The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Semifinále je tady! Zopakují Češi úspěch z dubnového MS?

By on August 15, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

BŘECLAV – S pátkem přichází na řadu také semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Po perfektním představení ve skupině se Češi na břeclavském ledě utkají se Švédskem, na druhé straně hranic se rozhodne o druhém finalistovi, kterým se mohou stát Kanaďané nebo Američané. Zároveň se také bude hrát o umístění, Finsko a Švýcarsko si to rozdají o páte místo, Slováci se budou pokoušet o sedmou příčku proti Rusům.

Nejsledovanějším duelem bude bezesporu ten mezi domácím týmem a severskými bojovníky ze Švédska. Zatímco Češi zatím ani jednou neprohráli a do play-off jdou s celkovým skóre 19:7, Tre Kronor poměrně tvrdě narazili na Kanadu, jinak si také bez problému poradili se Slováky a Švýcary.

Vůdcem nevyzpytatelného celku Švédů je obránce Oliver Kylington, jeden z nejlépe hodnocených hráčů pro příští draft. Sám na to ale rozhodně není, a tak by Češi neměli severskou mašinu podcenit. Po výhře 11:2 nad Ruskem se to může zdát lehké. Vítěze pak čeká boj o zlato, a to v sobotu. Sledujte utkání na onlajnech zde.

Ve druhém semifinálovém duelu dojde k souboji dvou severoamerických velmocí. Američané nemají za sebou příliš dobrou skupinu, ale na postup to nakonec stačilo. Ofenzivně ladění se vrhnou i na Kanadu, která nebude lehkým oříškem. Ve skupině nedala šanci ani jednomu ze svých soupeřů a navíc lovila puk ze své sítě pouze třikrát ve třech kláních. Už to vypadá, jako kdyby o jednom finalistovi bylo rozhodnuto, ale hráči USA to určitě nenechají jen tak. Zápas můžete sledovat na onlajnech zde.

V pátek se odehrají také dva zápasy o umístění. Ten první čeká v Piešťanech domácí Slováky a Rusko, které se bude snažit zapomenout na velký výprask na hokejkách českého celku. Onlajn je k dispozici zde. O hodinu a půl později si to v Břeclavi rozdají Finové se Švýcary o páté místo, stejně jako loni. Před rokem byli úspěšnější reprezentanti Suomi, kteří duel ovládli po samostatných nájezdech. Sledujte zápas na onlajnech zde.

Foto: Eva Solaříková

Tags: , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top