The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC Oceláři Třinec

By on August 3, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Je čas se podívat na další celek NOEN extraligy juniorů, a to na třinecké Oceláře. Ti se loni podruhé za sebou a počtvrté v pěti sezonách probojovali až do čtvrtfinále, kde však jejich cestu vyřazovacími boji ukončil Litvínov. Příští sezona by však měla vypadat poněkud lépe než ta minulá.

Pokud nedojde k udělení výjimek, za juniorku Ocelářů již nebudou moci nastupovat dvacetiletí obránci Jiří Běhal či Jakub Matyáš nebo stejně staří Tomáš Franek s Tadeášem Jarošem. Z ročníku 1993 pak Třinec v NOEN extralize nejvýrazněji zastupoval Jakub Ižacký, jenž odchází do Havířova.

Situace v brankovišti se však měnit jen tak nebude. Oceláři totiž mají jako jedničku velmi talentovaného Miroslava Svobodu, jenž dokonce patří momentálně mezi trojici užšího kádru reprezentační dvacítky. Zároveň má být trojkou třineckého áčka za Šimonem Hrubcem a Peterem Hamerlíkem. Krýt záda by mu mohl buď stejně starý Ondřej Cieslar, stejně jako v minulém ročníku, nebo o rok mladší Milan Dudáček, jenž byl loni dvojkou ve starším dorostu.

Alex Pisarik v dresu české osmnáctky. Zdroj: cslh.cz

Alex Pisarik v dresu české osmnáctky. Zdroj: cslh.cz

V obraně se budou Třinečtí moci spoléhat na Alexe Pisarika, svého odchovance, který loni zkoušel štěstí v kanadském celku Acadie-Bathurst v quebecké lize, ale zámořské angažmá nevyšlo podle představ. A tak se vrátil domů, kde stihl 16 duelů NOEN extraligy plus 4 další v play-off. Statistiky měl skvělé a nyní je připraven stát se jedním z tahounů mužstva. Navíc byl rok co rok jedním ze stabilních členů širších kádrů různých národních týmů, naposledy v devatenáctce.

Pomáhat mu s defenzivními povinnostmi bude další talentovaný zadák Jan Zahradníček, který pochází z Nového Jičína. Před rokem se dostal na Memoriál Ivana Hlinky a později i prorazil mezi dvacetiletými, ale střídavě nastoupoval také ve starším dorostu. Podobnou roli by měl mít i o rok starší opavský odchovanec Petr Heider, jenž se chystá na svou třetí sezonu v hraničním městě. O probojování do sestavy by se také měl pokusit jeho vrstevník Matěj Mičulka, který minulý ročník strávil na hostování ve Frýdku-Místku.

Marek Růžička (vpravo) v zápase Tipsport extraligy. Zdroj: hcocelari.cz

Marek Růžička (vpravo) v zápase Tipsport extraligy. Zdroj: hcocelari.cz

Největší hvězdou juniorky by mohl klidně být hodonínský rodák Marek Růžička, který už loni však nastupoval za áčko Ocelářů a rád v tom bude pokračovat i nadále. Pokaždé, když bude hrát za mládež, budou se však soupeři muset mít na pozoru. Bez něj bude mít největší roli z útočníků Adam Kofroň, jenž už loni zaznamenal skvělá čísla, a také Ondřej Kovařčík. Možná budou v Třinci nyní mít dva čtyřicetibodové forvardy místo jednoho.

Oceláři budou také moci čerpat ze staršího dorostu, který pomalu a jistě vychovává další nové talenty. V brance se jedná o Jana Hlaváče, nyní teprve sedmnáctiletého gólmana, který byl jedničkou v RAKO extralize už loni. Mělo by to tak ale zůstat, aby si co nejvíce zahrál. Mezi beky se nejlépe jeví stejně staří univerzálové Jan Bartko a Michal Roman. Zatímco první je odchovancem Nového Jičína a loni byl také členem širšího kádru reprezentace do 17 let, druhý pochází ze Slovenska a rovněž reprezentoval na stejné úrovni.

Z forvardů se trvalému přesunu o kategorii výše nevyhnou Martin Pala, jenž byl druhý v bodování v minulé sezoně, a Vít Christov, který dokonce pár zápasů odehrál mezi juniory a přitom se trefil hned pětkrát a přidal jednu asistenci. Zkouška NOEN extraligy juniorů čeká nejspíš i dalšího skvělého novojičínského odchovance Jana Porubu, jenž loni mezi osmnáctiletými jako jediný Ocelář nasbíral více bodů než Pala. A možná se mezi dvacetiletými letos objeví i daleko mladší Kryštof Stuchlík a slovenský reprezentant Miloš Roman.

Tip na umístění: 7.

Oceláři se i v následujícím ročníku probojují do play-off. Mají jistotu v brance, pár spolehlivých beků i schopné útočníky, navíc mohou čerpat i z kvalitního staršího dorostu. Nebylo by překvapením, kdyby ve vyřazovacích bojích došli hodně daleko.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top