The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Scouting report: Memoriál Ivana Hlinky

By on August 15, 2014 in Czech List with 0 Comments

SCOUTING REPORT VÁM PŘINÁŠÍ FUTURE CONSIDERATIONS

Kanadská agentura Future Considerations Vám přináší scouting report vybraných hráčů ze skupinové fáze letošního Memoriálu Ivana Hlinky.

Jakub Zbořil 185 cm / 85 kg … 21. 2. 1997 = draft 2015 … Saint John Sea Dogs (QMJHL)

Očekávalo se, že Čechy povede za úspěchem. Očekávání se splnila. Univerzální obránce, který má vše, co potřebuje k úspěchu. Rád používá svou střelu, která má vrcholné parametry, rána jak z děla. Skvěle mu také sedají střely z voleje. Nebojí se podpořit útok a rád i zaveze kotouč do útočného pásma. Nemá problém s přihráváním. Směrem dozadu často působí nepropustně a navíc často používá své tělo. Obětavý při oslabení, ale občas zazmatkuje a ztratí puk. Rozhodně má talent na první kolo draftu.

Filip Suchý 173 cm / 78 kg … 16. 12. 1997 = draft 2016 … HC Škoda Plzeň

Nejspíš nejtalentovanější Čech pro draft 2016, společně s Vojtěchem Budíkem. Nadaný forvard, který si rád povodí kotouč a ví, jak nad ním mít absolutní kontrolu. Dobrý tvůrce hry s velmi dobrou střelou, ale ještě má čas na všem dále zapracovat. Nejde si nevšimnout jeho dobrého charakteru na ledě, velmi bojovný, jen tak něco nevzdá. Rád se bije před brankářem soupeře a forčekuje, navíc je to týmový hráč. Neschází mu zdravé sebevědomí. Na draft jde za dva roky, ale jeví se jako kandidát na první kolo.

David Kaše 178 cm / 68 kg … 28. 1. 1997 = draft 2015 … Piráti Chomutov

Kapitán týmu a opravdový vůdce, jeden z nejnadanějších Čechů tohoto ročníku. Má skvělé ofenzivní schopnosti, především je to rozený nahrávač, ale zastrašující je také jeho rychlost a celkově hra na puku, jeho ruce zvládnou kdejakou kličku. Charakterově skvělý, vrací se do defenzivy, aby pomohl zadákům a moc dobře ví, za čím si jde. Občas se mu nepovede zápas a neuškodilo by, kdyby více střílel. Druhé nebo třetí kolo draftu se na něj těší, ale to by si býval zasloužil i jeho starší bratr Ondřej.

Lukáš Kaňák 171 cm / 68 kg … 5. 3. 1997 = draft 2015 … HC Škoda Plzeň

Zatím má na kontě nulu v kolonce kanadského bodování, ale z českých beků na memoriálu patří mezi nejlepší. Do obrany je skvělý, hraje chytře a naprosto zvládá poziční hru. Nebojí se použít své tělo a jen tak někoho přes sebe nepustí. Spíše sází na efektivitu, než aby rozdával mnohdy zbytečné velké hity. Ani do útoku není špatný, prokázal, že má šikovné ruce a že umí dobře nahrát kotouč. Uvidíme, zda si jej někdo na draftu vybere, zámořští scouti nejspíš nebudou rádi za jeho 171 cm.

Jan Dufek 180 cm / 78 kg … 20. 2. 1997 = draft 2015 … HC Kometa Brno

Sen každého trenéra, bojovný útočník, který udělá vše pro výhru. Bojuje o každý kotouč a dohrává každý osobní souboj. Navíc umí skvěle tečovat nahozené střely a také si dokáže povodit puk. Do třetí lajny je jako rozený a přesně tudy vede cesta k úspěchu pro méně nadané hráče. Bohužel takových je hodně, a tak draft nemusí klapnout. Za to, co ale Dufek předvádí, by si jednou NHL hrát zasloužil.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top