The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Švýcaři se na Memoriálu Ivana Hlinky pokusí překvapit

By on August 5, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

Už několik let patří švýcarská hokejová škola mezi ty nejlepší na světě. Na větší úspěch na břeclavském a piešťanském Memoriálu Ivana Hlinky však nadále čekají. Loni nebyli moc daleko, když jim po sympatickém výkonu ve skupinové fázi uteklo druhé postupové místo jen o vlásek. V srpnu 2013 je navíc vedl forvard s českými kořeny Kevin Fiala, pro nějž by byl triumf na české půde velmi speciálním.

Letos míří reprezentanti země helvetského kříže na Slovensko, kde budou moci porovnat síly kromě domácího mužstva také se stejnými celky jako loni. A právě před rokem se jim povedlo porazit Švédsko a Kanadu trápit až do samostatných nájezdech, kde Středoevropané podlehli. Postup do semifinále se nedá vyloučit ani letos.

A jak vypadá letošní kádr Švýcarů? Jedničkou v kleci by se měl stát odchovanec Zugu Joren Van Pottelbreghe, který už před rokem opustil svou vlast a od té doby chytal za osmnáctku švédského Linköpingu. Jeho náhradníkem by měl s největší pravděpodobností být Tim Guggisberg z Curychu.

Jedním z vůdců obranné družiny před Van Pottelbreghem by se měl stát Roger Karrer, talentovaný zadák, který si na Memoriálu Ivana Hlinky zahrál i loni a pak měl také skvělé MS do 18 let, na kterém posbíral 5 bodů v 5 zápasech. Navíc není jediným bekem svého týmu, který v dubnu vycestoval na vrchol sezony do Finska. Byli tam rovněž Robin Frick z Klotenu a Yanik Burren z Bernu, kteří však tolik nevyčnívali.

V obraně bude stoprocentně chybět Jonas Siegenthaler, který loni v Břeclavi hrál na svůj věk skvěle, ale nyní se připravuje na nejvyšší švýcarskou ligu s Curychem. Podobně na tom je i ještě lépe hodnocený forvard Denis Malgin, jehož otec přišel do Švýcarska z Ruska. I v ofenzivě se tak budou červenobílí muset obejít bez své největší hvězdy.

V přípravě na Memoriál Ivana Hlinky se nejlépe jevila trojice útočníků, kteří všichni zaznamenali ve třech zápasech čtyři body. Prvním je střelec na křídle Florian Haberstich z Langnau, druhým nepříliš velký, ale bojovný Auguste Impose ze Ženevy, a tím třetím je také ženevský odchovanec Damien Riat. Ten hrál v Břeclavi i loni a mezitím přestoupil z kanadského Notre Dame do švédského Malmö.

Švýcaři otevřou svou cestu turnajem vůbec prvním zápasem celé akce, který se bude konat v pondělí ve 14:00 v Piešťanech, kde se setkají s Kanadou. O den později vyzvou domácí Slováky a nakonec se také utkají se Švédy, které loni porazili a budou se snažit dostat se přes ně do vyřazovacích bojů i letos.

Soupiska

Brankáři

Joren Van Pottelberghe (Linköping)

Tim Guggisberg (ZSC Lions)

Obránci

Roger Karrer (ZSC Lions)

Robin Frick (Kloten)

Yanik Burren (Bern)

Christian Pinana (Ambrí-Piotta)

Misha Moor (Ambrí-Piotta)

Ron Fischer (Zug)

Serge Weber (Kloten)

Útočníci

Damien Riat (Malmö)

Fabian Haberstich (Langnau)

Auguste Impose (Géneve-Servette)

Makai Holdener (Malmö)

Dominik Diem (ZSC Lions)

Timo Haussener (Rapperswil)

Fabio Hollenstein (SC Bern)

Michael Lanz (Kloten)

Nathan Marchon (Fribourg-Gottéron)

Dominik Schmid (Zug)

Calvin Thürkauf (Zug)

Lee Roberts (Lausanne)

Marco Miranda (ZSC Lions)

Foto: Roman Kantor

Tags: ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top