The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Montreal Canadiens sa pravdepodobne dohodli na zmluve s obrancom KHL Jakubem Jeřábkem

By on April 26, 2017 in Czech List with 0 Comments

Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz
Zdroj: http://plzensky.denik.cz/hokej_region/plzensky-hokejovy-odchovanec-pry-miri-do-montrealu-20170426.html

Ruský športový server rsport,ru uviedol na svojich internetových stránkach, že obranca Jakub Jeřábek (KHL) má namierené do NHL a to konkrétne do tímu Montreal Canadiens.

I podľa KHL reportéra Aivisa Kalninsa došlo k vzájomnej dohode medzi Jakubom a Canadiens. Jeřábek nebol nikdy draftovaný NHL. Jeřábek má 25 rokov a tak môže podpísať entry-level (vstupný kontrakt), ale iba na obdobie jedného roka.

Webová stránka Montreal Canadiens, ani ich sociálne siete: Facebook a Twitter zatiaľ informáciu nepotvrdili. Jakubovi do konca kontraktu s KHL tímom zostávajú 4 dni.

V Kanade správu priniesol športový server tsn.ca, ktorý citoval tweet KHL redaktora A.Kalninsa.

Jakub hral od r. 2009 za seniorský tím HC Plzeň. V sezóne 2016-2017 hral za KHL tím Vityaz Podolsk, kde zaznamenal 5 gólov, nazbieral 34 bodov a 56 trestných minút a to v 59 zápasoch (s tímom Vityaz Podolsk odohral 4 play-off zápasy). Viac informácii o štatistike Jakuba Jeřábka nájdete ná stránke:www.eliteprospects.com

Po ukončení KHL sezóny bol Jeřábek k dispozícii pre NHL a vraj sa o ňom premýšlalo v NHL už vo Februári, viz článok.

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top