The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: Rytíři Kladno

By on August 12, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Napsal David Motloch

Poslední extraligová sezóna kladenské juniorky se nesla ve stejně pochmurném duchu, jako ta předchozí. Na Středočechy totiž opět zbyly pouze boje v baráži o udržení extraligové příslušnosti. Klub, jenž v posledním desetiletí hned třikrát ovládl celou soutěž, zažívá období temna. Se ziskem 37 bodů byli svěřenci trenéra Otakara Vejvody pouze o tři body lepší než poslední celek soutěže – Jihlava. Rytíře z hokejové metropole tak může alespoň těšit fakt, že následnou baráž ovládli, a zaručili si tak extraligovou příslušnost i pro další rok.

Trenérské duo „Vejvodovců“ se však v rozhodující fázi sezóny mohlo opřít o své tahouny týmu, kteří až na pár vyjímek, všichni spadají do ročníku 93 a 94, tudíž je téměř jisté, že prakticky všichni budou své hokejové štěstí zkoušet jinde. To platí pro nejproduktivnější hráče klubu – Vojtěcha Šilhavého, Patrika Machače i Diminika Habrlu. Zodpovědnost za výsledky týmu tak budou muset převzít jiní. Nabízí se šance pro Vladimíra Macháčka, který by po odchodu několika útočných opor měl v týmu dostat daleko více prostoru. V obraně se bude po loňské sezóně spoléhat hlavně na talentovaného beka – Davida Bundu.

131107-vladar-do-clanku

Talentovaný brankář Daniel Vladař. Zdroj: hc-kladno.cz

Mužstvo Rytířů musí před nadcházejícím extraligovým ročníkem řešit mnoho otazníků, každopádně v brankovišti platí zcela opačná situace. Již teď je jasné, že pozici brankářské jedničky převezme Daniel Vladař, který loni zaznamenal pouze šest extraligových startů a plnil pouze roli brankářské trojky. Naproti tomu však ve starším dorostu dominoval a ukázal, že je již připraven na přechod mezi juniory, což dokazuje i na právě probíhajícím Memoriálu Ivana Hlinky.

Ostatně, ve starším dorostu má Kladno více šikovných hráčů. Je jisté, že po ovládnutí kanadského bodování dorostu dostane útočník ročníku 96 – Daniel Kružík šanci a prostor i v juniorech. Jeho střelecký apetit by se mužstvu náramně hodil. Mezi nadějné hráče bezesporu patří i František Pliml, Jakub Hajný a Jakub Kaprál. Ti všichni mají dobře našlápnuto do budoucna a po odchodu několika důležitých opor by se mohli natrvalo zabydlet v juniorce již příští ročník.

Tip na umístění: 14.

Nedá se říct, že by kladenské juniory mělo čekat v nadcházející sezoně něco převratného. Po odchodu několika tahounů mužstva zůstává v klubu řada otazníků, které budí nejistotu. Juniorka sice může čerpat ze zásoby talentů v kategorii staršího dorostu, jen těžko však tito hráči hned v prvním ročníku sami potáhnou mužstvo za lepšími výsledky. Naopak má tento tým několik pilířů, na kterých lze případný úspěch stavět. Brankář Vladař má před sebou klíčový ročník a může dokázat své brankářské kvality, i v obraně se rýsuje pár zajímavých jmen, která by mohla za pár let dojít hodně vysoko.

Tags: , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top