The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Lehkonen jmenován jako nejlepší Habs prospect

By on March 1, 2016 in Czech List with 1 Comment
thumb_640Lehkonen

Artturi Lehkonen (Photo by Frolunda Indians)

vydáno: All Habs Hockey Magazine, (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

TORONTO, ON. — Nedávno zveřejnil prospect guru Craig Button z TSN svůj řebříček TOP 50 NHL prospects spolu s řebříčkem top 5 prospects pro každý kanadský NHL tým. Buttnův řebříček způsobil povyk, protože AHL nováček All-star Michael McCarron byl se seznamu top 50 vynechán.

Jediným Canadiens prospectem, který se vtěsnal do TOP 50 byl Artturi Lehkonen, který se umístil na 34. příčce. William Nylander, prospect Maple Leafs vedl řebříček prospects.

TOP 5 Prospects Montreal Canadiens

  1. Nikita Scherbak – AHL – St.John’s IceCaps

Nikita Scherbak měl zatím v AHL docela těžkou první sezónu. Byl zraněn větší část z této sezóny. Ne zcela se mu podařilo dostat se do svého „tempa“, ale je nutno zde poznamenat, že v nedávné době se dostal na pozici centra. Je silným křidelníkem, ale nikdy nezaškodí být dostatečně univerzálním a umět zahrát na pozici centra v případě nouze. V této sezóně zatím odehrál pouze 21 zápasů, zaregistroval pět gólů a tři asistence, spolu teda 8 bodů. Bojuje se zdravím a to je hlavním důvodem takového poklesu v  produkci. Pokud bude zdravý po zbytek sezóny s velkou pravděpodobností se do toho zpátky dostane.

  1. Michael McCarron – AHL – St.John’s IceCaps/Montreal Canadiens

První profesionální sezóna Michaela McCarrona nemohla ani začít lépe. Zapůsobil na tzv. rookie turnaji (turnaj nováčků), který se konal v London, Ontario v září minulého roku. Měl solidní start do AHL sezóny, kde hrál po boku Daniela Carra a Christiana Thomase. McCarron je možná nejzajímavějším Habs prospektem, i když měl potíže ve své první OHL sezóně, nicméně hodně se zlepšil ve své druhé sezóně, kde jeho silný start v London mu pomohl dostát se do Oshawy na mistrovství. Pomohl Generals vyhrát Memorial Cup a jeho zlepšení pokročilo giganticky vpřed. V této své první AHL sezóně, nasbíral 30 bodů ve 47 zápasech a byl jmenován také do výběru AHL All-star. Od All-star přestávky, McCarron podával solidní výkon, avšak neskóruje tak často. Je tomu tak od dvou bezbodových zápasů, které pod taktovkou Michela Therriena hrál za Canadiens. Tak či tak, McCarron byl v této sezóně fantastický, co je obrovským plusem pro Canadiens z pohledu dlouhodobé vyhlídky.

  1. Morgan Ellis – AHL-St.John’s IceCaps

23-letý Morgan Ellis má skvěle rozjetou sezónu v AHL poté co měl několik těžkých sezón s Hamilton Bulldogs a také s ECHL týmem Wheeling Nailers, který byl společnou farmou Canadiens a Tučňáků. Ellisova útočná hra nedosáhla profesionální úrovně, chvíli to vypadalo špatně a jeho hra se zhoršila. Ellis přišel do této sezóny mnohem více odhodlán, stal se silným lídrem pro IceCaps, jeho hra dozřela a jeho útočná hra se konečně překlopila do té skutečně profesionální. Ellis se dostal do AHL All-star výběru místo Marka Barberia, který byl povolán do týmu Canadiens. Ellis tak pokračuje ve skvělé sezóně, nasbíral zatím 28 bodů ve 49 zápasech (11 gólů). Ellis se pomalu vypracoval a stal se jedním z těch lepších obranně orientovaných prospects týmu Canadiens.

  1. Noah Juulsen – WHL – Everett Silvertips

Prospect Canadiens z prvního kola vstupního draftu 2015, Noah Juulsen je obecně označován za top obranného prospecta týmu Canadiens a je také zařazován mezi nejlepší jejich prospects. Juulsen byl v této sezóně zatím docela solidním hráčem. Jeho útočná čísla se trochu zhoršili, ale zcela určitě se to zlepší. Juulsen byl tento rok vyřazen s kempové sestavy kanadské reprezentace (pro Mistrovství Juniorů). Kanadě se na Mistrovství nepodařilo získat žádnou medaily. Juulsenův pokrok v Everettu pod taktovkou trenéra Kevina Constantina jde dle plánu. Juulsen má v této sezóně 21 bodů, +2 rating ve 46 zápasech a je tak na 3. místě v Silvertips.

1.Artturi Lehkonen – SHL – Frolunda Indians

Jeden z mála Canadiens prospects působících v Evropě, Fin Artturi Lehkonen byl ohodnocen Craigem Buttonem jako Canadiens „number 1“ prospect a to z mnoha důvodů. Lehkonen byl kapitánem finské reprezentace na Mistrovství Juniorů v roce 2014, má obrovský elán jak na ledě i mimo něho, má šikovné ruce a tvrdou střelu – a to je pouze len několik z jeho kvalit. Lehkonen se drží ve skórovaní na 4. místě v týmu Indians, nasbíral 29 bodů (15 gólů) ve 42 zápasech a má pouze 10 trestných minut z těchto zápasů. Canadiens měli štěstí, když získali Lehkonena jako hráče s pořadovým číslem 55 v 2013 vstupném draftu.

Jedno docela významné opomenutí na seznamu: je již profesionál ve svém druhém roce – Charles Hudon – má hvězdný rok a od svého profesionálního debutu se „vystřelil“ mezi top Canadiens prospects. Souhlasíte s řebříčkem Craiga Buttona a jeho hodnocením top Montreal Canadiens prospects? Pokud ano či ne, dejte nám vědět na @AllHabs.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

There is 1 Brilliant Comment

Trackback URL | Comments RSS Feed

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top