The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Nová sezona se blíží, již za pár dní začíná Champions Hockey League

By on August 19, 2014 in Czech List with 0 Comments

PREVIEW

S novou hokejovou sezonou přichází na svět také nová soutěž. Po vzoru fotbalové Ligy mistrů vznikla i v našem oblíbeném sportu Champions League, tedy přesněji řečeno, Champions Hockey League. Její první kolo začíná ve čtvrtek 21. srpna a představit by se v něm měli i ti největší talenti evropského hokeje, včetně několika českých.

V dalším pokusu o vytvoření soutěže evropských hokejových šampionů se představí hned šest českých celků – Liberec, Sparta, Pardubice, Vítkovice, Zlín a Třinec. Proti nim se postaví týmy z různých zemí, celkově se osazenstvo ligy kromě šestice našich zástupců skládá z osmi švédských a finských účastníků, šesti klubů ze Švýcarska a dalších šest z Německa, tří z Rakouska a dvou z Norska a po jednom klubu mají v nové lize Francouzi, Britové, Dánové, Italové a Slováci.

Po odchodu Pavla Zachy do zámoří by se mohl hlavní hvězdou mezi českými mladíky stát pardubický Michael Špaček, který ovšem ještě na Memoriálu Ivana Hlinky doléčoval zranění, a tak není jisté, zda nastoupí. Jan Štencel, Patrik Zdráhal a Lukáš Klok by se mohli v soutěži objevit v dresu Vítkovic, Marek Růžička zase v barvách Třince. Nejzajímavějšími juniory v kádru Sparty pak jsou Daniel Schwamberger s Jiřím Černochem.

Stejně jako předchůdce CHL, European Trophy, i nová předsezónní soutěž bude velkou příležitostí pro mladé naděje, aby se předvedli v co nejlepším světle. První zápasy se budou hrát od čtvrtka do neděle, odkazy na onlajny naleznete níže.

21. 8.

Vítkovice – Ingolstadt (17:00)

Třinec – SC Bern (17:30)

KalPa – Sparta (18:30)

Liberec – Kärpät (20:00)

22. 8.

Eisbären – Zlín (19:30)

Linköping – Pardubice (20:05)

23. 8.

Vítkovice – Zug (17:00)

Kölner Haie – Liberec (17:45)

Třinec – Stavanger (20:00)

24. 8.

TPS – Pardubice (16:00)

Växjö – Sparta (16:00)

Zlín – Djurgården (17:05)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top