The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: PSG Zlín

By on August 3, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Přesuňme se s našimi juniorskými preview zpět na Moravu, konkrétně do města, kde se v uplynulé sezoně konalo dorostenecké MČR, tedy do Zlína. Tamní dvacítka neprožila špatnou základní část a postoupila dál ze sedmého místa, jenže v bojích o play-off už se Beranům tolik nedařilo, a tak nakonec do vyřazovacích bojů nedošli.

Pokud někteří z nich nezískají výjimku, odejde ze zlínského kádru poměrně dost z jeho loňských tahounů. Patří mezi ně brankářská jednička Martin Svoboda, který odchází do prvoligové Jihlavy, nejproduktivnější obránce Lukáš Buchta, jenž vstřelil hned deset branek, nebo ofenzivní tahouni Dominik Matula s Pavlem Sedláčkem. Zatímco Matula společně se Svobodou odchází na Vysočinu, Sedláček se bude snažit upevnit si pozici v áčku Ševců.

Brankář Ondřej Haloda v reprezentačním dresu. Zdroj: hockeymovesintl.com

Brankář Ondřej Haloda v reprezentačním dresu. Zdroj: hockeymovesintl.com

O post nové jedničky mužstva se nejspíš svede v předsezónních utkáních malý souboj. Z minulé sezony má trošku lepší výchozí pozici Ondřej Haloda, který se už mezi dvacetiletými objevil v osmi duelech a navíc má reprezentační zkušenosti. Ve starším dorostu se střídal s o rok mladším Davidem Lingem, jenž měl v RAKO extralize lepší statistiky, ale o úroveň výš se nedostal a navíc může mezi osmnáctiletými hrát ještě další rok.

Obrana zlínského mužstva bude potřebovat změny a samozřejmě také nové tahouny. Z dosavadních juniorů se jeví dobře především dva kandidáti a zástupci ročníku 1995. Prvním z nich je vytáhlý Michal Stuchlík, jenž má na to posbírat za celý rok deset až patnáct kanadských bodů. Stejně důležitý bude i slovenský bek Juraj Talán, který kdysi patřil do širšího výběru reprezentační osmnáctky našich východních sousedů a navíc vstupuje už do své třetí sezony v NOEN extralize.

Ze staršího dorostu se jako nové posily jeví nejlépe také dva obránci. Prvním je Richard Kobylík, který se mezi dvacetiletými objevil ve dvanácti utkáních minulého ročníku. Mezi juniory by se měl rovněž přesunout velký rodák z Uherského Brodu Petr Procházka, jenž patří mezi nejlepší talenty zlínské mládeže. Loni dokonce reprezentoval ČR v kategorii do 17 let a se svými 188 cm je vskutku univerzálním obráncem. Přestup do juniorky by neměl minout ani Martina Řezníčka.

Přesuňme se do útoku, kde by mezi největší tahouny měl nyní patřit Filip Stránský. Loni měl na kontě 18 kanadských bodů a letos od něj bude stoprocentně potřeba víc. I tak se však objevil v reprezentačním výběru do 19 let. Pomáhat mu s ofenzivní činností by měli velkou měrou například Miroslav Zaremba s Patrikem Dalajkou, ale ze staršího dorostu se do NOEN extraligy chystá opravdový zlínský klenot.

Michal Gago (vpravo) na kempu reprezentační osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Michal Gago (vpravo) na kempu reprezentační osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Řeč je o Michalu Gagovi, který si už loni jednou mezi dvacetiletými zahrál. Šestnáctiletý forvard nasbíral ve starším dorostu 27 bodů, z čehož 20 bylo asistencí. Po právu tak byl členem užšího kádru národního týmu do 17 let a nyní se chystá na Memoriál Ivana Hlinky, kde bude mít velkou příležitost předvézt se zámořským scoutům. Na draft se však chystá až za dva roky, jelikož se narodil v listopadu 1997, takže bude zajímavé ještě dva roky sledovat, jak si v porovnání se svými nejlepšími vrstevníky povede.

Gago není zdaleko jediným velkým talentem, kterého čeká přesun nahoru z RAKO extraligy. Dalším je člen širšího kádru české osmnáctky z minulé sezony Dominik Hladiš, který už loni střídal obě kategorie a nyní mu nezbývá, než se přemístit mezi dvacetileté nastálo. Podobně je na tom Jan Vyoral, který se mezi juniory jevil stejně dobře jako Hladiš, který zase vládl osmnáctiletým. Za starší dorost už si nezahrají ani Lukáš Valášek a Pavel Bumbal.

Tip na umístění: 5.

Berani sice ztratí většinu svých loňských talentů, i tak si ale v porovnání s ostatními celky povedou celkem dobře. Ze staršího dorostu jim do juniorky přijdou noví lídři, dokonce se možná mohou těšit na lepší sezonu, než jakou byla ta poslední.

Úvodní foto: hokej.zlin.cz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top