The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Memoriál Ivana Hlinky je konečně tu! První den hostí Češi Američany

By on August 11, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

BŘECLAV – Čekání je u konce. Už dnes odpoledne vyjedou poprvé naostro na led břeclavské Alcaplast Areny účastníci letošního Memoriálu Ivana Hlinky. Břeclavskou část turnaje otevřou ovšem Finové s Rusy, mezi které bude puk vhozen v 15:30. Až o sedmé hodině večerní začne duel mezi domácími Čechy a silnými Američany.

Mezi týmem Suomi a ruskou sbornou se fanoušci mohou těšit na vyrovnaný zápas. Loňské střetnutí ve skupině dopadlo lépe pro východoevropskou velmoc, ale každá třetina byla úplně jiná. Zatímco tu první Rudá mašina vyhrála 3:0, ve druhé seveřané srovnali. Jenže konečné skóre bylo 7:3 a právě to zajistilo Rusům postup do semifinále. Finové se museli nakonec spokojit s pátým místem, zatímco Rusové prohráli v boji o bronz s Čechy.

Dnešní první utkání odstartuje v 15:30 a vy jej budete moci sledovat na onlajnech zde.

To Češi vyjedou na led břeclavského zimáku až večer v 19:00 a proti nim budou stát reprezentanti Spojených států. Z loňské sezony se tyto celky dobře znají a ten domácí rozhodně má svému sokovi co oplácet. Nejprve totiž Američané porazili Čechy v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky 5:3, o osm měsíců později je navíc vyřadili v samotném finále MS do 18 let. Uvidíme, zda to pořadatelskému týmu pomůže, ale zdravá motivace se vždycky hodí.

Zarážející pro Čechy je však fakt, že zatímco v posledním přípravném utkání dostali sedm branek, Američané jich osm vstřelili. Střety slabé defenzivy se silným útokem dopadají většinou lépe ve prospěch ofenzivních hráčů, pokud nezačaruje brankář. Daniel Vladař toho je určitě schopen a navíc mají Češi několik forvardů, kteří jsou schopni rozebrat obranu Spojených států. Věřme ale, že defenziva bude lepší než v utkání s Kanadou.

Večerní duel můžete sledovat na onlajnech zde.

Mezitím na Slovensku…

…vypukne piešťanská část memoriálu, a to dokonce dříve než ta Břeclavská. Už ve 14:00 začnou Kanaďané svou cestu turnajem duelem se Švýcary (onlajn), v 17:30 se na led proti Švédům postaví domácí Slováci (onlajn), kteří budou doufat, že odčiní loňský debakl ze zápasu o sedmé místo.

Foto: Roman Kantor

Tags: , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top