The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Výhra nad Finy zajišťuje Čechům postup do semifinále!

By on August 12, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Druhý den Memoriálu Ivana Hlinky je u konce a Češi mohou slavit! I svého druhého soupeře, houževnaté Finy, totiž dokázali porazit, a tak si také zajistit postup do semifinále turnaje. Stejně na tom je i v Piešťanech hrající Kanada, zatímco Slovensko s Ruskem mají jisté, že skupinovou fází pro ně memoriál končí.

Do divokého duelu proti reprezentaci Suomi vstoupili domácí hráči tím nejlepším možným způsobem. Po úniku Filipa Chlapíka zakončoval ve Finsku hrající Radek Koblížek, a to po teprve třiceti vteřinách hry. Češi tedy začali skvěle, ale v následujících minutách je několikrát musel podržet opět výtečně chytající Daniel Vladař. Jenže v desáté minutě předvedl snad svou první chybu na turnaji a pustil za svá záda laciný gól z hokejky Jesseho Puljujärviho.

Kladenský gólman však na svou minelu rychle zapomněl a chytal dál bezvadně, zatímco druhé dějství se odehrávalo ve znamení tvrdosti a neopatrnosti. Několik zákroků na hraně a vyhrocených potyček nejprve pomohlo Finům, za které se trefil Petrus Palmu. Pak se ale Čechům dařilo využívat přesilovek, které Seveřané způsobili svou ostrou hrou a Jakub Zbořil skóre opět vyrovnal svou typickou dělovkou. Rozhodnout se tedy muselo až ve třetí dvacetiminutovce.

Ani ne dvě minuty po úvodním vhazování posledního dějství se Češi trefili, konkrétně se jednalo o bojovníka Jana Dufka, který tak učinil obrovský krok svého týmu za vítězstvím. Suomi se ale nehodlali vzdávat, a tak bylo brzy opět srovnáno, když Petrus Palmu našel šibenici Vladařovi branky. Lukáš Jašek ale velmi rychlou odpovědí dostal domácí opět do vedení, které pak bylo díky odhodlané defenzivě a perfektnímu gólmanovi udrženo.

Branky a nahrávky: 1. Koblížek (Chlapík), 32. Zbořil (Weinhold, Jašek), 42. Dufek (Suchý), 48. Jašek (Zbořil, Chlapík) – 10. Puljujärvi (Nättinen), 28. Palmu (Saarijärvi, Nättinen), 47. Palmu (Puljujärvi).

Sestava Česka: Vladař (Stezka) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Jašek, F. Chlapík, Koblížek – Dufek, D. Kaše (C), Suchý – Anděl, Šoustal, Dymáček – Gago, F. Dvořák, Stránský – Ďurač.

Sestava Finska: Heljanko (Vehviläinen) – Saarijärvi, Juolevi, Järvinen, Vainio, Mattila Je., Parikka, Välimäki – Palmu, Nättinen, Puljujärvi – Aho, Tamella, Laine – Mäkinen, Ruotsalainen (C), Piipponen – Niemelä, Mattila Ju., Björqkvist – Tavernier.

Diváci: 1 060.

Zdroj: onlajny.com


 

Důležitý krok za postupem do semifinále učinili také Američané, kteří se vzpamatovali z pondělní porážky a zabojovali proti Rusům. Sedmi brankami potrestali nedisciplinovanost ruské obrany, tři z nich nastřílel Brock Boeser. O samotný postup do další fáze turnaje si to Spojené státy rozdají s Finskem.

Mezitím na Slovensku…

…potvrdila Kanada svou formu vysokou porážkou Švédů. Týmový výkon hráčů reprezentace kolébky hokeje přemohl Tre Kronor poměrem 5:1, čímž si severoamerická velmoc pojistila postup a navíc má momentálně úžasné celkové skóre, 10:2. Slováci podruhé v řadě prohráli, když Švýcarům dokázali vstřelit jedinou branku, zatímco tři dostali. S myšlenkou postupu do semifinále se tak spolupořadatelé mohou rozloučit.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top