The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC Dukla Jihlava

By on August 15, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Napsal Tomáš Pavlík

Jihlavský klub rozhodně nemůže být s účinkováním své juniorky v posledním ročníku NOEN extraligy spokojený. Mladíci z Vysočiny totiž sezonu absolutně nezvládli. V základní části skončili na úplně posledním místě a nejvyšší soutěž nakonec zachránili až vyhranou baráží.

Filip Dundáček v reprezentačním dresu. Zdroj: facebook

Filip Dundáček v reprezentačním dresu. Zdroj: facebook

Co loni v Dukle vázlo, byla bezpochyby defenzíva, která inkasovala v první dlouhodobé fázi soutěže 112 branek, což byl za Vsetínem druhý nejvyšší počet obdržených gólů ze všech. Valaši jich ale pro změnu o deset více nastříleli. Defenzíva Jihlavanů by měla stát především na Filipu Dundáčkovi, jenž během minulého ročníku zaznamenal 21 bodů (6+15). V týmovém žebříčku produktivy obsadil čtvrté místo, přičemž třetí Tomáš Střecha nastřádal stejně bodů a výše byl pouze díky více vstřeleným brankám.

Z obránců patřili mezi nejlepších deset hráčů Dukly, co se týče posbíraných bodů, ještě Hynek Tobola (2+9) a Roman Čermák (3+7). Jenže Tobola bude potřebovat výjimku a Čermák odchází do Mladé Boleslavi. Co je ale jasné, že asi nejdůležitějším členem sestavy je brankář. Nejvíce zápasů loni odchytal Tomáš Fučík (28), jenž nyní odchází na hostování do karlovarské Energie, a po něm Dominik Svoboda (13). Je těžké v tuto chvíli určit jedničku, neboť ani jeden v brance extra nezářil. Více šancí tak téměř jistě dostane osmnáctiletý David Vacek, který sice nastoupil pouze do dvou duelů, ale jako jediný měl bilanci méně než tří inkasovaných gólů na zápas.

Hlavním tahounem Dukly byl David Březina, jenž ale už loni hrál na výjimku a letos se pravděpodobně pokusí prosadit do sestavy jihlavského „áčka“. Jeho roli by tak mohl převzít Lukáš Jícha, jenž už v poslední sezoně nastřádal více než třicet bodů (16+15).

Jiří Bambula na kempu reprezentační osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Jiří Bambula na kempu reprezentační osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Prosadit by se v juniorech stoprocentně mohli i další, například Vojtěch Balaštík – nejproduktivnější hráč staršího dorostu. Dále pak útočníci Daniel Kolouch, Jiří Bambula, Lukáš Vala nebo jeho jmenovec Lukáš Anděl, jenž přichází z rakouského Salzburgu. Tento hbitý forward navíc patří do kádru, který momentálně kosí jednoho soupeře za druhým na Memoriálu Ivana Hlinky. Z obránců pak možná Ladislav Pospíchal. To všechno jsou krom prvně zmiňovaného Balaštíka hokejisté ročníku 97, který je v Jihlavě – alespoň to tak zatím vypadá – velmi silný. Bude jen záležet, kdo a jak se dokáže se svou šancí poprat.

Tip na umístění: 11.

Koučové Svoboda s Nekvasilem mají k dispozici perspektivný tým, který je hodně podpořen silným ročníkem 97 a i výsledky z přípravy naznačily, že by sezona nemusela dopadnout až zas tak špatně. Byť se nedá očekávat boj o titul, baráž si letos podle nás Dukla nezopakuje.

Úvodní foto: Petr Milfait

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top