The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Povede se Rusům opět dostat do bojů o medaile?

By on August 8, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

U Rusů nikdy nevíte. Jeden rok jsou jejich národní týmy jedny z nejsilnějších na celém světě, další rok už to za moc nestojí. A takhle se to mění každou sezonu. Loni se na Memoriálu Ivana Hlinky poměrně dařilo, když došli až do semifinále. Tam ale podlehli Kanadě a v následujícím zápase o bronz také domácím Čechům.

Nyní se mohou na střetnutí s Čechy těšit daleko dříve než v samotném závěru turnaje. Na začátku se utkají s Finy, poté s Američany a až na konec s pořadateli turnaje. Už loni se jim povedlo jak potrápit severoamerickou velmoc, tak porazit Suomi v rozhodujícím utkání skupinové fáze. S Čechy si ale rady nevěděli.

Jedničkou ruské branky by se měl stát Nikita Kolesnikov z Nižného Novgorodu. Je to poměrně velký brankář, který navíc skvěle reprezentoval svou zemi na neoficiálním MS do 17 let v minulé sezoně. Krýt záda mu budou Ilja Samsonov, také účastník elitního turnaje kategorie do 17 let, a Anton Krasotkin z juniorky Lokomotivu Jaroslavl.

I co se obranných řad týče, ruští trenéři stavěli na svých známých hráčích z reprezentační sedmnáctky. Lídrem defenzivy by se mohl stát Jegor Rykov, narozený v Petrohradu a vychovaný v Moskvě. Mezi sedmnáctiletými zaznamenal čtyři asistence v šesti zápasech, takže ví, jak podpořit útok. Podobně velkou hrozbou pro soupeře bude Alexej Platonov, který se svými 195 centimetry vzbuzuje respekt a navíc je univerzálním hráčem. Výjimkou je Roman Ivašov z Jekatěrinburgu, který se sedmnáctkami loni nehrál, ale může patřit mezi klíčové hráče na memoriálu.

Ofenzivní hvězdou loňské sborné do sedmnácti let byl Dmitrij Žukenov ze sibiřského Omsku, v šesti zápasech turnaje se trefil třikrát a k tomu přidal sedm asistencí. Na klubové úrovni v Mládežnické hokejové liz (MHL) se zase nejvíce z nynějších členů kádru osmnáctky dařilo Kirillu Kaprizovovi, který v dresu Kuzněckých Medvědů ukázal, že patří mezi elitní střelce. To v běloruském Minsku narozený Pavel Karnauchov si svými výkoni za moskevskou Rudou Armádu řekl o draft do CHL, kde si jej vybralo Calgary.

Soupiska

Brankáři

Nikita Kolesnikov (Nižnyj Novgorod)

Anton Krasotkin (Jaroslavl)

Ilja Samsonov (Magnitogorsk)

Obránci

Andrej Bannikov (Jekatěrinburg)

Timor Fatkullin (Čeljabinsk)

Vladimir Kalugin (Čerepovec)

Alexander Kozyrjev (Dinamo Minsk)

Andrej Nestěrov (Petrohrad)

Alexej Platonov (Atlant)

Jegor Rykov (Petrohrad)

Michajl Sidorov (Jaroslavl)

Útočníci

Denis Alexejev (Jaroslavl)

Vladimir Barabanov (Petrohrad)

Michajl Bjakin (CSKA Moskva)

Valerij Bochkarev (Podolsk)

Arťom Ivanjuženkov (Podolsk)

Roman Ivašov (Jekatěrinburg)

Ivan Jemec (Novokuzněck)

Kirill Kaprizov (Novokuzněck)

Pavel Karnauchov (CSKA Moskva)

Pavel Podlubošnov (CSKA Moskva)

Alexander Volkov (Petrohrad)

Alexander Žebelev (Vladivostok)

Dmitrij Žukenov (Omsk)

Foto: Dominika Handzušová

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top