The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Prodlouží Kanaďané svou zlatou sérii na sedm let?

By on August 6, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

Nejúspěšnějším národem v celé historii Memoriálu Ivana Hlinky jsou Kanaďané, kteří tento turnaj berou dokonce vážněji než samotné MS do 18 let. Od roku 1991, kdy se každé léto koná, vyhráli zlato osmnáctkrát a jen dvakrát nedosáhli na žádnou z medailí. Nyní mají za sebou šest triumfů v řadě a určitě by rádi přidali i sedmý.

Kanaďany letos čeká piešťanská skupina, kde se střetnou s domácími Slováky, Švédy a Švýcary. Čeští fanoušci v Břeclavi je ale stále mohou vidět, buď v případě, že budou hráči z kolébky hokeje hrát play-off na české straně hranic nebo ještě před samotným turnajem. V sobotu večer se totiž utkají v přípravném střetnutí s Čechy.

Jak už bylo avizováno, Kanaďané s sebou na prestižní akci berou to nejlepší, co je k dispozici. V brance se jedná o Calluma Boothe a Zacharyho Sawchenka, který jako jediný z celého celku může být vybrán až na draftu 2016. Prvně jmenovaný by měl být také jedničkou výběru. Má za sebou už celkem povedenou sezonu v quebecké juniorce z Quebec a zajímavostí je, že kromě kanadského pasu má také britské občanství. Sawchenko chytal za Moose Jaw ve Western Hockey League, ale zas tak přesvědčivé výkony nepodával.

Kanada si sebou na českou a slovenskou půdu bere skvělý tým a má dokonce dva obranné tahouny, z nichž jeden umí skvěle podpořit ofenzivu a druhý zase zvládá na jedničku obrannou práci. Tím prvním je Jérémy Roy, obránce Sherbrooku v quebecké lize, který se vyznačuje vyrovnanou hrou a skvělými přihrávkami. Druhým je Matthew Spencer z ontarijského Peterborough, přes kterého jen tak někdo neprojde. Je velký a rád hraje fyzicky, takže se fanoušci v Piešťanech mají na co těšit.

Země javorového listu má také velmi schopný útok, jehož částí však na Memoriálu Ivana Hlinky ani letos nebude Connor McDavid. Centr, jemuž se předpovídá obrovská budoucnost v NHL, přitom už loni zářil jak v juniorské OHL, kde nasbíral 99 bodů, tak v reprezentačním dresu na MS do 20 let. Z dalších velkých talentů budou chybět také Daniel Sprong, rodák z Nizozemska, který je nejlépe hodnoceným pravým křídlem pro příští draft, a Nathan Noel z Newfoundlandu.

Za nepřítomnosti McDavida budou muset kanadskou ofenzivu táhnout jiní a je celkem jasné, kdo by to měl být. Jedničkou mezi útočníky výběru je Travis Konecny, šikovný útočník, který umí hrát ve všech třech pásmech a ví, jak dát gól. Čtyři branky dal v sedmi zápasech dubnového MS do 18 let ve Finsku. Velké role by měli také mít nadaný centr Mathew Barzal hrající za Seattle ve WHL a urostlý Dylan Strome, mladší bratr Ryana Stroma z New York Islanders.

Zajímavým jménem pro české fanoušky je kromě Konecného také Adam Musil, jihlavský odchovanec a člen slavné hokejové rodiny. Ten se nakonec rozhodl reprezentovat zemi, ve které se narodil a kde nyní působí. Ve Western Hockey League je mu domovem tým Red Deer Rebels, v jehož dresu loni nasbíral 29 bodů v 60 zápasech.

Jak už bylo řečeno, Kanaďany můžete vidět na břeclavském ledě, a to v sobotu od 18:30, kdy změří své síly s českým výběrem. Poté se přesunou do Piešťan, kde se nejprve utkají se Švýcarskem, později také se Švédskem a nakonec i se Slovenskem.

Soupiska

Brankáři

Callum Booth (Quebec)

Zachary Sawchenko (Moose Jaw)

Obránci

Ethan Bear (Seattle)

Guillaume Brisebois (Acadie-Bathurst)

Connor Hobbs (Medicine Hat)

Nicolas Meloche (Baie-Comeau)

Jérémy Roy (Sherbrooke)

Matthew Spencer (Peterborough)

Mitchell Vande Sompel (Oshawa)

Útočníci

Mathew Barzal (Seattle)

Anthony Beauvillier (Shawinigan)

Lawson Crouse (Kingston)

Jansen Harkins (Prince George)

Graham Knott (Niagara)

Travis Konecny (Ottawa)

Mitchell Marner (London)

Nick Merkley (Kelowna)

Adam Musil (Red Deer)

Nicolas Roy (Chicoutimi)

Tyler Soy (Victoria)

Mitchell Stephens (Saginaw)

Dylan Strome (Erie)

Foto: Dominika Handzušová

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top