The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

PROSPECTS |Zpráva: Lehkonen podepsal smlouvu s Canadiens

By on May 12, 2016 in Czech List with 0 Comments

POSLEDNÍ INFORMACE: tým Montreal Canadiens potvrdil, že Artturi Lehkonen podepsal vstupní (entry level) smlouvu. Zde najdete oficiální tiskové prohlášení: Aktualizace sestavy | Canadiens podepsali 3letou smlouvu s útočníkem A.Lehkonenem.

Blain Potvin, Staff Writer, All Habs Hockey Magazine

IMG_1789Lehkonencrop-600x400

Artturi Lehkonen (Photo by Rocket Sports Media)

HALIFAX, NS. – Podle zpráv od Tomase Rose z Sportbladet, Artturi Lehkonen podepsal vstupní smlouvu s týmem Montreal Canadiens. Zpráva vydaná ve švédském deníku tvrdí, že dohoda zahrnuje klauzuli, která by Lehkonenovi umožnila znovu se připojit k týmu Frolunda (liga SHL), pokud se mu nepodaří dostat do sestavy Canadiens.

Canadiens nepotvrdili tyto zprávy. Je ticho také i v okolí Lehkonena.

Lehkonen je skvělý bruslař, který vždy udělá něco navíc, aby dosáhl maximální rychlosti. Dokáže manévrovat hokejkou v prostoru velikosti telefonní budky a umí vygenerovat různé druhy útočních akcí. Tento křidelník dokáže přihrávat nebo rychle rozpoutat přesnou střelbu a přitom se pohybovat s maximální rychlostí.

Lehkonen také vítězí velkou část „bitek“ o puk podél mantinelů. Je sice menšího vzrůstu a silově může být překonán, a stejně má schopnost často vyhrávat boj o puk. Vykazuje odhodlání a pracovní morálku, která by mohla soupeřit s morálkou pravidelného střelce branek, Brendanem Gallagherem.

Fanoušci by ale měli chápat, že příchod Lehkonena nezbytně neznamená doplnění sestavy o top 6 křidelníka. Tedy zatím nějak ještě ne. I přesto, že je Lehkonen vysoce talentovaný hráč, odhodlaný a hodně se v této poslední sezóně výkonově zlepšil, fanoušci by měli krotit své očekávání ohledem mladičkého a poměrně nízkého křidelníka.

Lehkonen porazil v této sezóně Frolundský playoff rekord Daniela Alfressona v počte nasbíraných bodů během SHL Mistrovství. Avšak přejít z SHL Frolundy do NHL, to je jiné kafe. Bude mu nějaký čas trvat, než se přizpůsobí severo-americkému stylu hry a ledové ploše.

Co to znamená pro Canadiens?

Vypadá to tak, že toto září bude v kempu hodně velká konkurence pro mladé hráče. Lehkonen se připojí k Charlesi Hudonovi, Danielu Carrovi, Svenovi Andrighettovi a Stefanovi Matteauovi a budou se ucházet o pozice křidelníků ve třetí lajně, jako parťáci pro Larse Ellera. Je zde také možnost, že hráči jako Mike McCarron nebo Nikita Scherbak zaujmou pozici v sestavě místo hráče, který je podle všeho více připraven pro NHL nebo je již etablovaným hráčem Canadiens. Pokud nastane tato varianta, poskytne tak Marcovi Bergevinovi šťastné, ale těžké rozhodování po ukončení tréninkového kempu.

Mohli bychom předpokládat, že vzhledem na klauzuli v Lehkonenovém kontraktu, by mohli mít Lehkonen lepší pozici a výhodu k získání místa v sestavě, které bude k dispozici. Každý z hráčů přináší něco jiného. Andrighetto má neskutečnou rychlost a Matteau je potenciálním přesilovkovým útočníkem, avšak jeho progres je pomalejší.

Nicméně, třetí útok: Lehkonen, Eller, Carr by mohl být hodně nebezpečným. Všichni tři hráči jsou skvělí pronásledovateli puku, kteří rádi bojují o puk, umějí skvělé a přesné přihrávky, dokážou hrát celý cyklus a jsou vysoce zběhlí ve vystavování riziku a ve hře v rizikových oblastech v útočné zóně. Jsou také všichni zruční i v obraně a dokážou hrát 200stopovou hru, kterou od svých hráčů požaduje Michel Therrien a jiní trenéři.

Také to znamená, že sestava má teď množství garantovaných NHL kontraktů a to by indikovalo, že v létě můžeme očekávat nějaké přesuny. To by poskytlo Bergevinovi více zálohy pro výměny v rámci draftu a na získání top 6 pomoci. Poskytne to Bergevinovi mnoho možností pro finální skládačku a může tak vybodovat velmi nebezpečný tým pro příští sezónu, pokud se zvýši střelecká produktivita a pokud každý (Carey Price) zůstane zdráv.

~~~

Pokud jste zmeškali náš exkluzivní rozhovor s Artturim Lehkonenem ze začátku roku, můžete si ho vyslechnout zde: V hale Scandinavium s prospectem týmu Habs Artturim Lehkonenem [AUDIO]

Tags: , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top