The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC Olomouc

By on August 7, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Hokej v Olomouci se konečně dočkal týmu i v dospělé extralize, mezi dvacetiletými jsou ale účastníkem nejvyšší soutěže už od roku 2005. V sezoně 2012/13 se navíc tamním juniorům povedl skvělý úspěch, když se dostali až do semifinále. V poslední sezoně však na nedosáhli ani na play-off.

Kvůli věkovým omezením budou moci hrát jen s výjimkou loňská jednička Jakub Kochta, solidní zadák Dalibor Soukal nebo útočníci Aleš Jergl s Milanem Ostřanským. To nejproduktivnější hráč Lukáš Králík nebude moci ani tak, jelikož patří do ročníku 1993, stejně jako nejproduktivnější obránce David Škůrek.

Bude nakonec jedničkou Jakub Urbisch? Zdroj: facebook

Bude nakonec jedničkou Jakub Urbisch? Zdroj: facebook

Novou jedničkou olomoucké svatyně by se měl stát brněnský odchovanec Martin Slezák, jenž patří do zlaté generace talentů Komety a v NOEN extralize se už objevil ve dvanácti duelech. Na své pozici má ale silného konkurenta v Jakubu Urbischovi, jenž loni chytával spíše za starší dorost, ale mezi dvacetiletými už předvedl, že se od něj může možná očekávat i více než od o rok staršího brankáře. Kdo nakonec dostane důvěru koučů, to se uvidí brzy.

Mezi obránci budou ostře sledovaná dvě jména. Osmnáctiletý rodák z Jeseníku Alex Rašner už hrál v celkem šestnácti zápasech za olomoucké áčko, kvůli zraněním však přišel o loňský Memoriál Ivana Hlinky a později i o část sezony. Nakonec se ale probojoval až na MS do 18 let, kde zazářil čtyřmi body v sedmi zápasech. Pozornost si rovněž zaslouží slovinský zadák Luka Kraigher, který svou zemi reprezentuje v kategorii do 20 let a před rokem přišel na Hanou z Jesenice. Na české půdě se uvedl celkem dobře.

V útoku se pro nadcházející ročník hodně počítá s bývalým členem slovenské osmnáctky Šimonem Beťákem, který loni nasbíral 26 bodů, jen by bylo potřeba, aby častěji skóroval. Z těch 26 bodů se totiž jen ve čtyřech případech jednalo o branky. Na větší roli se nyní může těšit Tomáš Markl, jenž dokonce loni hostoval v přerovské juniorce.

David Nesvadba v dresu reprezentace. Zdroj: facebook

David Nesvadba v dresu reprezentace. Zdroj: facebook

Z ročníku 1996 se už připravují na svou kariéru mezi dvacetiletými kromě Urbische a Rašnera také další hráči z RAKO extraligy. Patří mezi ně i nejproduktivnější hráč loňského staršího dorostu Jan Kropáč, skvělé výkony po jeho boku také podával David Janas a mezi další talentované forvardy osmnáctky patří Václav Melichárek a Matěj Pavlovský. Z beků čeká plný přechod mimo jiné Davida Nesvadbu, který už párkrát v NOEN extralize nastoupil, nebo Roberta Horáka, bývalého člena reprezentace do 17 let.

Velkým talentem olomouckého hokeje je také útočník Tomáš Šoustal, který patří do ročníku 1997, takže bude moci střídat juniorku se starším dorostem, pokud tedy neodejde do kanadské Kelowny, která ho do CHL draftovala. Nyní se navíc bude moci předvézt zámořským scoutům na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky, kam si vysloužil pozvánku. Ze stejného ročníku se možná mezi juniory objeví také další útočník Miroslav Kuba nebo obránce Dominik Marek.

Tip na umístění: 15.

Kromě pár výjimek budou mít Olomoučtí v této sezoně poměrně nezkušený kádr, a tak se nedá očekávat žádné větší zlepšení. O sestupu se však také nedá hovořit.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top