The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC Motor České Budějovice

By on August 7, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

České Budějovice stále mají svůj juniorský celek v extralize, kde se mu však loni nedařilo úplně podle představ a nakonec musel bojovat o udržení, a to už potřetí od roku 2011. Do play-off se navíc naposledy dostal až v roce 2009, takže na jihu Čech je určitě co spravovat. Nějaký ten úspěch se ale dříve nebo později dostavit musí.

Budějovičtí to však nebudou v nadcházejícím ročníku mít lehké. Z juniorských bruslí vyrostl nadaný brankář David Gába nebo produktivní útočníci Emil Švec s Martinem Záhorou. Navíc není jasné, pokud talentovaný forvard Jiří Smejkal zůstane nebo raději přestoupí do kanadského Moose Jaw. Do Hradce Králové navíc odchází nejproduktivnější zadák René Piegl.

Talentovaný brankář Petr Kváča. Zdroj: hcmotor.cz

Talentovaný brankář Petr Kváča. Zdroj: hcmotor.cz

Není jasné, kdo se stane jedničkou budějovické juniorky v nadcházejícím ročníku, našim favoritem však je teprve šestnáctiletý odchovanec Mladé Boleslavi Petr Kváča, který loni celkem dobře vedl za úspěchem starší dorost a ze stávajících gólmanů jihočeského celku se jeví nejlépe. Možná se ale do Motoru chystá někdo odjinud a Kváča by se tak mohl nadále rozvíjet mezi osmnáctiletými. To se uvidí.

V obraně se Jihočeši budou muset obrátit na novou vlnu talentovaných mladíků ze staršího dorostu, mezi které patří Josef Matoušek, jenž se už ukázal v pěti zápasech NOEN extraligy. U zbytku je účast mezi dvacetiletými poměrně nepravděpodobná a pokud chtějí Budějovice uspět, budou muset ještě před začátkem sezony svůj kádr posílit.

Pravá síla celku se však nachází v útoku, kde se kromě již zmiňovaného Smejkala může také představovat Luboš Rob, u nějž je ale daleko pravděpodobnější, že stráví sezonu mezi dospělými v první lize. Častěji by se měli v NOEN extralize objevovat strakonický rodák Václav Pašek a odchovanec Českého Krumlova Radek Prokeš. Oba patří mezi časté hráče juniorských reprezentací a pokud nebudou zrovna hrát za áčko Motoru, budou se muset soupeři juniorky mít na pozoru.

Loňská hvězda staršího dorostu, Pavel Samohejl. Zdroj: hcmotor.cz

Loňská hvězda staršího dorostu, Pavel Samohejl. Zdroj: hcmotor.cz

Z ročníku 1996 by se měli mezi dvacetileté posunout obránci Janek Křikava a Leoš Vavřík, prvně jmenovaný má zkušenosti s kanadskými nižšími juniorkami, kde hrál za Powassan. Útok juniorky bude moci stavět na velmi talentovaném Pavlu Samohejlovi, který vedl starší dorost v produktivitě v minulém ročníku. Velké role měli rovněž stejně staří forvardi Petr Panáček a Jakub Šafář.

Z ještě mladších ročníků si loni v RAKO extralize dobře vedli také urostlý obránce Daniel Klimecký, útočníci širšího kádru reprezentační sedmnáctky Ondřej Šulek a Jan Bárta a v ofenzivě by se mohl také mezi juniory objevit Jakub Doktor. Bude zajímavé sledovat, jak a jestli tito mladíci budou hrát o kategorii výše.

Tip na umístění: 12.

Budějovická juniorka sice vypadá, jakoby neměla žádnou kvalitu, ale právě takové týmy bývají velmi nepříjemné, pokud se jim povede semknout. Jihočeši se budou muset opřít jeden o druhého a vyhrát si udržení jako tým.

Úvodní foto: hcmotor.cz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top