The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview extraligy juniorů: HC Slavia Praha

By on August 2, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Po nevydařené sezoně 2012/13, kdy Slavia musela bojovat o udržení v NOEN extralize, se v právě uplynulém ročníku vrátila mezi elitu soutěže. Po základní části skončila šestá a nakonec se probojovala do čtvrtfinále, kde ovšem vypadla se silnou Plzní. Sešívaným se navíc dařilo i ve starším dorostu, a tak to s jejich mládeží vypadá dobře.

Navíc neexistuje důvod, proč by měla být následující sezona pro dvacetileté slávisty horší než ta poslední, ba naopak. Sice už se nebudou moci spolehnout na svého defenzivního tahouna Dominika Mašína, kterého draftovala do NHL Tampa a on následně odešel do kanadského Peterborough, ale jinak mají nadaných hráčů dostatek.

Jednička Slavie, Dominik Frodl. Zdroj: facebook

Jednička Slavie, Dominik Frodl. Zdroj: facebook

Už v brankovišti se začínají věci vyvíjet vskutku hezky. Jako jednička vstoupil do minulého ročníku David Novák, ale daleko lepší forma Dominika Frodla přiměla kouče Pražanů změnit plán a dokonce právě nyní osmnáctiletého brankáře využívala i v play-off. Frodl má před sebou ještě dva roky juniorky, pokud se pro něj nevyskytne lepší možnost, a právě loni ukázal, co v něm vskutku je. Statisticky byl doslova úžasný.

Ztráta Mašína bude pro Slavii jistě velká, ta má ale naštěstí prostředky, jak díru po něm zaplnit. Prvním z nich je nadaný Josef Saňa, který se loni probojoval do kádru reprezentační devatenáctky. Větší roli by měl také dostat už další zástupci ročníku 1995 Karel Drahorád a Josef Bureš nebo člen slovenské dvacítky Marco Hochel, tedy pokud se nerozhodne pro návrat do své domoviny. Hlavní zbraně jsou ale skryty v ofenzivě.

Tomáš Andres loni zažil senzační sezonu a letos by měl být ještě lepší. Ústecký odchovanec vstoupí do svého čtvrtého roku s pražským celkem a bude na něm, aby táhl útok dvacítky tak, jako v roce předchozím. Za své výkony byl náležitě oceněn šancí poprat se o místo v kádru reprezentační osmnátky na MS ve Finsku, ale do země tisíce jezer nakonec nevyrazil. A samozřejmě na pokoření defenzivy soupeře nebude sám.

Podobnou roli by měl totiž mít i slovenský křídelník Tomáš Török pocházející z Martina. Ten loni přišel do českého hlavního města po roce stráveném v zámoří, konkrétně v Sherbrooke, Drummondvillu a Sioux City. Předtím už ve Slavii působil jako starší dorostenec v 15 letech a už tehdy prokazoval velký potenciál. Možná se od něj čekalo, že nyní bude hrát na vyšší úrovni, mezi juniory ale patří u nás k tomu nejlepšímu.

Aleš Furch v reprezentačním dresu. Foto: Ronald Hansel

Aleš Furch v reprezentačním dresu. Foto: Ronald Hansel

Dále by měli velké role mít odchovanec Letňan Filip Ječný a ústecký produkt Martin Patzelt, kteří loni v NOEN extralize debutovali, a přesto dosáhli pěkných statistik. Kromě nich by měli výrazně pomoci z dorostu přicházející Aleš Hyršl, Petr Josefus či Viktor Nestrašil a případně také teprve šestnáctiletý Aleš Furch, jenž si začal budovat jméno skvělou sezonu v RAKO extralize, ačkoli draft ho čeká až v roce 2016. Mezi dvacetiletými už se objevil třikrát a zaznamenal jednu asistenci.

Povýšení z kategorie do 18 let nemělo minout ani gólmana Lukáše Sochůrka, ale ten místo krytí zad Frodlovi zvolil angažmá v kanadském Seguinu. Juniorského věku také právě dosáhl velký zadák Marcel Kottek a také talentovaný Tadeáš Hejda, který je ještě o tři centimetry vyšší a v sedmnácti by se mohl pokusit o proražení do NOEN extraligy. To by samozřejmě nemělo minout ani Matina Weinholda, který se bude za pár dní účastnit tradičního Memoriálu Ivana Hlinky.

Tip na umístění: 3.

Pokud se Slavii vskutku povede zacelit díru v defenzivě vzniklou odchodem Mašína, vypadá to na dobrou sezonu. Útok zůstane téměř netknut a navíc zůstává i nová jednička.

Úvodní foto: hcocelari.cz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top