The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Scouting report: Memoriál Ivana Hlinky, část druhá

By on September 7, 2014 in Czech List with 0 Comments

SCOUTING REPORT VÁM PŘINÁŠÍ FUTURE CONSIDERATIONS

unnamed

Kanadská agentura Future Considerations Vám přináší scouting report vybraných hráčů z letošního Memoriálu Ivana Hlinky.

Libor Hájek 183 cm / 86 kg … 4. 2. 1998 = draft 2016 … HC Kometa Brno

Další brněnská hvězda mezi obránci národního týmu. Podobně jako jeho spoluhráči z jihomoravské metropole, ani on se nebojí přitvrdit a hrát pořádně do těla. Defenzivně je vyspělejší než většina jeho vrstevníků, a tak patří mezi beky, které by ve svém týmu rád viděl každý kouč. Dá se s ním počítat i do útoku, má dobré ruce, skvěle bruslí a navíc se po ledě umí pohybovat vskutku rychle. Také patří mezi trpělivé hráče, vyniká i svou povahou celkově.

Michal Gago 178 cm / 76 kg … 11. 11. 1997 = draft 2016 … PSG Zlín

Stále ještě šestnáctiletý forvard ze Zlína sice v Břeclavi na memoriálu moc prostoru nedostal, když už ale k tomu došlo, předvedl se v celé své kráse. Skvělým nasazením dělal soupeři problém pokaždé, kdy vstoupil na led. Umí perfektně nahrát kotouč, ale také je šikovným bruslařem, který má velmi schopné ruce. Zároveň dokáže týmu pomoci i v těch nejtěžších situacích, nebojí se zblokovat střelu při oslabení a celkově se dá nazvat týmovým hráčem.

Martin Weinhold 178 cm / 76 kg … 22. 2. 1997 = draft 2015 … Energie Karlovy Vary (MHL)

Univerzální obránce, který možná v červnu dosáhne na místo v draftu do NHL. Sice není žádný velikán, ale nebojí se použít vše co má k tomu, aby hrál do těla a efektivně fyzicky. Skvěle zvládá poziční hru a čistí prostor kolem vlastní branky. Pokud jste kouč, chcete ho používat také při oslabení. Navíc je to dobrý a především rychlý bruslař. Na memoriálu stále dělal celkem hodně chyb, ale potenciál tam je a s přibývajícími zkušenostmi tyto nedostatky vymizí.

Filip Chlapík 185 cm / 83 kg … 3. 6. 1997 = draft 2015 … Charlottetown Islanders (QMJHL)

Bleskový útočník, jehož největšími přednostmi jsou šikovné ruce, dobrá přihrávka a střelecký instinkt. Na své střele by ale měl ještě zapracovat, pokud se chce stát elitním střelcem. Zatím si pochvalu zaslouží pouze jeho volej. S pukem dokáže urazit dobrou vzdálenost a po cestě se vyhnout několika protihráčům. Nebojí se hrát fyzický hokej nebo vracet se do obrany, při backcheckingu často navíc získá puk zpět pro svůj tým. Bohužel jej ale také často ztrácí. Přesto se dá říci, že hraje chytře. Bude bojovat o místo na draftu.

Radek Koblížek 166 cm / 63 kg … 20. 10. 1997 = draft 2016 … Kärpät Oulu (Finsko)

Nepříliš urostlý útočník, který ale hraje skvěle “off the puck”, tedy pokud nemá puk a musí jej získat od soupeře. Zároveň je skvělý při oslabení. K tomu se mu také hodí, jak rychlý je, což je jedna z jeho největších předností. Mezi ty se také dají započítat šikovné ruce, a tak patří mezi hráče, kteří umí s pukem urazit poměrně velkou vzdálenost. Přestože zatím moc nevyrostl, nebojí se hry do těla. Musí získat větší kontrolu nad situací. Draft ho čeká až v roce 2016, takže času má dost a mohl by tam být vybrán.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top