The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Top 5 největších současných rivalů týmu Habs

By on November 19, 2015 in Czech List with 0 Comments

All Habs Hockey Magazine hrdě poskytuje platformu mladým autorům, aby tak mohli vyjádřit své názory na důležitá témata. Dnes vám představujeme příspěvek fanouška ohledem vítězného těžení Canadiens a důvodů týmového úspěchu. Vaše komentáře jsou vítané!

o-CANADIENS-BRUINS-facebook-1024x512

(AP Photo/Charles Krupa)

Autor článku: Dean Matheos , Junior Staff Writer, All Habs Hockey Magazine (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

PIERREFONDS, QC. – Již od svých začátků si sportovní týmy budují rivalitu; těmi nejznámějšími jsou Red Sox-Yankees, Packers- Bears a samozřejmě Montreal Canadiens-Boston Bruins. Pro Habs fanoušky je jedno jestli je sobotní noc nebo se hraje uprostřed týdne, takový zápas je vždy vzrušující. Rivality jsou skvělou součástí hry, kde jsme svědky toho, jak jsou hráči „posíleni“ a předvádějí svou hru na velkém „pódiu“.

Kromě týmu Bruins, Canadiens měli i další klasickí rivaly: napadají mě Nordiques (bývalý tým NHL, hrající v Quebec City od 1979 do 1995, pozn.překladatelky) a Maple Leafs. Ale které týmy jsou současní rivalové Canadiens?aatopfive-298x300

Zde uvádím seznam (podle mého názoru) největších rivalů týmu Montreal Canadiens. Co si o tom myslíte? Zvolte vašeho rivala Canadiens v komentářích níže.

  1. New York Rangers

Všichni dobře víme co se stalo v zápase č.1 ve finále konference v play-offs v sezóně 2014. Chris Kreider zranil hvězdného brankáře Careyho Price. Od té chvíle (po daném zákroku) se nějak zakořenila nenávist mezi oběma týmy a vytvořila se tak vzájemná rivalita. Dva týmy původní „Šestky“ (zakládající týmy NHL) se svojí rivalitou dostávají do vzájemných soubojů a centrem pozornosti se stávají grandiózní duely a zákroky obou gólmanů Careyho Price a Henrika Lundqvista. V daných zápasech padá poměrně málo branek. Ale zákrok Kreidera bude v paměti ještě dlouho.

  1. Ottawa Senators

Bylo docela těžké rozhodnutí umístiť Sens před Rangers, ale blízkost obou týmu zde hraji svou roli. Všichni si vybavíme tíživý tým Sens z roku 2013, který vyřadil Habs z play-offs v pěti zápasech. Od této doby týmy po sobě vzájemně šli a hledali důkaz, aby prokázali kdo z nich je vlastně lepší. V loňském roce play-offs rivalita znova vzplanula v prvním kole, v kolečku vzájemných zápasů. Fanoušci Sens si budou dlho pamatovat „poměrně tvrdé“ sekání P.K.Subbana na Marca Stonea. Canadiens ale oplatili své předcházející vyřazení z play-offs a vyhráli tak v šesti zápasech. V regulérní sezóně se rivalita a špatná krev tolik neprojevuje, avšak pokud se oba týmy potkají v play-offs ještě jednou, tak rivalita nabere na intenzitě a dosáhne maxima.

  1. Tampa Bay Lightning

Určitě zajímavá rivalita na pohled. Oba týmy hrají hru s vysokým tempem a využívá se hodně hokejových dovedností. Rivalita začala v roce 2014, kdy už během regulérní sezóny měl tým Habs potíže vyhrát proti Tampě. Avšak později, Habs zmetla Tampu v prvním kole play-offs, kdy jim chyběla jejich brankářská jednička, Ben Bishop. Jiná story se ale rozvinula v loňském roce: Tampa vyřadila Habs ve druhém kole play-offs v šesti zápasové sérii. Věnujte pečlivou pozornost těmto zápasem, protože jsou to „thrillery“.

  1. Toronto Maple Leafs

Neexistuje téměř nic lepšího než-li zápas Habs-Leafs hrající se v sobotu večer. Hraje se tak již celá léta, již od doby, kdy NHL tvořilo pouze 6 zakládajících týmů. Oba týmy „předvádějí“ vždy skvělou show. Zápas Habs-Leafs bývá v centru pozornosti jako otvírací zápas regulérní sezóny. Ačkoli týmy nehrají vyrovnaný hokej již nějakou tu dobu, to neubírá nic na atraktivnosti zápasů mezi oběma týmy.

  1. Boston Bruins

Největším rivalem Montreal Canadiens je tým Boston Bruins. Jedná se o jednu z nevýznamnějších rivalit ze všech sportů. Velcí Zlobivý „Medvědi“ hrají historicky hodně fyzickou hru proti Bleu-Blanc-Rouge (označeni Modro-Bílo-Rudého týmu Canadiens, pozn.překladatelky). Od regulérní sezóny 2012/13, dominovali Habs nad Bruins s rekordní statistikou 11-2. Táto rivalita s Bruins i také s Leafs má své kořeny již v historii, v začátcích původné Šestky. Tyto dva týmy uvidíme na venkovním kluzišti v zápase Winter Classic, který se bude hrát na stadionu Gillette ve Foxborough, Massachusetts dne 1. Ledna 2016. Bude to skvělý hokejový zápas.

Rivality odhalují to nejlepší co v hráčích, týmech a zcela určitě fanoušcích je. Kdo by nechtěl vzhlédnout skvělý a zábavný zápas?

Rád bych znal vaše názory!

 

 

Tags: , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top