The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Tři Češi z draftu už mají své nováčkovské smlouvy

By on July 15, 2014 in Češi v zahraničí with 1 Comment
Zleva: Vítek Vaněček, David Pastrňák, Jakub Vrána.

Zleva: Vítek Vaněček, David Pastrňák, Jakub Vrána.

Tři Češi vybraní na letošním draftu ve Philadelphii už se svými celky v NHL podepsali nováčkovské smlouvy. Jedná se o brankáře Vítka Vaněčka a útočníky Davida Pastrňáka s Jakubem Vránou.

Rodák z Havlíčkova Brodu a gólman liberecké juniorky Vaněček, jehož draftoval na 39. místě Washington, přitom už smlouvu několik dní měl, až nyní se ale stala po tiskovém prohlášení generálního manažera Capitals Briana MacLellana oficiální. Podle serveru capgeek.com se jedná o tříletý vstupní kontrakt s hodnotou 925 tisíc dolarů ročně v případě, že jednička stříbrné reprezentace do 18 let bude hrát v NHL.

Dnes jako první informovali o podesání českého talentu Boston Bruins, kteří se rozhodli po vydařeném přípravném kempu náležitě ohodnotit havířovského odchovance Davida Pastrňáka. “Jsme rádi, že se nám povedlo Davida získat až takhle pozdě v prvním kole draftu,” okomentoval podepsání smlouvy generální manažer Medvědů, Peter Chiarelli.

V tiskovém prohlášení nechyběla ani informace, že díky podepsání s Bostonem nyní už neplatí Pastrňákova smlouva se švédským Södertälje, což by po dnešním datu, tj. 15. červenci, bylo možné pouze za poplatek švédskému hokejovému svazu. Po nováčkovském kempu se tedy nadaný útočník může těšit na další tréninkový kemp, jenž ho za mořem čeká v září.

Po podepsání Vaněčka se tým Capitals z hlavního města Spojených států rozhodl také investovat peníze do Jakuba Vrány, o jehož řádění na nováčkovském kempu mužstva jsme vás již informovali. Podle oficiálního tiskového prohlášení bude odchovanec Letňan i nadále působit ve švédském Linköpingu, kam jej Washington pošle před novou sezonou na hostování.

Tags: , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

There is 1 Brilliant Comment

Trackback URL | Comments RSS Feed

Sites That Link to this Post

  1. Vaněček bude “na 90 %” pokračovat v Česku | The Czech List | July 17, 2014

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top