The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Vaněček bude “na 90 %” pokračovat v Česku

By on July 17, 2014 in Czech List with 0 Comments
Vaněček playing for the Czech Under-18 national team. Photo courtesy of rmnb.com

Vaněček v dresu národního týmu do 18 let. Zdroj: rmnb.com

LIBEREC – Před pár dny oznámili Washington Capitals, že podepisují k nováčkovskému kontraktu osmnáctiletého českého gólmana Vítka Vaněčka, kterého si vybrali ve druhém kole letošního draftu do NHL ve Philadelphii. Hned poté se za mořem začaly objevovat spekulace, že by se rodák z Havlíčkova Brodu mohl do Severní Ameriky přemístit natrvalo už letos a hrát buď v AHL za Hershey Bears nebo v ECHL za South Carolina Stingrays. Oba z těchto celků jsou farmami Washingtonu.

Nakonec to ale vypadá, že Vaněček zůstane nadále ve své domovině, tedy alespoň podle generálního manažera libereckých Bílých Tygrů, Ctibora Jecha. Ten prohlásil, že setrvání atletického brankáře v kádru Severočechů je velice pravděpodobné. “S Vítkem počítáme jako s třetím brankářem A-týmu, přičemž zároveň bude chytat v prvoligových Benátkách nad Jizerou,“ dodal Jech.

Mužstvo z hlavního města Spojených států po Vaněčkovi sáhlo na 39. místě letošního draftu, tedy ve druhém kole. Stal se tak nejen čtvrtým vybraným Čechem, ale také čtvrtým mezi gólmany a prvním mezi evropskými brankáři. A to přesto, že byl před událostí umisťován scouty na osmé místo mezi gólmany hrajícími na starém kontinentu.

Pozornost scoutů si naděje českého brankoviště získala v právě uplynulé sezoně, a to právě v dresu národního týmu. Nejprve reprezentanční osmnáctce značně pomohl k bronzu na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi a na konci ročníku měl neméně důležitou roli při stříbrném tažení národního týmu na MS do 18 let ve Finsku. Skvělými výkony se prezentoval také v libereckých barvách v extralize juniorů a dokonce si připsal jeden start mezi dospělými za Benátky nad Jizerou v 1. lize.

“S Washingtonem se sice o jeho setrvání v Liberci stále jedná, ale na 90 % tomu tak bude,“ dodal Jech podle oficiálních stránek severočeského celku. Podle twitterového účtu PR týmu Capitals však je Vaněčkovo další působení v srdci Evropy stoprocentní.

Ať už to dopadne jakkoli, očekávejte, že se tenhle nadaný brankář utká o jednu z pozic na MS do 20 let, které letos proběhne v Kanadě.

Tags: , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top