The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Zapomenou Švédové na loňskou tragédii a zabojují o medaile?

By on August 9, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

BŘECLAV – Loňský Memoriál Ivana Hlinky nebyl zrovna povedeným pro jednu ze severských zemí. Švédům se hrubě nepovedla skupinová fáze, a to přesto, že jejich útok táhl velmi talentovaný William Nylander. Nakonec museli bojovat o sedmou příčku se Slováky, které však porazili 11:0. Rok staré výsledky ale už nikoho nezajímají a Tre Kronor budou moci dokázat, že zůstávají velmocí juniorského hokeje.

Pojďme se rovnou podívat na letošní kádr Švédů. V bráně si s sebou do československého pohraničí vezou vyrovnanou dvojici gólmanů, kteří by oba klidně mohli být jedničkami na tomto turnaji. Adam Werner se v Břeclavi loni už ukázal v jednom zápase, a to kvůli zranění Jespera Erikssona, jenž poté bohužel přišel o celou sezonu. Werner si pak zachytal také v devíti duelech juniorské SuperElit. Na mezinárodní scéně si lépe vedl Felix Sandström, jenže ten nepodával v nejlepší evropské soutěži dvacetiletých tak dobré výkony. Uvidí se tedy, kdo nakonec dostane důvěru.

Tahounem defenzivních řad by se bezesporu měl stát Oliver Kylington. Urostlý rodák ze Stockholmu, který má kromě švédského také eritrejský pas, odehrál polovinu minulého ročníku mezi dospělými v SHL za Färjestad a vedlo se mu celkem dobře, dopředu i dozadu. Podle Future Considerations je vůbec nejlepším Evropanem pro příští draft a celkově druhým nejlepším bekem. Doplňovat ho budou ofenzivně nadaný Lucas Carlsson z Brynäs a Jonathan Léman hrající za juniorku MODO.

V útoku se nejvíce čeká od Filipa Ahla, rodáka z Jönköpingu, který byl jedním z lídru švédské sedmnáctky na letošním “MS” do 17 let. Navíc nastoupil do tří zápasů z áčko slavného HV71. Velkou roli bude mít také kapitán stejného výběru do 17 let, Rasmus Asplund, jenž patří mezi největší talenty pro draft 2016. Góly by pak měl doručit Einar Emanuelsson z Luleå, za jehož áčko si také zahrál loni v European Trophy.

Švédové se letos účastní slovenské skupiny a turnaj otevřou v pondělí právě proti pořadatelské zemi. V úterý je pak čeká klíčové utkání s Kanadou a ve středu neméně důležitý duel se Švýcary.

Soupiska

Brankáři

Felix Sandström (Brynäs)

Adam Werner (Färjestad)

Obránci

Philip Alftberg (Brynäs)

Alexander Younan (HV71)

Lucas Carlsson (Brynäs)

Oliver Kylington (Färjestad)

Jacob Larsson (Frölunda)

Gabriel Carlsson (Örebro)

Jonathan Léman (MODO)

Útočníci

Jonathan Dahlén (HV71)

John Dahlström (Frölunda)

Filip Ahl (HV71)

Rasmus Asplund (Färjestad)

Jonathan Davidsson (Djurgården)

Einar Emanuelsson (Luleå)

Oliver Erixon (Frölunda)

Carl Grundström (MODO)

Linus Ölund (Brynäs)

Jens Lööke (Brynäs)

Anton Kalte (Timrå)

Philip Magnusson (Rögle)

Joel Eriksson Ek (Färjestad)

Foto: Dominika Handzušová

Tags: , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top