The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

MAILBAG (Vaše pošta) : Vaše otázky ohledně brankářů, volných hráčů, Danault, Sary Diamond a dalších

By on April 17, 2016 in Czech List with 0 Comments

autor článku Corey Desormeaux, Managing Director, All Habs Hockey Magazine

519282436_slide-600x400

(Photo by Francois Lacasse/NHLI via Getty Images)

OTTAWA, ON – s blížícím se koncem hrozné sezóny (zůstává posledních pár zápasů) se začínám zaměřovat na to, co zamýšlí organizace v mimosezóně (anglický článek výšel 6.dubna, když ještě Montrealu zbývali 2 zápasy proti Carolina Hurricanes a Tampa Bay Lightning, pozn. překladatelky).
Docela rád jsem uviděl několik dotazů na volné hráče, brankáře a zálohu obrany. Užijte si poslední zápasy, ať to aspoň za něco stojí a pošlete nějaké seriozní otázky ohledem rozhodnutí, která čekají Marca Bergevina v mimosezóně. Pošlete je mému kolegovi Marcovi do Mailbagu pro příští týden.

~~~

Máte otázky nebo téma, které by jste chtěli rozebrat? Takhle to můžete udělat:
Dejte nám vědět:allhabsmailbag-300x259
1. Kdo jste
2. Odkud jste
3. Pokud si přejete, pošlete nám vaší fotografii ve svém oblíbeném Habs oblečení/čepici/dresu
4. Řekněte nám, kdo je váš současný oblíbený hráč nebo „veterán“
5. A samozřejmě, pošlete nám vaší otázku

Můžete nás kontaktovat prostřednictvím Twittru nebo Facebooku, nebo nám případně pošlete email.
Váš příspěvek uveřejníme v All Habs Mailbagu!

~~~

Chci se zeptat na brankáře v týmu Canadiens. Carey Price bude opět startovací jednotkou v příští sezóně a Hayden Hawkey se vráti spátky k Providence College. Co bude ale s dalšími brankáři, kteří jsou pod smlouvou: Mike Condon, Charlie Lindgren, Zach Fucale a Michael McNiven? Kde myslíte, že budou hrát?Mark (Meaford, Ontario)

Ahoj Marku,
Jsem řád, že si otevřel toto téma, protože i já jsem docela těžko přemýšlel o brankářské situaci Canadiens.

Jak si zmiňoval, jedno víme na sto procent: Carey Price bude brankářská jednička na začátku příští sezóny. Od Careyho druhého zranění v této sezóně, Habs neměli brankáře v brance, který by byl na úrovni NHL. Condon byl v této sezóně v brance 54 zápasů. Jeden zápas vychytal s nulou a zaznamenal GAA index (průměrný počet gólů na zápas) 2.72 (co představuje 35.místo) a má .903 brankářskou úspěšnost (43.místo).

Pokud jsme se jako Habs fanoušci v této sezóně něco naučili, tak je to fakt, jak je důležité mít zálohu v brance; a tak podepsaní smlouvy s Charlie Lindgrenom je nějak tak vzrušující. Tak se rychle podívejme na celou situaci s brankáři v týmu Habs a co si já osobně myslím, kde skončí tito hráči.

Carey Price: brankář, který začne chytat v příští sezóně

Zde není potřebné říkat mnoho. Habs mají tú čest, že mají nejlepšího brankáře na světě.

Mike Condon: NHL náhradní brankář

Pokud bude Price zdravý nemám námitky, aby byl Mike Condon náhradním brankářem. Pokud se ale Price znovu zraní, na Condona sa prostě nemůže spoléhat zápas po zápase. Preferoval bych, kdyby Marc Bergevin v mimosezóně podepsal smlouvu s nějakým veteránem – náhr.brankářem.

Charlie Lindgren: AHL 1A

Novo získaný Habs brankář by měl dostat šanci zahrát si zápas na úrovni NHL ještě před koncem sezóny (a tak se i stalo 7. Dubna v zápase proti Hurricanes, pozn.překladatelky). Je mu 22 let a tak je pouze o něco starší než-li Fucale. Má za sebou tři sezóny v NCAA. V posledních dvou sezónách odehrál Lindgren 78 zápasů; z toho 40 jich odehrál v této sezóně a jeho tým se umístil na 30.místě s průměrem na zápas GAA 2.13. Myslím si, že v příští sezóně se podělí o brankářský post s Fucalem v AHL.

Zach Fucale: AHL 1B

Fucale, draftovaný hráč s 2.kola 2013 vstupného draftu se stal profesionálem letos. Ve své první AHL sezóně se trochu trápil, zaznamenal GAA 3.14. Nemá to ale úplně vypovídací hodnotu, jelikož se opět IceCaps sezóna nevyvedla obecně. Podepsáním smlouvy s Lindgrenem, si podle mě Marc Bergevin nechává Fucaleho jako možné aktivum pro další výměnu v mimosezóně. Rozvoj brankářů trvá docela dlouho a ve věku 20 let, je tak Fucale zajímavým „balíčkem pro výměnu“. Mluvili jsme o tom tento týden také v Habs Banter.

Hayden Hawkey: NCAA

Ve věku 21 let nastoupil v sezóně 2015-16 v týmu Providence College Friars. S velkou pravděpodobností zde odehraje příští 3 sezóny.

Michael McNiven: Junior

McNiven, kterému je pouze 18 let odehrál v této sezóně 53 zápasů v OHL. Vyhraných bylo pouze 12 z nich. Odehrál 6 playoff zápasů za Owen Sound Attack, kteří byli eliminovaní v prvním kole. McNiven zaznamenal GAA 3.67 v playoffs. S Fucalem, Lindgrenem a Condonem, kteří se již etablovali, není zde důvod nic uspěchat v případě McNivena. Za juniory bude hrát i v příští sezóně.

