The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Získá v nové sezóně Carey Price opět Vezinovu trofej?

By on October 7, 2015 in Czech List with 0 Comments

careypricevezina

Autor článku: Hockey Pub (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

MONTREAL, QC – Tréninkové kempy běží naplno v celé NHL (článek v anglickém originále byl napsán 25.9.2015, pozn.překladatelky). Všude je v podstatě nový led a hráči, management a také fanoušci již čekají, co pro ně má v „talonu“ nová nadcházející sezóna.

Toto období před prvním vhazováním v sezóně 2015-2016 je naplněno vzrušením a očekáváními. A je to skvělá doba pro predikce!

Dostane se můj tým do vyřazovacích zápasů play-off? Který tým získá Stanley Cup? Kdo si domů odveze trofeje, které se budou udělovat příští červen?

The Hockey News (THN) již publikovalo své predikce pro sezónu 2015-2016. THN očekává, že do finále se dostanou Washington Capitals a Anaheim Ducks. Váš tým Montreal Canadiens se dle predikce umístí na 3.místě v Atlantic Divizi za týmem Detroit Red Wings a Tampa Bay Lightning.

Nebylo by žádným překvapením, kdyby na konci sezóny Tampa a Detroit byli na špici divize. Oba týmy se stejně umístili v rámci celé NHL na 2.místě s Corsi indexem 53.9 v sezóně 2014-2015. Montreal se v té samé kategorii umístil na 22. místě.

Detroit se také umístil na druhé příčce ze všech NHL týmů v ukazateli střel na branku během 60 minut čisté hry. Tampa zaostávala jen o maličko a umístila se na 3. příčce. I navzdory jejich přezdívce „obranně orientovaného týmu“, Canadiens se umístili na 23.místě.

Tak proč skvadra Michela Therriena, která nebyla efektivní jak v obraně i útoku, to dokázala a v minulé sezoně skončila s druhým nejlepším rekordem v hokeji?

Je zde pouze jedna odpověď: Carey Price.

Carey Price měl neskutečnou sezónu, která se udrží jako jedna z nejlepších v brankářské historii. Zaznamenal rekord: 44-16-6 s góly oproti průměru 1.96 a úspěšností zásahů .933 s devíti vyloučeními. Carey Price byl nejen nejlepším brankářem v lize, ale také i nejlepším hráčem NHL.

Když použijeme WAR metric, rating Careyho Price byl vyšší než rating Alexe Ovechkina (4.3), Johna Tavarese (3.9),Stephna Stamkose (3.5), Sidneyho Crosbyho (3.4) a Jonathana Toewse (2.6).

Price byl patřične odměněn a přivezl domů Vezina trofej, Ocenění Lindsay, Jenningsovú trofej (kterú zdílá s Coreym Crawfordem) a Hartovou trofej. Tak jaké jsou šance, že by se něco podobné stalo a Carey si tak zopakoval předcházející sezonu?

THN předikuje, že Alex Ovechkin vyhraje Hartovou trofej a porazí tak Sidneyho Crosbyho a Johna Tavarese. THN vybrali na Vezina trofej hráče Capitals: Bradena Holtbyho, kterého těsně v závěsu by nasledovali Carey Price a Jonathan Quick. Jiný zdroj zas udává (My Top Sportbook) Careyho Price jako favorita v sezóně 2015-2016, že vyhrá Vezinovu trofej se šancí 4/1.

Oba Holtby a Quick mají kolem sebe lepší týmy. Capitals má solidní obranu a smrtelnou přesilovkovou hru a spolu s LA Kings trvale vykazují nejlepší statistiky v držení puku během přesilovek.

Avšak Carey Price potvrdil, že je schopen podržet svůj tým.

Určitě se zde budou vyvíjet zajímavé příběhy, které budeme sledovat jen co sezóna za chvíli začne. Koho tedy tipujete na vítěze Vezinovej a Hartovej trofeje? Koho na vítěze Stanley Cupu?

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top