The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Nejlepší hráči Memoriálu Ivana Hlinky

By on August 18, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

OHLÉDNUTÍ ZA TURNAJEM

Memoriál Ivana Hlinky je pro letošní ročník u konce a byla to náramná podívaná. Nakonec se mistrem stali Kanaďané, a to už posedmé v řadě, poté, co si s každým ze svých soupeřů poradili alespoň čtyřbrankovým rozdílem a nejenže pustili do vlastní branky jen deset gólů, ale sami jich 32 vstřelili.

Czech List byl u toho a sledoval i hráče samotné. Nyní jim uděluje první ocenění.

Nejlepší brankář: Daniel Vladař (Česká republika)

Před rokem všechny na Memoriálu Ivana Hlinky překvapil skvělý Vítek Vaněček, jehož na konci sezony navíc draftovali Washington Capitals. Zas tak velká očekávání před letošním memoriálem nebyla, ale Daniel Vladař dokázal, že má také hodně talentu. Vaněčka nahradil, jak se patří, a táhl tým za úspěchem. Pokud některá z individualit českého mužstva vyčnívala, byl to právě on. A přestože mu nakonec Kanaďané zkazili statistiky, byl v Břeclavi tím nejlepším brankářem.

Další finalisté: Aleš Stezka (Česká republika), Zachary Sawchenko (Kanada)

Nejlepší obránce: Jérémy Roy (Kanada)

Jeden z nejtalentovanějších beků pro nadcházející draft do NHL se zapsal v Piešťanech i v Břeclavi parádně. Hrál skvěle na obě strany a jen zřídkakdy chyboval. Univerzál z provincie Quebec, který hraje za Sherbrooke v QMJHL, navíc nasbíral osm plusových bodů v tabulce +/-. Před turnajem se umisťoval mezi scouty za dalšími účastníky Oliverem Kylingtonem ze Švédska a spoluhráčem Matthewem Spencerem, nyní ale může čekat, že se v pořadí vyšvihne nahoru.

Další finalisté: Oliver Kylington (Švédsko), Jakub Zbořil (Česká republika)

Nejlepší útočník: Brock Boeser (USA)

Tenhle sedmnáctiletý forvard z Minnesoty možná nemá ty nejlepší ruce a nevyniká ani svou velikostí, bezesporu však byl jedním z nejlepších útočníků turnaje. Kromě toho, že prokazoval skvělý charakter a ochotu pomáhat i v defenzivě, prezentoval se především patřičně agresivní hrou před brankovištěm soupeře, kde se stával nepřítelem číslo jedna pro brankáře a obránce druhého mužstva. Brzy jej začnou nenávidět i ti, kteří tyto role plní v NHL.

Další finalisté: Lawson Crouse (Kanada), Dylan Strome (Kanada)

Nejlepší kapitán: Travis Konecny (Kanada)

Zlatý kapitán bývá často považován i za toho nejlepšího, a tak toto ocenění jde do rukou kanadského Travise Konecného. Pod vedením jeho a kouče Hulla Kanaďané zvládli turnaj na jedničku a i celkové skóre 32:10 o tom vypovídá. Sám Konecny se sice nedostal do top deset produktivity, ale i tak se mu povedlo dát pět gólů a přidat jednu asistenci. Nakonec také mohl zvednout pohár pro vítěze dříve než kdokoli jiný.

Další finalisté: Rasmus Asplund (Švédsko), David Kaše (Česká republika)

Nejlepší mladý hráč: Patrik Laine (Finsko)

Nejlepšího hráče ročníků 1998 a mladších nebylo zas tak těžké vybrat, vzhledem k tomu, že moc se jich letošního memoriálu nezúčastnilo. Kolem finského Patrika Laineho se poslední dobou však objevuje spíš kontroverzní hádka s trenérem, kterému ukázal prostředníček a také mu vyhrožoval zabitím. Po zápasu s USA byl tedy poslán domů, ale jestli se z toho poučí, může být jednou velkou hvězdou. Sice nepatří mezi nejlepší bruslaře, ale je doslova obrovský a umí vystřelit, přihrát i povodit si puk.

Další finalisté: Jesse Puljujärvi (Finsko), Libor Hájek (Česká republika)

Nejlepší defenzivní hráč: Doug Blaisdell (USA)

Přestože jeho tým jako celek obrannou práci nezvládal zrovna ideálně, samotný Blaisdell v této činnosti vynikal. Jen zřídkakdy někoho pustil za sebe a působil jako zeď před brankářem. Ofenzivně neměl ani jeden bod, ale v obraně prostě exceloval. Rodák z Detroitu působí v kanadské OHL, kde hraje za Kitchener. Brzy jeho jméno určitě uslyšíme i v souvislosti s draftem do NHL, kde si jej určitě někdo jako silného defenzivního zadáka vybere.

Další finalisté: Michajl Sidorov (Rusko), Lukáš Kaňák (Česká republika)

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top