The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Útočník Michael Špaček zvítězil nad srdečními problémy a nadále živí své cíle před nadcházející sezonou

By on August 22, 2014 in Czech List with 0 Comments

Napsal David Motloch

Sedmnáctiletý nadějný útočník Michael Špaček má za sebou velice těžké období. Hráč, jenž celou svou dosavadní kariéru strávil v dresu jediného klubu – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, v létě tvrdě dřel, aby se probojoval i do mužského áčka. Letní příprava ale pro rodáka z Mariánských Lázní skončila předčasně. Michael Špaček totiž začal mít problémy se srdcem a po několika návštěvách u kardiologa musel dokonce absolvovat i operaci srdce.

Tu úspěšně prodělal před třemi týdny a jemu i všem jeho blízkým spadl obrovský kámen ze srdce. Především proto, že právě operace srdce nepatří zrovna mezi nejjednodušší a řadí se spíše mezi rizikové. „Mám to za sebou, cítím se už dobře. Chtěl bych poděkovat vedení klubu – Ondřeji Šebkovi a Dušanovi Salfickému, oba se ihned spojili s mým agentem a díky nim jsem mohl brzo podstoupit operační zákrok. Hodně si toho vážím, klubu to budu chtít už v této sezoně vrátit,“ prohlásil na klubovém YouTube kanálu Pardubic pravoruký útočník.

Ačkoliv se tak musel na několik týdnů rozloučit s myšlenkami na hokej, po úspěšném zákroku v nemocnici se již chystá na příští extraligový ročník. Michael Špaček patří dlouhodobě k velkým českým talentům a právě letos má před sebou dost možná klíčový ročník. Na mezinárodní úrovni stihl odkroužit již 43 utkání a s bilancí 22 branek a 20 asistencí si drží téměř bod na zápas. Sedm startů si připsal i na mistrovství světa osmnáctek, kde rovněž patřil k nejproduktivnějším hráčům českého výběru.

Pouze nemocné srdce zabránilo českému talentu zúčastnit se letošního ročníku Memoriálu Ivana Hlinky, kde by se jistě neztratil. Tento turnaj je však již minulostí a Michael se kouká dopředu. Jako cíl pro letošní sezónu si vytyčil stabilní místo v kádru extraligových Pardubic. Přejeme mu v jeho cestě mnoho štěstí a úspěchů!

Foto: Juniorský hokej SK/CZ

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top