The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Vrána ve Washingtonu čaruje

By on July 14, 2014 in Češi v zahraničí with 1 Comment

 

Vrána at the NHL Entry Draft in Philadelphia, Pennsylvania, shortly after getting selected by the Capitals. Photo courtesy of Pressbox D.C.

Vrána na draftu do NHL ve Philadelphii. Zdroj: Pressbox D.C.

Není to dlouho, co se Washington Capitals rozhodli sáhnout v prvním kole draftu do NHL už na třináctém místě po Jakubu Vránovi, nejlépe hodnocenému Čechovi ročníku podle mnoha scoutingových organizací. Rodák z Prahy, jenž působí ve Švédsku, ale už nyní dokazuje, jak skvělý výběr se z něj pro tým z hlavního města USA může stát.

Šikovný útočník se za moře s největší pravděpodobností ještě nechystá, jelikož má platnou smlouvu se švédským Linköpingem, za který již sbíral své první zkušenosti s dospělým hokejem. Letos odehrál v elitní švédské soutěži SHL 24 utkání, ve kterých zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Zatím to však vypadá, že dříve nebo později tento talentovaný pracant do nejslavnější ligy světa prorazí.

Zatím musí přesvědčovat zámořské fanoušky pouze na přípravných kempech. Capitals svůj kemp nováčků pořádali minulý týden ve svém tréninkovém centru na okraji města, kam si odchovanec Letňan přinesl i to nejlepší ze svého arzenálu hokejového umu.

Po první třetině jedné ze “scrimmages”, ve které se proti sobě střetávají dvě mužstva utvořená z účastníků nováčkovského kempu, se konaly samostatné nájezdy, které právě český juniorský reprezentant okořenil vskutku povedenou brankou. Následoval tak další ve Švédsku “vychované” hráče, kteří hokejový svět už pobavili podobnými fintami, nejvíce ze všech nejspíš Linus Omark, se kterým se nyní Jakub Vrána může klidně srovnávat.

Tím však novinky z kádru Capitals nekončí. Tým, jehož tváří je Alexander Ovečkin, se rozhodl podepsat vstupní kontrakt s brankářem liberecké juniorky Vítkem Vaněčkem, kterého draftoval letos v druhém kole. Rodák z Havlíčkova Brodu si s představiteli Washingtonu plácl na tříleté smlouvě, která by mu v případě, že by hrál v NHL, zaručovala 925 tisíc dolarů ročně. Talentovaný brankář ale nejspíš hodlá nadále zůstat ve své vlasti, kde by měl patřit mezi trojici gólmanů Bílých Tygrů.

Tags: , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

There is 1 Brilliant Comment

Trackback URL | Comments RSS Feed

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top