Ben Scrivens: Volný agent

Je zcela jasné, že Habs potřebují skórovat, obzvláště na křídle. Je zde někde specifický FA křídelník, na kterého by se měli zaměřit? – Matt Smith (Trenton, Ontario)

Trefný dotaz Matte.

V plné síle, jsou Habs na 10.místě v počtu gólů na 60 minut zápasu. Někdo by mohl polemizovat, že jejich problém spočívá v „udušení“ střílení gólů, jelikož pouze 5 jiných týmů je horších v počtu gólů na 60 minut. Realitou však je, že tato špatná sezóna Habs byla špatná z vícero důvodů: problémy v brance a přesilovce (Habs přesilovka je na 26.místě v lize).

Nicméně tvoje tvrzení, že mají problém se střílením gólů je poněkud pravdivé. Když spočteš počet gólů za 60 minut hry po 1.prosinci do současné doby, ten pokles je fakt dramatický. Habs potřebují pomoc na pravém křídle. Gallagher to tam umí, ale ostatní jsou sporní. Dokáže Daniel Carr, Sven Andrighetto nebo Charles Hudon zaplnit toto místo v příští sezóně? Možná. Ale mít úspěch v dnešní NHL, musíte vybalancovat svojí soupisku napříč. Co je to co Therrien miluje, to všichni víme. Ale takoví hráči se hodí do třetí lajny. Tohle všechno řečeno, jsou zde dva křídelníci, o kterých si myslím, že by byli k dispozici na trhu a na které by se Habs měli zaměřit.

David Perron

Rodák z Sherbrooke v Quebecu. Předpokládám, že Habs po něm „pase“. Je mu 27 let a dokázal střelit 20 gólů za sezónu. Měl neuspokojující sezónu, zaznamenal pouze 36 bodů v 71 zápasech. Nicméně, po té co byl vyměněn do Anaheim Ducks, zaznamenal 20 bodů v 28 zápasech.

Kyle Okposo

Stejně starý jak David, který byl mohl byt k dispozici na trhu v této sezóně. Kyle má 58 bodů ze 75 zápasů v této sezóně (21 gólů).
Oba hráči byli draftování z prvního kola a jsou teď ve své nejlepší formě. Myslím si, že oba hledají smlouvu na období 4-5 let. No čas nám řekne více!

Ze všech obránců IceCaps, kteří byli povoláni do Canadiens; Morgan Ellis, Darren Dietz, Joel Hanley, Victor Bartley, Brett Lernout, kteří z nich si myslíš, že má největší šanci dostát se do sestavy Canadiens v příští sezóně? – Benoit (Cornwall, Ontario)

Benoit, Ben – pokud ti to nebude vadit. Musím se podělit o něco: stáhnul jsem si poprvé SnapChat, když jsem někoho v Cornwall navštívil. Navždy si budu Cornwall pamatovat v této souvislosti.

Kdybych si mohl vybrat, určitě by to byl Morgan Ellis. Někteří budou zcela určitě proti, ale nechápu proč je ještě pořád v AHL, zatímco hráči jako Dietz a Hanley ne? Z mého pohledu, je Ellis více připravený než oni.

Budu ale upřímný. Nemyslím, že Habs jsou v této chvíli přesvědčení – ohledně celé této skupiny obránců. Ale kdo ví; teď když mnozí z těchto mladých hráčů již ochutnalo NHL hru a chápe teď, kolik práce za tím je se tam dostát na „full time“ úvazek. Se zdravou sestavou (Subban, Markov, Petry, Emelin, Beaulieu, Pateryn, Barberio), všichni výše uvedení obránci by se tak mohli stát obráncem číslo osm.

Má Philip Danault budoucnost v Montrealu? – Matt Smith (Trenton, Ontario)

Myslím si a to docela bez pochyb, že Philip Danault má budoucnost v Montreal Canadiens. Marc Bergevin byl zapojen v draftování Danaulta do Chicaga a tuto svou roli hlasitě zdůrazňoval. Danault byl draftován Chicagem Blackhawks v 1. kole vstupního draftu. Je zcela jasné, že tohoto hráče má rád. Je dobrým bruslařem, hraje jednoduchou hru a je spolehlivý v obraně.

Neříkám, že s tím souhlasím, ale pokud se tak stane, myslím, že Bergevinův plán v získání Danaulta bylo umístit ho do třetího útoku na pozici centra a z Larse Ellera by tak „vyrobil“ aktivum pro výměny v létě.

Jak moc je Sara Diamond odpovědná za strasti Habs v této sezóně? – Blind Jaywalker

No ahoj……blind (slepý). Slepý Jaywalker….

Spojil sem se svým dobrým přítelem Marcem, který společně s mojí maličkostí moderuje Habs Banter a taky mě občasně zastupuje v této rubrice Mailbagu. Je expertem na Saru Diamond (Sara Diamond je zpěváčka, která zpívá kanadskou národní hymnu před zápasy Canadiens, pozn. překladatelky). Zde je jeho vyjádření.

„Můžeš Jaywalkerovi říct, že Sara nemá nic společné se strastmi Habs a že on nebo ona by neměl/a již nikdy o ní špatně mluvit. Nikdy.“ Pak si Marc ukousl se svého telecího burgeru a víc jsem mu již nic nerozuměl, co říkal poté. Kromě toho, že byl skutečně na tebe naštván.

Tohle řečeno, pane nebo paní Jaywalker, na základě Marcovi expertízy to vypadá tak, že Sara za nic nemůže.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top