Roy; může se brankář ze Síně Slávy vrátit do Montrealu?

Patrick-Roy

Autor článku: Matt Smith, Staff writer/ Specialista pro oblast Sociálních sítí, All Habs Hockey Magazine

 

Do hokejového světa byla vypuštěna překvapivá zpráva a to, že Patrick Roy odstoupil z pozice hlavního trenéra a vice prezidenta klubu Colorade Avalanche. Během 3 sezón na trenérské lavičce, tento 4-násobní držitel Stanley Cupu, skončil s rekordem 130-92-24.
Roy získal cenu Jacka Adamse jako top NHL trenér v sezóně 2014, poté co Avalanche skončilo sezónu s rekordem 52-22-8.

Roy zveřejnil detaily svého rozhodnutí ohledem opuštění organizace Avalanche:
“V uplynulých tří letech, jsem vykonával své povinnosti trenéra a Vice prezidenta Hockey v Colorado Avalanche s velkým nasazením, energií, vášní a odhodláním. Pořádně jsem vše zvážil i přemyslel během léta. Přemýšlel jsem, jak můžu týmu pomoci se zlepšit v oblasti budování zálohy. Dosáhnout tohle, je ale potřebné, aby byla vize trenéra a Vice prezidenta „stejně perfektně nastavena“ s vizí managementu Avalanche. Trenér musí mít také své slovo v rozhodováních, která mají vliv na výkon celého týmu. A tyto podmínky v této chvíli naplněny nebyli.

Dnes vás informuji ohledně mého rozhodnutí opustit organizaci Colorado Avalanche. I když mě to zarmucuje, hodně jsem o tomto rozhodnutí přemýšlel v posledních týdnech a teď jsem s tímto rozhodnutím zcela v srovnán.
Jsem nesmírně vděčný celé organizaci Colorado Avalanche, kterou opouštím v dobrém, za možnost vést tento skvělý tým. Děkuju všem hráčům, které jsem měl čest trénovat a fanouškům za jejich neochvějnou, bezpodmínečnou podporu.
Zůstanu navždy věrný Avalanche, za které jsem odehrál 478 zápasů, odtrénoval dalších 253 a získal s nimi dvakrát Stanley Cup.“

Brankář ze Síně Slávy byl draftován v roce 1984 jako 51. v celkovém poradí týmem Montreal Canadiens, s kterým získal dva Stanley Cupy (1986 a 1993). Poté co byl vyměnen do Colorada, získal další dva poháry (1996 a 2001). Během své kariéry také získal třikrát Vezina trofej (1989, 1990 a 1992). Dále získal Conn Smythe trofej třikrát v roe 1986, 1993 a 2001 jako MVP, tedy cenu pro nejužitočnějšího hráče ligy.

Mimo NHL, Royovi se podařilo získat Memorial Cup v pozici trenéra týmu Quebec Remparts v roce 2006.
V Coloradu vyřadi jeho dřes s číslem 33 v říjnu 2003 (toto číslo nesmí žadný jiný hráč používat, pozn. překladatelky); zatímco v Montrealu vyřadili jeho dřes až v listopadu 2008. Patrick Roy byl v prvním možném termínu uveden do hokejové Síně Slávy v roce 2006.

Po „incidentu“ z roku 1995, skusí Habs organizace natáhnout ruku Patricku Royovi a nabídnout mu návrat do organizace Canadiens již pro 2016-2017 sezónu? Je důležité poznamenat, že Patrick Roy nebyl propuštěn, jednoduše sám se rozhodol odstoupit poté co viděl, že jeho vize a vize týmu Avalanche se liší.

Takže, teď jsme to shrnuli a ptáme se: Měl by Montreal Canadiens sáhnout po Patrickovi a nabídnout mu místo v organizaci? Kde by to malo být? Front office nebo na trenérské lavičce?

Co si myslíte vy, naši Habs fanoušci? Chtěli by jste vidět Patricka Roye zpátky v týmu Montreal Canadiens? Pokud ano, na jakou pozici?

Tags: , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top