The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Přáteláky už zítra! Memoriál Ivana Hlinky se blíží

By on August 8, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

Do startu Memoriálu Ivana Hlinky zbývají tři dny a jako každý rok, i letos budou samotnému turnaji předcházet dva přáteláky mezi účastníky akce. Zatímco v Břeclavi změří síly Česká republika s úřadujícími mistry z Kanady, v Piešťanech se střetne Slovensko s výběrem Spojených států amerických.

Na jihu Moravy se dá očekávat vyrovnané utkání. Břeclavský stadion by měl jako vždy hnát své hochy za vítězstvím, ale samotní hráči to nebudou mít moc lehké. Kanada turnaj bere smrtelně vážně a i letos si bere to nejlepší, s výjimkou supertalenta Connora McDavida. Domácím navíc chybí Pavel Zacha i Michael Špaček.

Exhibiční utkání je také možná jednou možností pro české fanoušky zhlédnout, jak si povedou v kanadském dresu poměrně zajímavá jména. Lídrem týmu by se měl stát forvard Travis Konecny, jehož jméno vypadá velmi povědomě, a dále se na soupisce nachází také Adam Musil, člen slavné hokejové rodiny, syn Františka Musila a vnuk Jaroslava Holíka. Na rozdíl od svého staršího bratra Davida se rozhodl reprezentovat kolébku hokeje, a tak na sebe přilákal hodně pozornosti mezi českými médii.

Česká osmnáctka už se v Břeclavi nedávno představila, když změřila síly s juniorkou PSG Zlín. Jeden z nejsilnějších celků loňského ročníku NOEN extraligy dvacetiletých porazila 4:1, branky vstřelili Jakub Zbořil, Petr Kalina, Filip Suchý a Lukáš Anděl. O čas v brance se podělili stejným poměrem Aleš Stezka s Janem Růžičkou.

Těžko říci, jak zápas dopadne. V posledním vzájemném střetnutí se Kanaďané radovali z velké výhry 4:0, od toho ale už uběhl rok a tři dny k tomu. Zápas můžete sledovat na onlajnech, konkrétně zde, a po jeho skončení se můžete těšit na reportáž a ohlasy přímo u nás na Czech Listu.

Mezitím se ve slovenských Piešťanech střetnou slovenští pořadatelé s Američany. Zatímco jeden tým bude chtít dokázat, že má na to, sebrat se a vrátit se mezi elitu, druhý má za cíl potvrdit, že dokáže vyhrávat zlato i jinde než jen na MS do 18 let.

Foto: Eva Solaříková

Tags: , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top