The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC Škoda Plzeň

By on August 2, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Loňský ročník NOEN extraligy juniorů patřil pro Západočechy mezi ty nejlepší vůbec v jejich historii. V základní části sice už dříve dosáhli lepších výsledků, play-off se ale povedlo na jedničku, a tak se celek probojoval až do semifinále, kde ho však zastavili Chemici z Litvínova ve třech duelech. Ve vyřazovacích bojích se tak poprvé v dlouhé době dostali dále než do čtvrtfinále.

Roman Přikryl je také kapitánem reprezentační devatenáctky na nynějším Turnaji čtyř ve Švýcarsku. Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Roman Přikryl je také kapitánem reprezentační devatenáctky na nynějším Turnaji čtyř ve Švýcarsku. Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Dobrá zpráva pro mužstvo je, že skvělým dnům by ještě neměl být konec. Nejproduktivnější trojice forvardů, tedy Ondřej Kopta, Roman Přikryl a Jiří Kepka budou věkem nadále junioři i v následující sezoně. Špatnou zprávou je, že Kopta se rozhodl odejít do Hradce Králové. Zbylí dva dost možná dostanou hodně prostoru i mezi dospělými, ale i tak by se měli s největší pravděpodobností často objevovat mezi mladými, o čemž se rozhodne v nadcházejících dnech letní přípravy plzeňského áčka.

V podobné situaci se nachází i stejně starý Miroslav Indrák, jenž však má už daleko více zkušeností z Tipsport extraligy a pro nadcházející ročník také lepší startovní pozici. Když už se loni objevil v NOEN extralize, stálo to za to, a tak dosáhl na skvělých 26 bodů v 18 zápasech. Od tohoto osmnáctiletého odchovance Písku se čeká další skvělá sezona a dost možná i start na MS dvacetiletých v Kanadě.

A pokud ani jeden zrovna nebude moci zasáhnout do utkání juniorů, bude k dispozici například David Michel. Ten teprve loni prorazil naplno do juniorky po roce ve starším dorostu a šlo mu to narámně, celkově dosáhl na 23 bodů ve 33 zápasech. Tím si dokonce řekl i o nominaci do reprezentační dvacítky na blížící se letní turnaj v Montrealu. Dalším důležitým jménem může být Richard Kristl, který rovněž dosáhl na hranici 20 bodů ihned po přestupu z kategorie do 18 let.

Vladimír Hanus v reprezentačním dresu. Zdroj: facebook

Vladimír Hanus v reprezentačním dresu. Zdroj: facebook

Defenzivní řady budou v následující sezoně představovány především velkým bekem Janem Holým, jenž také momentálně bojuje o místo v áčku indiánů. Loni dokázal, že umí nejen bránit, ale pomoci ofenzivně, když posbíral hned 22 bodů. Pomáhat mu s obrannými povinnostmi by mohl například Pavel Rajal, který loni přišel z Klatov, nebo Vladimír Hanus, další perspektivní odchovanec Písku v barvách Západočechů.

V brance je situace zatím poměrně jasná. Jindřich Pacl chytl v play-off dobrou formu, díky které dokázal dosáhnout očekávání, která se do něj vkládala před sezonou. Nyní má před sebou další rok mezi dvacetiletými, protože přes trojici Mensator-Polívka-Machovský se nejspíš do áčka zatím nedostane. Krýt záda by mu měl Jiří Kuneš nebo věkem ještě starší dorostenec Adam Zeman. Prvně jmenovaný se už za juniory objevil v jednom zápase vyřazovacích bojů.

Právě Zeman by měl být však jedničkou osmnácetiletých Plzeňanů, kteří se už nebudou moci spolehnout na Jonáše Štekra z ročníku 1996, který by se nakonec mohl stát náhradníkem Pacla v juniorce. Není sám, kdo bude muset přestoupit o úroveň výše. Stejně staří hráči loňské osmnáctky, jako například obránci Ondřej Polívka a Jan Walter nebo útočníci Martin Beneš, Milan Švarc a Lukáš Vlček kvůli svému věku rovněž přestupují o kategorii výše.

Filip Suchý na kempu reprezentace do 18 let. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Filip Suchý na kempu reprezentace do 18 let. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

A nemusejí to být jen oni, plzeňský starší dorost loni totiž oplýval talentem i z mladších ročníků. V útoku se skvěle předvedl Filip Suchý, jenž se už dvakrát objevil v play-off NOEN extraligy a nyní ho čeká Memoriál Ivana Hlinky. Stejně na tom je i obránce Lukáš Kaňák, tedy až na ty starty mezi dvacetiletými. Oba by však měli mezi juniory přestoupit už letos a snažit se o co nejlepší umístění na draftu do NHL. Společně s nimi by mohli o kategorii výše další útočníci Filip Kokoška a Jiří Stráský.

Tip na umístění: 2.

Plzeňská juniorka vypadá pro nadcházející ročník velice silně. Moc ze stávajícího kádru neztratila a zároveň bude schopna doplnit dosavadní talenty novou generací, která nyní opouští starší dorost. Že by se konečně Západočeši dočkali mistrovského titulu i v kategorii do 20 let?

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top